Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az antik korszak politikai...

Az antik korszak politikai kultúrája éledt fel Magyarországon az idei önkormányzati választásokon?

Figyelt kérdés

"Panem et circenses"

Kenyeret és cirkuszt a népnek.

Természetesen kenyér( valójában lisztet osztottak a rómaiak) helyett krumplit osztogattak.Szerintem a rómaiak biztosan belátták volna ,hogy a krumpli sokkal hasznosabb és tovább is eltartható,mint a liszt.Biztosan ezt az opciót választották volna,ha létezett volna az ókorban a burgonya.


A cirkuszt pedig budapesti választásból kívántak csinálni.Bár itt egyértelműen egy párt próbálkozott ezzel.


A legmeglepőbb számomra viszont az orgiák megjelenése volt.

A jelenlegi elit teljesen a római mintákat szeretné követni?



#választás #ókor #kultúra #Róma #panem et circensis
2019. okt. 17. 10:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

9 évig kussba lett tűrve, hogy krumplival vegyen szavazatokat a Fidesz, akkor ne kezdjetek el pattogni ezen. Hiába vagyok ellenzéki szimpatizáns, kb. a tököm tele van ezzel a hisztizéssel.

Főleg úgy, hogy 9 éve eddig egyedül a régi Jobbik szólalt fel ezellen, akkor ők is meg egész BAZ megye le lett hurrogva a mostani ellenzéki pártok által, hogy miért zaklatjuk őket ilyennel, nem tudnak mit csinálni vele és kész.

Akkor elfordította a fejét mindenki, akkor most is tessék. Ja, hogy már nem Borsodba csinálják csak ezt és úgy már egyből nem tetszik. Ez van, akkor kellett volna fellépni ellene már az elején, nem most.

2019. okt. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A budapesti főpolgármesteri választásból Puzsérral és Berkivel cirkuszt csinált a Fidesz azért, hogy Karácsony Gergelyt össze mossák velük. Berki komolytalan volt, de Puzsér aggodalomra adott okot sokaknak, mert ha sikerül egymásnak ugrasztania az ellenzéki pártokat és a bizonytalan szavazókat pedig elcsábítania akkor Tarlós István nyerte volna a választást. Az volt a terv, hogy a Tarlóst utáló bizonytalan szavazók Karácsony helyett Puzsérra szavazzanak. Ezért szidta nagyon ritkán Tarlóst Puzsér Róbert, Karácsonyt ellenben naponta szidta.
2019. okt. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
17%
Hát nem tudom, szerintem összeállt egy moslékszövetség, totál ellentétes értékrendű pártokból, csak azért, hogy megszerezze a hatalmat... ez sikerült nekik, csak most a hat fejű kutya önmagában fog beleharapni ennek ez az ára
2019. okt. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!