Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért erőltetné a Fidesz a...

Miért erőltetné a Fidesz a régi családmodellt, amikor az már egy elavult koncepció és egyáltalán nem alkalmazkodik, nem passzol a mai világhoz?

Figyelt kérdés

Erőltetik ezt a 3-4 gyerekes családmodellt eszetlenül, hitelre ráadásul, amikor az egész már régi és korszerűtlen. Egyáltalán nem ez a boldog élet titka a mai világban már. Régen azért vállaltak az emberek ennyi gyereket, egyrészt mert nem lehetett annyira védekezni, másrészt mert baromi ingerszegény és unalmas világ volt, tehát az embereknek nem volt más inger, nem volt más újdonság az életben mint a bővülő család. De manapság annyira inger gazdag világban élünk, annyi más elfoglaltság lenne, annyi lehetőség van, amit nem tudunk megélni idő hiányában, hogy már a munka is egy teher. Már a munka is egy elavuló koncepció. Nem az embernek kéne már dolgoznia, hanem a gépnek. De ez egy másik téma.

Nekem apám mesélte, hogy annak idején a Kádár korszakban annyi volt az élet, hogy az emberek dolgoztak és munka után bámulták otthon a 4 falat. Mert nem volt más. Debrecenbe járt egyetemre apám és azt mondta, hogy ott is akkora nihil volt az ő fiatalkorában, hogy annyi újdonság volt, hogy minden hónapban adtak egy új filmet a moziban. Na bumm. Pedig az egy nagy város. Manapság annál sokkal kisebb városokban, sőt falvakban is inger gazdag világ van, ott van az internet amin mindent megtalálsz, mindent letölthetsz. Egyszerűen nincs értelme követni a régi családmodellt ahhoz, hogy kitöltse valami az életed, mert az a mai világban adott.

Mi értelme akkor szajkózni és ami még rosszabb, komoly állami pénzekkel "támogatni" a szaporodást?


2019. okt. 9. 18:06
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nem erőltetik, ha nem akarsz akkor nem lőnek le miatta.
2019. okt. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi téveszmét belesűríteni néhány sorba - MŰVÉSZET ! !

Neked apám azt mesélte, más meg mást tapasztalt: Pl az én Apám (mérnöki)munka után olvasott, írt, fordított.

"nem ez a boldog élet titka a mai világban már."

Taníts minket, Ó bölcs efendi! Mi a boldog élet titka ? ? :D

2019. okt. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Olvasva az írásodat tényleg elgondolkodtató, hogy minden gyereknek értelme van-e hogy megszületik.

A te megszületésednek például nem biztos hogy volt értelme.

A szüleid pedig biztosan sokat feccöltek abba hogy felnőlj, aztán láthatjuk, ennyi sikerült. Sajnálom őket.

Azért hidd el, nem mindenki lesz ennyire korlátolt és buta mint te, van értelme a "szaporodásnak".

2019. okt. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem apám mesélte, hogy annak idején a Kádár korszakban annyi volt az élet, hogy az emberek dolgoztak és munka után bámulták otthon a 4 falat. Mert nem volt más."


Ezelőttig nagyjából egyetértettem, de ez így baromság.


Először is megjegyzem a Kádár rendszerben már alacsony volt a születésszám, csak még kellett idő, hogy átforduljon csökkenő tendenciába. A sok gyerekes modell ennél sokkal régebbi, mikor a gyerek még erődorrás volt a munkában, de a Kádár rendszerben ez a paraszti társadalom már eltűnőben volt.


Ami pedig a nem lehetett mit csinálni dolgot illetiy ezek szerint apád ilyen családban élt, de az én vagy éppen nfeleségem csaladjában ez nem volt igaz. Pl. apósomék a gyerekkorában Bulgáriába jártak a tengerpartra, Tátrába túrázni, síeltek is a teleken, egyetemista korában meg sziklát mászott, barlangászott.

2019. okt. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 mindentudó99 ***** válasza:
76%
Hogy apád elfecsérelte a fiatalságát arról mi tehetünk? Mi az hogy nem lehetett semmit csinálni. Régen is voltak koncsertek szórakozóhelyek. Haverokkal szórakozas. Pecázgatás sörózés. Ha jól tudom könyvnyomtatás is volt már. Lehetett olvasni is. Apád a mai naphosszat számítógépet verő gyerek korábbi verziója volt. Egyébként nem erőltetik a gyerekvállalást csak ösztönzik.
2019. okt. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Ha jól tudom könyvnyomtatás is volt már. Lehetett olvasni is."

Fú ez aztán nagy program. Lehetett olvasni is, bravó.

Én most az élmény lehetőségekről beszélek, amik régebben nem voltak. Évente egyszer elmehettél 1 hétre a balcsira a Kádár korszakban, és ennyi. Ennyi volt az élmény lehetőség. De a mai világban hol ennyi már?

2019. okt. 9. 20:06
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező. Hát mi a "boldogság" ? Rohangászni a vágyaink betöltése után? "Rohanj a prédára, siess a vadra?" Moziról-mozira?

Olvasni, írni, rajzolni, zenélni jó. Lehet is.

És békés családi körben beszélgetni, együtt lenni, miért nem jó?

"Este van, este van... a tűz sem világit,

Kezdi hunyorgatni hamvas szempilláit;

A gyermek is álmos, - egy már alszik épen,

Félrebillent fejjel, az anyja ölében.

Gyéren szól a vendég s rá nagyokat gondol;

Közbe-közbe csupán a macska dorombol.

Majd a földre hintik a zizegő szalmát...

S átveszi egy tücsök csendes birodalmát."

2019. okt. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Évente egyszer elmehettél 1 hétre a balcsira a Kádár korszakban, és ennyi. Ennyi volt az élmény lehetőség. De a mai világban hol ennyi már?"

Most akkor mi az összehasonlítás alapja-?

2019. okt. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 mindentudó99 ***** válasza:
69%
Akkor is lehetett szórakozni csak mashogy.
2019. okt. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én arra emlékszem, hogy amikor jó idő volt szinte minden hétvégén mentünk kirándulni, bejártuk az országot szüleimmel. Nem volt mobiltelefonom, nem plázáztam. Fogtam a kutyát és mentünk ki a mezőre, patakpartra. Pecáztunk, fociztunk, nyáron sötétedéskor úgy kellett a szülőknek bekönyörögni bennünket a házba. Ja olvastunk és nem azért mert kötelező volt, hanem mert szerettük a könyveket.

Én jól éreztem akkor magam és sosem unatkoztam.

2019. okt. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!