Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kire váltsunk, ha nincs kire?

Kire váltsunk, ha nincs kire?

Figyelt kérdés
A magyar legnagyobb problémája jelenleg az, hogy Orbán lop. Hogy kitől mitől lop, azt én nem tudom engem még sosem rabolt ki. Nekem csak adott. Ismerek fiatal párokat, akik a CSOK-al kisegítve új házba költöunek és nem pedig egy lyukba szülnek gyerket. Mert amég fiatal valaki, addig úgy is csak egy munkaszálónak használja a házát, tehát nem kell túl nagy kéró ezért nem értem mit akarnak a fiatalok maguk amakkora nagy palotában lakni. A családoknál, meg a fiatal pároknál már más téma főleg ha jön a gyerek. Nagyobb autó is kell meg minden, amivel később nyaralni meg kirándulni mennek. Orbán ezeknek ad helyesen is. Engem sem lopott meg még sosem ahogyan azt mondtam, sokkal jobb körülmények között dolgozom és sokkal nagyobb a fizetésem is. Oké hogy gazdasági fellendülés van, a gazdasági világválság előtt is ezt mondták szerintem az nem mindegy hogy mire költik a "gazdaság fellendülésből" származó pénzt. Az ellenzék inkább megszorítana, és hagyná elöregedni a társadalmat. A muszlimokat pedig be engednék, hogy közpénzből aztán eltartsuk őket, nem mindha nem lenne elég migráms a menekült áborokban mi akarunk a városokba is még többet az ukránok mellé. Az egész ellenzéket az EU finanszírozza, külföldi forrásokból vagy ha úgy tetszik az európai adófizetők pénzéből. Aki ezt nem látja az vak, vagy nem ért a politikához.

2019. nov. 9. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Megértettem, ez az új program, az új propaganda.

Ja, Orbán személyesen engem se lopott meg direkt. Azaz nem jött ide, hogy a lakásomból lopjon. Értem. A helyzet az, hogy nem is számítottam arra, idejön lopni. Az ő helyében én se tenném, hülye volnék kis tételben. De például Budapesten sokfelé járok. Ocsmány, tengelytörő utakon. Mert az ellopott pénzből nem épültek újak. Nekem is adott rezsicsökkentést. Igaz más is adott, csak nem nevezte így. Meg az is igaz, hogy sajnos, mivel külföldi újságot is olvasok, meg tudok kicsikét számolni, látom, hogy ha nem lenne rezsicsökkentés, hanem szabad (ne ma kormánytól függő) piac, akkor sokkal kevesebb lenne ma a rezsi. Sajnos azt is ki tudom számolni, 10 év alatt mennyivel. Minden baj ebből származik. Ha nem tudnék számolni, élhetnék a hülyék boldogságában.

Ja, ha a muszlimokat beengednénk. Mi nem engedjük be azokat, akik nem jönnek. Mi aztán nem. De akik már itt vannak (segítettünk nekik ide jönni), azoknak muszlim iskolát építünk. A keresztény emberek pénzéből. Hálás is érte Erdogan.

Ja, az EU finanszíroz mindent, főleg az ellenzéket. Csakhogy már nem, mert Orbán törvényt hozott, ami külföldről (az EU-ból) jön, azt neki kell adni. De persze ő fennkölt ember, adónak hívja. Speciális adónak. Az a specialitása, hogy csak az ellenzéknek kell fizetnie, és nem az államkasszába, hanem az ő embereinek. Meg aztán itt se érdemes statisztikákat böngészni (kormánypártiakat ám!), mert kiderül, a GDP 90%-a az eu-s multik által megtermelt pénz. A profitot viszik is ki rendesen. Nyilván, hogy visszacsorgathassák az ellenzéknek. Na már most csak azt ne mértem, ha ilyen mennyiségű pénze van az ellenzéknek, hogy a fenébe nem vásárolta meg egyszerűen az egész országot, a kormányt meg eladhatta volna Putyinnak két köbméter gázért. Nem lenne gáz.


Ja, hogy a kérdésre. Kire váltsunk? Becsukott szemmel senkit se látni, nem tudtad? Addig nem is fogsz látni senkit, míg nem leszel képes kinyitni. Nagyon sajnállak, itt állsz tanácstalanul, kire válthatnék, senkit se látok, pedig úgy szeretnék. És most képzeld, én gonosz vagyok. Én tudom kire, de nem mondom meg. Azt mondják, az a legjobb tudás, amit maga szerez az ember. Igyekezz hát.

2019. nov. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
5%
Jóvannmá! Netrollkod!
2019. nov. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez szép volt, átveheted a krumplit a lakóhelyed szerinti Fidesz irodában!
2019. nov. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Orbán lop. Hogy kitől mitől lop, azt én nem tudom engem még sosem rabolt ki. "


2010 előtt valahogyan mindenki tudta, hogy kitől mit lopott furcsa, hogy ezt ilyen gyorsan elfelejtették az emberek.

2019. nov. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még ha sokan jobban is élnek, vagy ugyanúgy mint azelőtt, mindig lehet azt mondani, hogy élhetnénk jobban is. A lopás kifejezés egy szándékos hatásvadász leegyszerűsítése a történetnek. A valóság sokkal közelebb áll a sikkasztáshoz vagy hűtlen kezeléshez, bár jogilag az sem igaz. Az állami korrupció mindig az aktuális ellenzék vesszőparipája. Az államérdek és a nemzetbiztonság védelme a kormány felelőssége, de persze emögé bújva alkalom nyílik a visszaélésekre is. Ez a hatalom velejárója, bizalmi kérdés, teljes átláthatóság a valóságban nem létezik.
2019. nov. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5: az átláthatóság hiánya bűnözőket tart kormányon!

Bárkire le lehet váltani ezeket a bűnözőket olyanra, aki még nem mocskolta be a nevét!

2019. nov. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

# 6

Le lehet váltani persze, de miből gondoljuk hogy akik a helyükre jönnek, különbek lesznek? Aki még nem mocskolta be magát, az sem lesz másmilyen. A hatalom mindenkit megront, ha a politikai kultúra ilyen amilyen. A kultúra pedig nem fog megváltozni magától.

Ha nem egy párt szedi meg magát, hanem egyszerre több, akkor az országnak jobb lesz?

A teljes átláthatóság állami szintű meghirdetése mindenképpen egy vicc. Gazdasági, politikai versenyhelyzetekben, érdekellentétekben, honvédelmi kérdésekben nem lehet kiteregetni a lapokat. Pl. egy segélyező alapítványtól elvárható az átláthatóság, de a nagypolitika teljesen más.

2019. nov. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!