Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Politika » Magyar politika

A kérdés

Miért törölte el a kormány a kötelező nyelvvizsgát felvételihez?

Lenne egy jó ötletük, erre ezt ki is veszik meg mielőtt hatályba lépne...

Keress kérdéseket hasonló témákban: politika, állam, nyelvvizsga, oktatás, ITM, schanda Tamás

nov. 9. 09:19  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Kolompár Achillesz nevű felhasználó válasza:

Mert úgy tűnt, nagyon sokan nem tudták volna teljesíteni, így drasztikus mértékben lecsökkent volna az új egyetemi hallgatók száma.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/15Időpont nov. 9. 09:22 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

És hogy fogják teljesíteni 3-5 év múlva akkor?

# 2/15Időpont nov. 9. 09:24 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Egy középfokú semmiség....

# 3/15Időpont nov. 9. 09:24 Privát üzenet
Miért is semmiség egy középfokú? Főleg ha valakinek olyan középiskola jutott, ahol nem volt lehetősége olyan szinten megtanulni a nyelvet, s lehet a családnak nem volt pénze külön nyelvtanárra sem. Ettől függetlenül még lehet értelmes, okos gyerek, aki helytáll majd egyetemen, főiskolán is.

A válasz 54%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/15Időpont nov. 9. 09:29 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ha hátrányba kerül a középiskolában akkor az egyetemen meg nagyobb hátrányban lesz....

Ettől függetlenül lehet okos értelmes de a nyelvvizsgat hogyan fogja megszerezni? Ez így csak idohuzas, nyilvan nem fogja jobban tanulni a nyelvet egyetem alatt sem. Sőt....

Van nyelvvizsgad? Ha már csináltál akkor tudod h egy középfokú semmiség....

# 5/15Időpont nov. 9. 09:32 Privát üzenet
Miért lenne semmiség? Rám 14 évesen erőltették, 4 hónap alatt kellett megtanulnom mindent, vért izzadtam vele, aztán végül sikerült, de nem a nulláról kezdtem tanulni így sem. Karácsonyom, új évem nem volt, az idegbaj szélén álltam. Van, aki minimum egy évig tanul rá. Szóval hiába sikerült nekem, borzasztó nehéz volt.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/15Időpont nov. 9. 09:33 Privát üzenet

Egyetemet végeztem, szóval van, egyébként gimiben szereztem meg. Hogy kinek semmiség, kinek nem, az megint más. Nekem elsőre sikerült, más osztálytársam harmadik alkalommal ment át.

Vannak egyetemek, ahol segítik a nyelvtanulást, ilyen például a BME is. Tehát van lehetősége letenni a diploma megszerzéséig.

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/15Időpont nov. 9. 09:37 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

És nem jobb volt tul lenni rajta? Vért izzadtal de csak azért mert 4honap alatt szerezted.

# 8/15Időpont nov. 9. 09:39 Privát üzenet

Azért,mert fogy a népesség,nagy a kivándorlás.

Valakinek dolgoznia is kell.

Teljesen irreális elképzelés,hogy minden hallgatónak legyen nyelvvizsgája.

Én a diploma feltételéhez is eltörölném.

Aki külföldre akar menni dolgozni,az fog megtanulni rendesen angolul.

Akinek pedig nem ez a célja,sosem fogja használni semmire.

Én inkább szakhoz kötném.

Nyilván,aki orvos vagy jogász akar lenni,annak legyen.

De sok szakhoz teljesen felesleges.

A válasz 61%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/15Időpont nov. 9. 09:44 Privát üzenet

Ja,és hozzá teszem,én gimibe jártam,de nálunk az angol órák felére a tanár be sem járt.

Ha bent is volt,a semmiről beszélgettünk,magyarul.

Nagyon ritkán volt valami valódi foglalkozás is.

A gimi óta nem tanultam angolt,mégis azóta sokkal jobban tudok.

Feliratos filmeket néztem évekig.

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/15Időpont nov. 9. 09:46 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Nálunk azért kötelező az érettségihez 50 óra közmunka mert munkaalapú társadalom van?
Valóban olcsóbb a kötelező biztosítás a baleseti adó eltörlésével?
Miért hagyjuk ezt? 7 év tapasztalattal,204 óra kötelező havi munkavállalással 160. 000 forintos nettó fizetést kap egy tűzoltó!
Szerintetek nem lenne sokkal jobb ha kötelezővé lenne téve hogy minden magyar állampolgárnak rész keljen venni a választáson?
Fideszes szavazók! Kitartanátok a kormány mellett ha nem sikerül megakadályozni a kötelező kvótarendszert?
Jobbikosok és MSzP-sek! Ha jövőre választást nyernétek, akkor megszüntetnétek a kormány- és köztisztviselői álláshelyek megpályázásához 2012-ben bevezetett, végtelenül...

Kérdések a Politika rovatbólKérdések a Magyar politika rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!