Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Trianonért miért nem vontak...

Trianonért miért nem vontak senkit felelősségre?

Figyelt kérdés
mintha semmi nem történt volna, minden ment tovább, az urak urak maradtak, a paraszt, a munkás marad ami volt...
2019. nov. 19. 19:18
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
72%

'Szóval szerinted Franciaországból kiválik majd egy külön állam pl fekete francianéven?'

Ha nem is válnak ki, de jelen viszonyok közt egy enklávét simán el lehet képzelni.


'Attól hogy soknemzetiségű volt magyarorszag még nem volt egyértelmű hogy a kissebbségek kiszakítanak egy darabot.'

Akkor nézd meg Ukrajnát, ott a Krím -igaz, az orosz fennhatóságot nem akaródzik senkinek sem elismerni- vagy a keleti szakadár megyék, Donyeck és Luhanszk, többségében orosz lakossággal. Mondhatnám még a Szovjetuniót és Jugoszláviát, mint többnemzetiségű államokat, bár ezek többé-kevésbé mesterségesen jöttek létre és a nagy vezetők halála után szétestek.


'míg Törökországba volt egy Atatürk, aki megvédte az országot és kiharcolta hogy az eredeti békénél rögzitetthez képest az ország területe kb több mint háromszorosa lett.'

Nagyon szeretnek példálózni a török állammal, pedig az ő geopolitikai helyzetük más volt. Nekünk, Teleki Pál szavaival élve "nem volt, mint a töröknek, kis-ázsiai sivatagunk, amely mögül, mint ők a Sevres-i diktátumot, visszautasíthattuk volna".

2019. nov. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
49%

10-es szerinted véletlen írtam ki a eleinte szót? Persze hogy támogatta, ha már elkerülhetetlen volt akkor az ő politikai szerepe hanyatlani kezdett volna és nem tudott volna mit tenni ha valami történik, végül nemis tudott mert megölték, gyilkosait nem próbálták kézre keríteni, nem tudni hogy tényleg katona szökevények öltek meg vagy kommunisták, de ha nem halt volna meg akkor Trianon másképp alakult volna, mert az antant úgy erősítette meg az elcsatolások jogossagat hogy nem történt lázadás amit Károlyi csititott végig, másképp nagy lazadasok lettek volna ami kedvezőbb elbírálást vont volna maga után, bár az ország területe igyis maximum csak a fele tudott volna lenni szerintem.

Tisza egyébként tudtommal csak olyan kitétellel támogatta a háborút hogy a monarchia nem fog területet szerezni mert az gyengitette volna a birodalom egységét és magyarok szerepét.

2019. nov. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
20%
11-es Törökország bár távol volt és a szovjetekkel is elvoltak foglalva, de akarat híján hiusult meg a felosztás, mert az olaszok könnyen lerohanhatták volna őket mégse tették, akkor nem volt olyan erős mint most, akkor kb 14 milliós lakossal és Európa legkevésbé modern államai közé tartozott, szerintem a földrajzi okok gyenge érvek önmagukban.
2019. nov. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
13%

"de ha nem halt volna meg akkor Trianon másképp alakult volna"


Ja, persze, egy viszonylag kicsi, vesztes országban történt politikai gyilkosság megváltoztatta volna Clemencau gondolkodását és a nagyhatalmi érdekeket.


Amiket itt olvasok, az a történelemoktatásunk csődje. :-(((((((

2019. nov. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

#13

A földrajzi helyzet egy tényező a többi között, igen, de ez nem kisebbíti a valóságtartalmat.

2019. nov. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha a vesztes oldalon voltunk mégis mi alapjan vontak volna barkit felelösségre?
2019. nov. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
0%
A magyarok ezt érdemelték, mondhatni olcsón megúszták.
2019. nov. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
28%
14-es én pár ezres négyzetkilométer változásra gondoltam, főleg szlovákia esetében. Az szerintem simán kihozhato lett volna, mint ahogy történt változás az osztrák-magyar határ esetében.
2019. nov. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
44%
14 úgy látom te vagy inkább csőd, mert a háború után történtek dolgok, amit Leirtam rongyos gárda fellépése szerinted előrekalkulált volt? Az antant nem volt bolond hogy olyan békét kössön ami által világszerte a zsarnok jelzőt tettét volna rájuk, mert ha a nép, ismétlem a nép nem kér a békecsinálokból és kegyetlenül fellázad a döntés ellen, és ennek ellenére is továbbviszik, az zsarnokokoskodás, aminek pont az ellentétét hirdették, vagyis ha a magyar fél rengeteget tett volna, tudott volna változtatni, innen látszik hogy ti nektek nincs fogalmatok az akkori reálpolitikárol és csak mostani szemmel akartok látni mindent, akkor nem volt elv a határok megváltoztathatatlansága,mint manapság, hanem a Önrendelkezési jog, és országos lázadás egyértelmű jelzés lett volna, hogy hoppá valamit itt elrontottunk.
2019. nov. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
33%
#15 szerintem jobb lenne ha forrásokkal tudnád bizonyítani az erőviszonyokat, mert ez eddig csak légből kapott okoskodás.
2019. nov. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!