Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A taxisblokádnak miért van...

A taxisblokádnak miért van negatív megítélése?

Figyelt kérdés

Magyarország első igazi jelentős demonstrációja volt.

A parlamentben mindenkinek tele volt a nadrágja.


Az a demonstráció egy nagyon komoly összefogás volt.


Még a BP-i rendőrfőnök is ellenállt a kormánynak.Azt mondta, ha parancsot kap,hogy erőszakos oszlatást kell irányítania, akkor lemond.



Azóta sem volt hasonló.

Pedig, az üzemanyag agyon van adóztatva, minden terméken 27 százalékos ÁFA van.A fizetések 40 százalékát lenyúlja az állam.

Ezek mind olyan dolgok, melyek tüntetésért kiáltanak.



A taxisblokád olyan erejű volt,hogy a parlamentben ülő elitet hamar tárgyalóasztalhoz kényszerítette,


2019. nov. 17. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A liberálisok szerint a gaz kommunista taxisok útjában álltak a szabad piac virágzásának azzal, hogy nem engedtek az azonnali sokkterápiának és a szabad piac győzelmének.


A jobberek szerint a taxisok az SZDSZ ügynökei voltak minimum, akik demagóg balos ígéretek hátán akarták hatalomba segíteni a kultúrmarxista csürhét, és szegény szerencsétlen iggázmátyár nemzet felvirágzásának kerékkötői voltak, amiért hazaszeretet helyett benzint akartak elfogadható áron.

2019. nov. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%
Azért mert attomos szemét módszerekkel próbálták visszahozni a Kádári hatalmat. Egyrészt kihasználták a kőolaj nemzetközi piaci árát miután kiléptünk a KGST-ből és az ár az egekbe szökött, másrészről pedig CB rádióval seggen ülve bénították meg a forgalmat. Hideg volt meg minden, emlékszem rá hogy gyalog kellett mennem otthonról melóba ami nem közel és a hídon is át kellett másznom.
2019. nov. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért mer más vesszőjével verték a csalánt. Pl. Egy kamionosnál el is szakadt a cérna, mert nem jutott haza miattuk, amikor x hete nem látta a családját
2019. nov. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én konkrétan 80 000 Ftos üzletet vesztettem el (szorozd meg 10-zel, mai értékre), mert én meg vállalkoztam közben.

Nem demonstráció volt, vagy tüntetés, hanem a város megbénítása, csak úgy.

És hát a demokrácia első évében nem örült ilyesminek az ember.

2019. nov. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az akkoriaknak, hanem a mai tüntéseiknek van negatív megítélése.
2019. nov. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Tévedésben élsz kérdező. A legutóbbi, az Über elleni taxis tüntetésnek van negatív megítélése.
2019. nov. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mert egy spontán dolognak tűnt, de hamar ráült a politika.

Az akkori ellenzék (főleg az SZDSZ) nagyon a taxisok mellé áll. Ami ugye azért érdekes, mert ők mindig a szabad, piaci versenyt preferálták. Az árak pedig az öbölháború miatt emekedtek. Tehát leginkább az SZDSZ-nek lett volna természetes, hogy a világpiaci változások azonnal megjelennek nálunk. Gyakorlatilag az első szabadon választott kormányt egy éven belül meg akarták puccsolni.

2019. nov. 19. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!