Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kire szavazzon a magyar?

Kire szavazzon a magyar?

Figyelt kérdés
Elég érdekes a mostani magyar politikai helyzet. Mindenki ugyebár a legjobbat szeretné az ország élén. Vegyük sorra a pártokat, jó és rossz oldalukat. A legnagyobb bázisa a Fidesznek van, nemzeti érzelmű politikát folytat, a gazdaság növekszik, államadósság csökken, támogatja a családokat ( egyetértek a csok-kal olyan szempontból, hogy hiába mentek fel a lakásárak ha nem történik változás a néppeségben úgyis mindegy lesz nem fogja bírni a kicsi magyar gazdaság ), költenek az egészségügyre egyre többet viszont egyáltalán nem annyit mint kellene, nem értem stadion helyett miért nem lehet korházakba fektetni, annyi pénzt úgyse fog tudni termelni a fenntartás mellett. Ott van a magas színtű korrupció, bizonyos körben osztják szét a projekteket ami jó viszont, hogy befektetik és vállalatokat vesznek, az a szomorú helyzet, hogy a kapitalizmusban ha nem a te országodnak vannak olyan óriásvállalatai akitől vásárolsz akkor a te országod az bizony csak egy tengődő szolga tud lenni. Amíg a magyar Auchanben, Tescoban, Obiban vásárol Opellel, Forddal jár meg Philipset, Samsungot vesz sose lesz nyugati életszínvonala mert a nyugati életszínvonal emiatt van. Ha a magyarok jobb életet akarnak akkor itt tőkefelhalmozás kell történjen egy szűk körnek akitől aztán mi és más országok vásárolnak. Lehet, hogy ez történik vagy lehet, hogy tényleg csúnyán meglopnak. Az emberi pszichológiát is szépen kihasználják ezért megy a keresztény duma, a Soros duma, a lejárató cikkek meg szerintem a foci is. Nem tartom szépnek, de a világon mindenhol nyomják mert jó technika. A Jobbik az jól csinálta ideig óráig, nemzeti érzelmű párt ők akartak először állampolgárságot adni a külhoniaknak, de sajnos elég szépen elintézték magukat, szerintem ha jobboldaliként kezdte és a jobboldali emberek áltak mellé akkor azokat kellett volna képviselni annyi százalékkal a parlamentben ami jut ezzel az ideológiával, de hát sajnos győzőtt a hatalom iránti éhség a régi tagok mehettek a levesebe olyan kellettek akik centrálisabbak elkezdtek haverkodni azzal akivel azt mondták sose ezzel szerintem vesztettek annyi szavazot mint amennyit nyertek csak azokat a szavazókat akiket megnyertek ezután el is veszítették amikor jött a momentum mert nekik nem a Jobbik tetszett hanem le akarták váltani a Fideszt. A mostani vezetőjük szerintem nevetséges, beszélni tud keményen karizmatikusan, de mögötte nem látok semmit, amilyen módon ordibál a parlamentbe meg buktát visz a miniszterelnöknek az minősíthetetlen, poénnak jó meg elmegy középsuliba bohóckodni, de ez a parlament nehogy már ilyen alak irányítson egy országot. A Momentum sajnos számomra mostanában leszerepelt amit felvidéken, erdélyben, brüsszelben csináltak az elég nyilvánvalóan mutassa, hogy az eu fele húznak erősen, én személy szerint nem látnék szívesen olyan pártot az élen akinek nem a magyar érdek az első.
2019. nov. 20. 17:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%
Önmagára, irány külföld!
2019. nov. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%
Csakis a Momentum!
2019. nov. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
14%
Csak ne a Momentum!
2019. nov. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%
Valóban független jelöltekre.
2019. nov. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
18:00: ebben az esetben indulok a választáson. Szavazol rám?
2019. nov. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%

"A Momentum sajnos számomra mostanában leszerepelt amit felvidéken, erdélyben, brüsszelben csináltak az elég nyilvánvalóan mutassa, hogy az eu fele húznak erősen, én személy szerint nem látnék szívesen olyan pártot az élen akinek nem a magyar érdek az első."


Én megértem, hogy a magyar embernek lételeme az ellenségeskedés, de elárulok egy titkot: az EU nem az ellenségünk. Az EU egy államközi szervezet, melynek mi is tagjai vagyunk, így ami az EU érdeke, az hosszútávon a mi érdekünk is.

Ha nem tetszik az EU, ki lehet lépni, persze kilépni még Orbán sem akar (csak arcoskodik), mert tudja hogy az ország jövője csak az EU-ban képzelhető el.

2019. nov. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%

Momentum <3

Európa csak egységes államként lehet erős és lehet befolyással a világban való történésekre.

2019. nov. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
25%
Nem a fidesz miatt nő a gazdaság, hanem ilyen a nemzetközi helyzet. A családtámogatás meg szerintem egy totális hülyeség: aki szülni akar szülni is fog, de ne asszisztáljunk már ahhoz hogy valaki 30-at fial. Ha csökken a népesség kevesebb lesz pl: az orvos, de kevesebb beteget is kell ellátni.
2019. nov. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"Én megértem, hogy a magyar embernek lételeme az ellenségeskedés, de elárulok egy titkot: az EU nem az ellenségünk. Az EU egy államközi szervezet, melynek mi is tagjai vagyunk, így ami az EU érdeke, az hosszútávon a mi érdekünk is.


Ha nem tetszik az EU, ki lehet lépni, persze kilépni még Orbán sem akar (csak arcoskodik), mert tudja hogy az ország jövője csak az EU-ban képzelhető el."


Az szerintem nem jó ha eladják az országot mint Gyurcsány idején. Vagy ha bólogatnak arra amit mond az eu a menekültválságra mint most is. Attól, hogy túl van tolva még valós probléma és lesz is mikor élhetetlen lesz lassan nagy lakósságú területek és jönnek errefele. Az EU ad,de kap rengeteget is cserébe. Adózni haza adóznak a multik, vámmal is jól járnak és kapnak olcsó munkaerőt a növekvő gazdaságukhoz nem kell összetéveszteni nem a máltai szeretetszolgálat.


"Nem a fidesz miatt nő a gazdaság, hanem ilyen a nemzetközi helyzet. A családtámogatás meg szerintem egy totális hülyeség: aki szülni akar szülni is fog, de ne asszisztáljunk már ahhoz hogy valaki 30-at fial."


Aha, szerinted a nemzetközi helyzet miatt nő egy egész ország gazdasága, nem amiatt amit ő termel. Hát ha valaki vállal 3 gyereket abból már van lakás nem kell albérletre költeni és rengeteg támogatás persze, hogy az ember szívesebben vállal többet ha van miből.


"Ha csökken a népesség kevesebb lesz pl: az orvos, de kevesebb beteget is kell ellátni."


Kevesebb lesz az orvos, kevesebb a munkás aki eltartja és mégtöbb a beteg nyugdíjas. Kevesebb munkással ennél is rosszabbul lehet a kórházakat fenntartani mégjobban leépül.

2019. nov. 20. 22:01
 10/14 anonim válasza:
44%
Szerintem ha az ember magával foglakozik akkor jár a legjobban :)
2019. nov. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!