Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyar korház lehet jobb a...

Magyar korház lehet jobb a németnél?

Figyelt kérdés

Először számomra is hihetetlenül hangzott, de magától A Semmelweiss Egyetem rektorától hallottam az ATV-n Rónai Egonnal készített interjú közben. A rektor elmondta, hogy Városmajori (bocs ha nem hallottam jól) korház jobb a németnél. Európában 2. helyen áll és világviszonylatban is a legjobb 100.között van ! Mondjuk akkor nem is kellene panaszkodnunk az egészségügyre !?


Azt mondta a rektor, hogy mindent el tudott érni szűk egy évtized alatt a korházban, amit akart és nagyban köszönheti ezt a kormánynak. Nem mondta melyiknek, de 10 éven belül nem volt itt más kormány. Én nem járok korházakban, de felemás dolgokat hallani. Hogy nagyon jók meg hogy gyengék. Mi erről a véleményed?


2019. nov. 18. 20:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%

"A rektor elmondta, hogy Városmajori (bocs ha nem hallottam jól) korház jobb a németnél."


A német Városmajori kórháznál jobb?


(segítség: németben 1db kórház van?)


Mindenesetre köszönjük a propagandát, a krumplit átveheted a pártirodán.

2019. nov. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
39%
Nem.
2019. nov. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Németnél is. Mindnél. Ott mondta hogy európa 2. legjobbja. Világ top 100-ban benne van. Nehéz elolvasni a kérdést?
2019. nov. 18. 20:30
 4/19 anonim ***** válasza:
28%
Neked meg nehéz felfogni, hogy Magyarországon nemcsak egyetlen db kórház van? Merényiben, Jánosban, Kútvölgyiben jártál már?
2019. nov. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 mindentudó99 ***** válasza:
70%
Gondolom nem mindegy melyik. Vannak itt nagy jók meg nagyon lepukkantak is. Ahova én tartozom ct-re max két hét a varakozás. Volt hogy 8 napra kaptam időpontot. Fel is lett újítva. Valahogy ilyennek kellene lenni mindnek.
2019. nov. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
43%

Jobb, oké miben? Jobbak az orvosok, jobb a felszerelés?

Amúgy ha így is van, nem sokra elég, hogy van 1 db normális kórház, ha az emberek 98%-a olyan kórházba kényszerül, ahol még villanykörte sincs.

2019. nov. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
57%
Magam csak Magyarországon voltam kórházban. Anyum, amikor halálos betegséggel küzdött, belemerültem a téma összes bugyrába. Azt mondták a nem mondom meg a nevét magyar kórházra, hogy gyerekek, ez itt Európa. Miután itthon minden félre lett kezelve, egy rövid ideig láttuk, Münchenben hogy működnek a dolgok, csak irgalmatlan pénz kellett hozzá, de nehezen sikerült összerakni. Évtizedekben mérhető a különbség, még hasonló sincs hazánkban. És nem a magyar kórházak ellen beszélek, már én se vagyok egészséges, vagy megoldják itthon vagy nem. A kérdésedre a válasz szerintem száz százalékosan fals, nem lehet egy szinten emlegetni azzal, ami kint van.
2019. nov. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy jobbak az orvosok és jó a felszerelés + sokkal több sikeres műtét van amellett, hogy nehezebb műtéteket is jól hajtanak végre. Nem nézitek az Átvét? Közszolgálatit nézitek ?
2019. nov. 18. 20:50
 9/19 anonim ***** válasza:
23%
Nem lehet, hanem biztos.
2019. nov. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
17%

"Azt mondta, hogy jobbak az orvosok és jó a felszerelés + sokkal több sikeres műtét van amellett, hogy nehezebb műtéteket is jól hajtanak végre."


Igen ez így igaz. De nem csak Európára, az Usából vagy Kanadából is ide hordják azokat a műtéteket, amelyeket külföldön nem tudnak megoldani. A magyar orvosok világviszonylatban a legjobbak, nem igaz, hogy csak Európában. És itt nem arról van szó, hogy van egy két eltévedt eset, hanem a legbonyolultabb műtékre rendszeresen ide átreptetik a beteget ha egyébként szállítható, mert ott nem tudják megoldani.

A némettel meg egyenesen fölösleges is összehasonlítani, mert az sehol sincs.

2019. nov. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!