Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A cseheknek hogy sikerült...

A cseheknek hogy sikerült kigyomlálni a vallásosságot?

Figyelt kérdés
Rendkívül imponáló a társadalmuk ateizmusa.

2019. nov. 9. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
Van forrásod arról, hogy ateisták lennének?
2019. nov. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem először a retardizmust kellene kigyomlálni, ami független vallástól, nemtől, rassztól.


Kezdhetnénk azokkal, akik az előbb felsorolt dolgokkat tartsák egy ember sarkalatos paramétereinek.

2019. nov. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1

Természetesen van.

[link]

Megfelel? Egyébként számos angol nyelvű oldalt is találhatsz róla, ha ráguglizol a "czech don't belive in God" szavakra.

2019. nov. 9. 12:44
 4/11 anonim ***** válasza:
18%

Kérdező szóban ateistának könnyű lenni, de ha valami keresztülvágja a tervüket akkor nem fohászkodnak egy felsőbbrendű hatalomhóz/lényhez/istenhez?

Én azt a fajta isteni képet vetem el ami általánosan elterjedt.

2019. nov. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#4

Már miért tennék? Én sem csinálok ilyet, mert tudom, hogy semmi haszna.

2019. nov. 9. 13:13
 6/11 anonim ***** válasza:
13%
De amúgy ha jobban belemegyek, senki se lehet ateista, mert nincs definiálva isten mint fogalom. Szóval vagy mindenki istenhívő vagy mindenki istentagadó, attól függ hogyan értelmezzük.
2019. nov. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6

Nem feltétlenül kell istenekre gondolni. Nyugodtan mondhatjuk, hogy az ateizmus a természetfelettiben való hit elutasítása. Itt ilyenekre kell gondolni, hogy attól nem fog esni az eső, ha valaki imádkozik.

2019. nov. 9. 13:22
 8/11 anonim ***** válasza:
17%
Kérdező ezzel válaszoltál az állításom igazára, nincs konkrétan definiálva, vagyis nem tagadhatod meg, mert nem létezik egységesen, mindenki másként képzeli el ezt.
2019. nov. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
28%

#1-hez: forrás? röhejes.

Kérdező: e tény megállapításához nem hivatkozás kell, hanem tapasztalat a helyszínen. Ez ma már nem olyan nehéz ám! Én ennek alapján tájékoztatlak, feltevésed megalapozatlan. Senki nem gyomlált, semmi ilyesfajta dolog nincs ott. Vannak ott is mint másutt, vallásosak és nem vallásosak, méghozzá sokféle árnyalatban.

Ha van eltérés velünk összehasonlítva, akkor megemlítem, tudományos kutatások (szociológia) bizonyítják egy ország hagyományainak, aktuális gazdasági állapotának és vallásosságának szoros korrelációját. Hétköznapi nyelven: hagyományaink alig különböznek, gazdaságunk annál inkább. Ha megvizsgálnád a magyar vallásosság alakulását összevetve a gazdasági állapotával, hasonló eredményre jutnál. Engem inkább z lep meg, hogy nálunk csak ennyire...

2019. nov. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne is foglalkozz a fentiekkel, még a magyar nyelvtanba is belekötnek, hogy ők kerüljenek ki a vitából győztesként... Egyébként szerintem nincs erre magyarázat, olyan mintha azt kérdeznéd miért olyan vallásosak az amerikaiak, egyszerűen ilyen emberek.
2019. nov. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!