Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Karácsony azt ígérte, hogy...

Karácsony azt ígérte, hogy minden építkezést leállít a Liget projekttel kapcsolatban. Úgy tűnik ismét hazudott csak egy hangzatosat, vagy tényleg ennyire nem ért a dolgokhoz?

Figyelt kérdés

2019. okt. 17. 09:51
 1/7 A kérdező kommentje:

Liget Budapest projekt valamennyi, jelenleg is zajló, illetve a közeljövőben elinduló projekteleme kapcsán végrehajtható építési engedéllyel rendelkezik" - közölte a lap kérdésére a projekt megvalósításért felelős Városliget Zrt.


Minden folyamatban lévő vagy indulás előtt álló építkezés - Néprajzi Múzeum, Magyar Zene Háza, Nemzeti Galéria és a Magyar Innováció Háza - egytől egyig jogerős, sőt a fellebbezések miatt bírósági döntéssel is megerősített építési engedéllyel rendelkezik. Hatályos, jogerős építési engedélyt jogszerűen sem a főpolgármester, sem a Fővárosi Közgyűlés és a kerületek sem vonhatnak vissza - olvasható a lapban.


A Városliget Zrt. arra is felhívta a figyelmet, hogy feladatát törvényi felhatalmazás alapján, a vonatkozó jogszabályoknak megfelelően végzi, beruházásait végrehajtható engedélyek birtokában hajtja végre.


"A tisztán állami forrásból megvalósuló kulturális és rekreációs fejlesztések tekintetében a fővárosnak mostanra nincs joghatósága" - tette hozzá. "Nincs tudomásunk arról, hogy Magyarország kormánya vagy a Városliget Zrt. tulajdonosi joggyakorlója, a nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszter a Liget Budapest projekt vonatkozásában változtatást kezdeményezett volna."

2019. okt. 17. 09:55
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Csak nekem tűnt fel, hogy a politikusok a választások ELŐTT mindent megígérnek, de ha már hatalomra jutottak, akkor semmit nem tartanak be ezekből?
2019. okt. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igazad van, hogy nem kéne olyan dolgokat ígérni, amiket nem tud betartani.


Ugyanakkor az szégyen, hogy a kormány a főváros bevonása és egyetértése nélkül építi át a városligetet.

A Duna Aréna építése és környékének rendbetétele mutatja mennyire ocsmány lesz a végeredmény, ha ezzel a hozzáállással készül.

2019. okt. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Ezek szerint minden fideszes, aki egy szóval is arra utalt, hogy a városvezetők migránsokat telepítene be, hangzatosan hazudtak, vagy nem is értettek a dolgokhoz?


A Ligettel kapcsolatban pedig azt mondta, hogy minden jogszerű lépést igyekszik majd megtenni ellene, szóval technikailag nem hazudott, bár ez sovány vígasz. Ha tippelnem kéne, akkor folyamatosan ágálni fog a projekt ellen, miközben az megvalósul, és ha az emberek véleménye nem változik az üggyel kapcsolatban, akkor akár mellé is állhatnak.


A másik dolog pedig az, hogy mikor ezt először megígérte Karácsony, akkor még fennállt a lehetőség a projekt leállítására. Csak később derült ki, hogy a Nemzeti Galéria is megkapta az építési engedélyt, illetve az egy külön történet, ha a nemzetstratégia része az építkezés, és sajnos a Liget projekt annak a része. Ez azt jelenti, hogy a kormányhivatallal is egyeztetni kell. Ergo ugyanott tartunk, mint pl. a KESMA-nál, ahol ugyanúgy ráhúzták a nemzetstratégiai jelentőséget és a Médiahatóság, vagy a Gazdasági Versenyhivatal már nem is vizsgálhatja őket.

2019. okt. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Számomra azért furcsa, hogy mert két hangzatos dologgal, a BKK ingyenessé tétele 14. éves korig és a liget projekttel is beégni látszik... nem erős kezdés.
2019. okt. 17. 10:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Valóban nem szerencsés, de alapból mindkettőhöz kell a kormány közreműködése is, amit ha nem adnak meg, szintúgy nem lehet teljesen Karigerit okolni. Persze ez csak azokat a szavazókat fogja meghatni, akik értik is milyen finanszírozási kapcsolatrendszer van a főváros és a kormány között.
2019. okt. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mr.Q77 ***** válasza:

Tudom, számtalan blog fórum foglalkozott/foglalkozik a témával, de miért akarja a "másik" oldal mindenképpen leállítani a Liget projektet? Ezt sose értettem ...


A verzió: lesz egy modern/szép/zöld/ Budapest színvonalát"értékét" növelő parkunk


B verzió: marad a régi szocreál árából itt ragadt mára elavult park, + a feltúrt félig megépített épületekkel?


Én anno legelőször egy a földről felvett (postaládából kivett?) szórólapon találkoztam a park ötletével /látványrajzaival és nagyon szimpatikus volt és az első gondolatom az volt hogy na végre lesz valami szép új dolog ... csak a 2. pillanatban vettem észre hogy éppen egy a Liget projektet ellenző szórólapot szorongatok a kezemben ... fakivágásra és a zöld terület elvesztésére hivatkozva (legalább is erre emlékszem) ... elszámoltam 10 ig hogy lenyugodjak.


Sac/kb az ellenzéki szórólapon szereplő felülnézetes tervrajzon én kb 5-10 % ra becsültem a beépítettséget épület vs zöld terület aránya ...


Fakivágásra nem tudtam mit mondani feltételezem nem ész érvek alapján írnak le ilyeneket ... csak budapesti viszonylatban a ligetből eltűnő fák mennyisége a budapesti összes zöld felölezhet viszonyítva kimutathatatlan + jogszabály (rendelet?) írja elő hogy hogy a kivágott fa méretettől függően mennyi fa csemetével kell azt pótolni

2019. okt. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!