Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Iszlamofóbia vagy a 150 éves...

Iszlamofóbia vagy a 150 éves török hódoltság az oka, hogy sok magyar utálja a törököket és hogy szerintük az égvilágon semmi közünk nincs hozzájuk és soha nem is volt?

Figyelt kérdés

Nincsenek illúzióim, a magyar egy finn-ugor nyelv, nem pedig török, genetikai rokonság nincs, nem hiszem, hogy a hunok leszármazottjai lennénk.


De nem igaz, hogy semmi közünk a törökökhöz és soha nem is volt. Az ősmagyarok kulturális rokonságban álltak a törökök őseivel, ugyan az a lovas nomád életmód, ugyan az a sámánista vallás (tengrizmus), sok török jövevény szó a magyar nyelveben, még az ősmagyar társadalmi szerkezet is török ​​eredetű volt.


A honfoglaló magyarság egy törzsszövetség volt, de nem volt etnikailag homogén, török törzsek is a tagjai voltak, de mivel a magyar volt a domináns kultúra teljesen beolvadtak ugyan úgy, ahogy a székelyek vagy a később betelepült kipcsakok (kunok), jászok, besenyők és volgai bolgárok.



2019. okt. 23. 22:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%

Én nem látom azt a nagy ellenszenvet.

Jó, itt vagy te, elsőként.

2019. okt. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

Törököket utálom, főleg amióta elkezdtek újra iszlamizálodni meg Oszmán Birodalomról álmodni, Atatürk forog a sírjában.

Youtubeon vagy bármely oldalon mindig jönnek és rámírnak törökök hogy Magyarisztán meg türk testvér...bazzdmeg én keresztény európai vagyok, akinek az ősei az életülek adták azért, hogy megvédjék az országot tőletek, több százezer magyart elhurcoltak, kiírtottak, erre türk testvér??

Nekem sokkal inkább az osztrákok, horvátok, csehek, lengyelek a testvér népeim, akikkel több száz éve élünk együtt közép Európában, nem jöttment iszlám ázsiai népek...

2019. okt. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem senki nem a törököket utálja, hanem Erdogant és a politikáját.
2019. okt. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincs a türkökkel semmi bajom... jól vannak ott, ahol vannak.
2019. okt. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
25%
Az európaiakat én jobban megvetem, mert ők tették ilyenné a iszlámot és nem hajlandóak beismerni mennyi rengeteg hiba ered őseiktől, érdekes hogy kezdetben mikor a kereszténység sötétkorba volt és nem befolyásolta az iszlamot addig pont az iszlám volt a legmagasabb kultúra, tudományokat az arabok őrizték. Utána Európa elkezdett zsákmányként tekinteni a területekre és szüntelen harcokra került sor ami végül Európa győzelmet hozta, és ez hozta a török imperalizmus helyzetét, ha Európa nem lett volna ilyen elnyomó akkor megelőzhető lett volna ez, úgy mint a második világháború is.
2019. okt. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 mindentudó99 ***** válasza:
71%
Nem utálja sok magyar a törököket. Jó részük eggyel se találkozott
2019. okt. 24. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
41%
Kicsit nagy kavarás van a fejedben.
2019. okt. 24. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%
Egyik sem, hanem az agymosó média miatt.
2019. okt. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
Nekem semmi bajom nem volt a törökökkel, amíg el nem kezdték ezt a türk testvériség baromságot. Nem tagadom, hogy volt a honfoglalóknak közük hozzájuk, de ez még önmagában sem jelenti azt, amit ők mondanak, ma pedig főleg semmi értelme. Olyan szinten elkezdték nyomatni ezt a dolgot, hogy már irritáló. Olyannal is találkoztam már, aki konkrétan jogot tartott Magyarországra, mivel "türk terület". Emiatt az agymosott propaganda miatt nem tudok rájuk neutrálisan tekinteni, akárhogy is próbálok. Még szerencse, hogy van normális török ismerősöm.
2019. okt. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy a magyarok utálnák a törököket, az Erdogán féle politika egészen más tészta.

Az iszlámofóbia viszont a fundamentalista iszlámra érvényes, illetve bármiféle szélsőséges vallási irányzatra. Tömegbázisát tekintve ez leginkább az iszlámra érvényes.

2019. okt. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!