Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok akik kiköltöztek külföldr...

Azok akik kiköltöztek külföldre, jó döntés volt? Megérte kimenni? Jobban éltek?

Figyelt kérdés

A béreket, az árakat és az egyéb dolgokat elnézve (egészségügy, szociális rendszer, oktatás, közállapotok) nem kérdés, hogy jobb-e kint az élet. Hát, nem is kicsi, hanem brutális különbségek lehetnek ez tény. Én is ki szeretnék jutni (végleg) egy jóléti országba, mivel nem köt ide semmi. És ha már van választási lehetőségem és EU-s állampolgár is vagyok, akkor miért válasszam az egyik legszegényebb országot, amikor választhatok egy király országot is?

Csak persze ez nem ilyen egyszerű, vannak kezdeti nehézségek: pl. elhelyezkedés, nyelv, beilleszkedés, stb. Minden kezdet nehéz nyilván. De nektek (akik már kint éltek) meghozta a gyümölcsét, hogy végigszenvedtétek az elejét? Már jól éltek? Összességében jó döntés volt kiköltözni?


2019. nov. 11. 12:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%
Külföldön nagyon szar.
2019. nov. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Parancsolj, olvasgass:

[link]

2019. nov. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Svédország majdnem olyan jó volt mint Magyarország, míg teli nem szaladt migranttal. Mára már eléggé szar az is.
2019. nov. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

Én dolgoztam kint főleg németbe, sokkal jobban éltem mint itt. A lakás nagyon drága volt, az élelmiszer árak kb magyar árba voltak alapvetően megérte. Honvágyam volt azért jöttem haza, amit kerestem pénzt képeztem magam itthon és most már jobb állásom van, már nem érné meg újra kimenni. Pálya kezdő fiataloknak mindenképp ajánlom kihúzni pár évre az itteni lehetőség hiány és nevetséges kezdő fizetések miatt. Ami nekem nem jött be az a rengeteg török meg arab, valamint hogy sok helyen kb balkáni parasztként kezeltek ha tudták honnan vagyok úgy hogy magam is sváb vagyok és perfekt német kis tájszólással mások sokszor hittek pl svájcinak emiatt. Amit nem ajánlok ha kimész hogy elkezdjél politizálni a munkahelyen nagyon megütheted a bokád miatta mindegy hogy libsi vagy jobber vagy.

Ismerősöm vendéglátózott napi 12 órába, jól keresett de pl szabira alig engedték el, elég sok szemétséget megcsináltak vele, 1 évig bírta aztán jött haza.

2019. nov. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudnám tiszta szívből mondani, hogy nem bántam meg, hogy kiköltöztem. Londonban élek (ide nehogy gyere főleg most) több mint 500 font egy darab szoba, és osztozom a fürdőn, konyhán. Így is jobban élek mint otthon, de ez azért van, mert szó szerint a szegénységből jöttem ki. Nyelv és beilleszkedés szempontjából sincs probléma, nem én vagyok az első nem angol aki Londonban él, simán megtűrik a jelenlétemet. Viszont nem rendezkedem be túl sokat, haza fogok menni mindennek ellenére, mert nem érzem jól magam. Amikor kijöttem én is osztottam szoroztam kivontam összeadtam terveltem számoltam, de ilyen tényezőkre mint rossz közéret sosem gondoltam. Meg család, barátok, magány, haza, szülővárosom, röhögve legyintettem ugyan már.

:homesick:

2019. nov. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Mi felénk 3 műszakba 130 ezer nettó a fizetés aki csak tud menekül. Békés megye, azt mondják külföldön legalább eszik az ember a hó végén.
2019. nov. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk meg érte, bár nem mondom, hogy nincsenek nehézségek, de így is sokkal nyugodtabb életet élünk itt
2019. nov. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én itthon élek de Bécsben, Kanadában, Németországban, Angliában vannak ismerőseim. Egyik se kétkezi munkás és mindenki úgy gondolja hogy megérte. Ket ismerősöm jött haza, de mindketten az egyetemben csalódtak.
2019. nov. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 LazyJones ***** válasza:
100%
Családi/ismerősi körben 6 ember ment ki, egyikük se jön haza, csak látogatóba. Közülük hárman már kintről házasodott, vagy vitte ki magával a férjét/feleségét, és kint terveznek családot alapítani és gyereket vállalni. Szerintem nekik megérte kimenni.
2019. nov. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Másfél évet voltam kint Németországba.

Pályakezdő szakácsként mentem egy kínai étterembe. 1800€ netto , egy saját szoba ingyen , és napi 3x étkezés. ( különleges ételeket ehettem pl : krokodil , kenguru hús) Csak cigire kellett költenem. Elégedett voltam.

A kínaiak is jó fejek voltak.

2019. nov. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!