Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikosok, látva az ellenzéki...

Jobbikosok, látva az ellenzéki összefogások eredményességét sajnáljátok már, hogy olyan sokáig nem jöhetett ez létre a Jobbik miatt?

Figyelt kérdés
2019. okt. 16. 09:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem
2019. okt. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sem.

Miért kérdezed?

2019. okt. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Nem vagyok jobbikos, de az egyértelmű, hogy a Jobbik régi gárdája (a keményvonalas magukat “nemzeti radikális” érzelműnek tekintő szavazók) átmentek a “Mi Hazánk” pártba .


Amikor a Jobbik csúcson volt, akkor alapító okirata ellenére nemzeti centrumpárt szerepben pózolt, ekkor a szavazó lakosság olyan 10 százaléka is rájuk szavazott, akiknek igazából akkor sem voltak teljesen szalonképesek, de még kevésbé volt nekik szalonképes a DK, MSZP (előbbi sajátmaga szerint is szociálliberális, utóbbi szociáldemokrata) és LMP (szavakban zöldek, de eddig még semmit sem csináltak, csak egymást nyírták ki folyamatosan).


Most a Jobbikra nézve a Momentum a legnagyobb csapás, ez vette el tőlük azt a szavazó lakosságnak azt a 10%-át akiknek korábban sem voltak szalonképesek, a még megmaradt nemzeti radikális szavazói meg majd a “Mi Hazánk” pártra szavaznak. Lehetnek az ellenzék kereszténydemokratái, kesőbb ellenzéki győzelem esetén a hatalomból, pozíciókból, péntek feletti rendelkezésből 5%-ot kapnak.

2019. okt. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én ezt úgy láttam, hogy 2010-töl egészen az elmúlt pár évig a jobbik volt AZ ellenzék. Jobbik húzta magával a pártokat hisz azok erõtlen hangtalan törpepártoknak számítottak. Személyesen ismerek kifejezetten baloldali érzelmű embereket akik azért szavaztak a jobbikra 2018-ban, mert az egyetlen esélyt látták bennük megdönteni a fidesz hatalmàt.

Ezek tükrében nonszensz azt mondani, hogy a jobbik eddig gyengítette az ellenzéket.

2019. okt. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem az a helyes megfogalmazás, hogy ellenzéket gyengítette, hanem az, hogy a kormány elzavarását megakadályozta. És ez színtiszta matek. A pártoknak együtt volt bőven elég szavazata erre, külön viszont senki, a Jobbik sem volt soha a közelében sem a Fidesznek. Viszont az összefogástól a másik oldallal kizárólag a Jobbik határolódott el teljesen kizárva azt és ezzel végig rajta múlt minden ami történt. Még csak a kis taktikai visszalépéseket sem viszonozta a többi pártnak, ami már igazán tényleg gáz volt.
2019. okt. 16. 15:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Jó, de a kérdést miért tetted fel?

Írtuk ketten is, hogy nem sajnáljuk.

Vagy csak ennyire voltál kíváncsi?

2019. okt. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én azt tudomásul vettem, hogy nem sajnáljátok, akkor sem ha régen elzavarhattuk volna a Fideszt, csak az érv részéhez volt ez a hozzáfűznivalóm. Viszont most felmerült bennem a kérdés, hogy ha tényleg nem bánjátok a dolgot akkor most sem bánnátok, ha az ellenzéki önkormányzati győzelmek nem születtek volna meg?
2019. okt. 16. 16:50
 8/8 anonim ***** válasza:

Túl nagy illúzióid ne legyenek arról, hogy az ellenzéki csapatban kevesebb a már korrupt vagy korrupcióra hajlamos politikus.

Régebben azért nem loptak ennyit, mert a politikusok maguk sem hitték el, hogy ezt a nép tűri nekik.

2019. okt. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!