Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akiket zavar az, hogy Orbán...

Akiket zavar az, hogy Orbán támogatja Erdogant a kurdok ellene akcióiban, azokat miért nem zavarja az amit Izrael művel a palesztinokkal?

Figyelt kérdés

Az EU, USA össztüzet zúdított Erdoganra azért amit tesz a kurdokkal, de érdekes, hogy az ellen nem tiltakoznak, hogy Izrael már évtizedek óta irtja a palesztinokat kegyetlenül, lebombázzák a házaikat stb. A hazai balliberális tömb is keményen támadja Orbánt emiatt, pedig Gyurcsányék, az MSZP, vagy a volt SZDSZ is támogatták Izraelt amely egy gyerekgyilkos terrorállam. Persze, Orbán is jóban van Izraellel, de ő soha sem volt palesztinellenes, ellentétben a baloldallal.

Akkor hogy is van ez? Izrael bármit megtehet következmények nélkül?



2019. nov. 1. 15:44
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
88%

Egy pillanat!

Engem az is zavar, amit Izrael tesz a palesztinokkal.


Azt vallom, alapvetően minden népnek joga van hozzá, hogy saját hazája legyen, vagy legalábbis ott, ahol többségben van, ott területi autonómiája; és saját nyelvét, kulturális szokásait akadálytalanul gyakorolhassa.


Ehhez képest a kurdokat gyakorlatilag mindegyik ország állami vezetése, amelyiknek a területén élnek (Törökország, Szíria, Irak) úgy irtja, mintha nem is emberek lennének. Irak Szaddám Husszein idején, Szíria a közelmúltban pl. mérges gázokkal irtotta őket.


Az efféle embertelenségek ellen minden tisztességes állami vezetőnek fel kell emelnie a szavát. Nem várom Orbántól, hogy egymaga álljon ki Törökország ellen, de annyit legalábbis elvárnék, hogy ne támogassa, ill. az EU Törökországgal szembeni közös állásfoglalását támogassa.

2019. nov. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
17%
Épp azért, mert Izrael érdekeit sérti a törökök erősödése... A ballibek számára csak egyes kitüntetett csoportok érdekei számítanak.
2019. nov. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
2. Én, mint alapvetően jobboldali beállítottságú ember, nem értek egyet a törökök támogatásával. Szerintem pont hogy a jobb oldalnak kéne ezt elleneznie, ugyanis azt csinálják most a kurdokkal, amit a határon túli magyarokkal csináltak a háború után a szomszédok. A kurdok voltak ott előbb egyébként is. Meg amúgy nem tudom, hogy a jobb oldalnak mikor lett volna ekkora haver Törökország történelmileg. Te inkáb orbánista vagy, mintsem jobb oldali. Bármit mond a vezéred, képes lennél az egész identitásodat megváltoztatni miatta.
2019. nov. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
0%
3, nem igazán érdekel a kurdok vagy a törökök sorsa sem, és nem vagyok fideszes. Nem tudom, kinek van igaza ott. Bár a kurdoknak sosem volt államuk.
2019. nov. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
50%
Vezetés függő a palesztinok helyzete. Érdekes módon Ciszjordánia épül szépül, fejlődik. Hány rakétát lőttek ki arról az oldalról és hány házat bombáztak le az elmúlt 5 évben?
2019. nov. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
0%

"Akiket zavar az, hogy Orbán támogatja Erdogant a kurdok ellene akcióiban"

Mivel nem tesz ilyet Orbán, így nem is kell hogy tetszen senkinek.

Miért kell mindig hazudni?

2019. nov. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
29%

"Azt vallom, alapvetően minden népnek joga van hozzá, hogy saját hazája legyen, vagy legalábbis ott, ahol többségben van, ott területi autonómiája; és saját nyelvét, kulturális szokásait akadálytalanul gyakorolhassa."


Azt is támogatnád hogy Magyarország keleti részén hozzanak léter egy független cigány államot?

2019. nov. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
74%

7. A cigányok nincsenek többségben Magyarország keleti részén. Egy - két falu van, ahol többségben vannak, én borsodi származású vagyok és látom mi az állás, mert gyakran járok oda. Amúgy meg ők egy teljesen más tészta, ugyanis egyrészt önállóan aligha lennének képesek funkcionálni, másrészt nem is akarnak, harmadrészt pedig gyakorlatilag nem számítanak önálló nemzrtiségűeknek, mert magyarul beszélnek és saját nyelvük már nincs. Ha mondjuk lenne Magyarországnak egy olyan része, ahol 70% - ban szászok élnek, akkor azon el lehetne gondolkodni, ugyanis ők teljesen önálló nép is lehetnek.


A kurdoknak van államszervezetük, nemzeti öntudatuk és saját anyanyelvük. Ezeket a cigányokról nem lehet elmondani.

2019. nov. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a legfontosabb, a kurdok őshonosak a területen.
2019. nov. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
24%

"A kurdoknak van államszervezetük, nemzeti öntudatuk és saját anyanyelvük. Ezeket a cigányokról nem lehet elmondani."


A cigányoknak is van államszervezetük mert van cigány önkormányzat. Saját anyanyelvük is van és megkülönböztetik magukat a magyaroktól. Hogy nincsenek többségben senkit nem érdekel. Összességében a népesség 8 %- cigány. Továbbá őshonosnak számítanak Magyarországon mert vagy 600 éve élnek itt. Szóval inkább valld be hogy nem szeretnéd ha Magyarországból osztogatnának területet de mások területét gond nélkül átrajzolnád.

2019. nov. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!