Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nézik le a vidékieket?

Miért nézik le a vidékieket?

Figyelt kérdés
Előszőr is ez a Budapestiekre igaz, de minden más nagyobb városokban élőkre. Van egy olyan általános kép, hogy aki falun él az bolond. Pedig rengeteg értelmiségi él falun, kisvárosban. Először is mert kevesebb a drog, büncselekmény, nem zajos, jobb a levegő! Remek kikapcsolódást jelent néha a nagyváros zajától egy kicsit kikapcsolódni egy faluba. Persze minden város minden falu más. Van olyan aki városba nem boldogul, nem tudja otthon érezni magát. Tudom ez a városiaknak érthetetlen, pedig ez ugyanolyan mint nekik a falu. Sokan politikai nézetből vannak felháborodva a falvakra, mert szerüntük a benne élők nyomorognak, és minden vágyuk hogy átcsábítsák őket a városba de ez nem így van. A falun élőket is kell támogatni, ez az ő választásuk van olyan falu ahol meg lehet élni, amugy sem tudom mit kezdenének megmaradt üres házakkal. A paraszt gazdákból haszna is van a nagyobb városoknak is, mivel sok helyen ők termelik ami aztán az asztalra kerül. Tehát ha egyetértünk hogy a gazdák hasznosak, akkor maradt még egy megközelítés amit tisztázni kell, hogy a falusiak mind a Fideszre szavaznak. Ez nem igaz, sokan szavaznak az ellenzékre is, nem azért szavaznak a Fideszre mert falun nincsen ellenzék meg internet hogy hallgassák a klubrádiót vagy mit tudom én utánna nézzenek a dolgoknak. De nyilván az is benne van hogy a nagy magukat Isteni lénynek képzelő, kényelmes kis városi életet élő balosoktól folyton megkapják hogy ők buták, hogy ők bolondok. Nagyon sok embertől már azt is vissza hallom hogy sokan mondják, hogy csak a városokba lehessen szavazni, mert ugye ott vannak az értelmiségiek. Persze még hozzá teszem, hogy egyesek + még azt is megszabnák hogy nyugdíjasok ne szavazhassanak mert ugye minden nyugdíjas, aki megette kenyere javát az vagy falun él, vagy feledékeny vagy a Fideszre szavaz a propaganda szerint. Tehát nagyon sok ragozása van a balosoknál annak hogy ki nem tetszik higy szavaz a kükhoniak után, kin gúnyolódhatnak háboroghatnak. Nekem ez nem tetszik ennek véget kellene vetni egyszer is mindenkorra.

2019. nov. 24. 00:13
1 2 3
 1/24 Molyember ***** válasza:
58%
Mert ugyanúgy általánosítanak, mint te, kérdező.
2019. nov. 24. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
73%

Én nem nézem le, szerintem a budapestieket jobban lenézik. (megyeszékhelyen élek, tehát ezen a Budapest/vidék felosztáson kívül). Viszont sok embernek a falu a netre feltöltött "vicces" videókat jelenti, amelyben direkt a legsötétebb embereket válogatják össze, és mutogatják, hogy "ezek szavaznak a fideszre", ezt nagyon gáznak tartom.

Az viszont igaz, hogy sok falu fenntarthatatlan, és nem értem, miért kell ennyit fenntartani belőlük küön polgármesterrel meg minden.

2019. nov. 24. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
63%

Én falusi vagyok, de még én is lenézem őket. Hogy miért? Mert begyepesedettek és valahol 50 évvel ezelőtt élnek agyilag.

Erre jössz te és megmagyarázod nekem, hogy de ez nem igaz, mert falun mindenki értelmiségi. Érted, majd te megmondod nekem, hogy én mit tapasztalok. Kösz. :D

2019. nov. 24. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
72%
Azt meg végképp nem bírom felfogni, hogy a csökött agyatokkal miért nem értitek meg, hogy a jelenlegi falusi lakosság csak egy elenyésző töredéke foglalkozik élelmiszertermeléssel. Egyszerűen nem létezik olyan, mint amit ti beflesseltek magatoknak, hogy a falvakban mindenki intenzíven mezőgazdászkodik és abból él. Szóval nem is értem, hogy az olyan emberek, akik ebben hisznek, még életükben nem jártak falun? De akkor miért ők akarják megmondani, hogy mi van ott?
2019. nov. 24. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
24%

Utolsó!

Semmi köze a vidékiek megítéléséhez annak,hogy mivel foglalkoznak.


Tényleg begyöpösödöttek.

El vannak maradva évtizedekkel gondolkodásban.

2019. nov. 24. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
59%

És ahhoz sincs köze,hogy értelmiségi-e.

A falusi tanárok pl ugyanolyan elmaradottak,mint egy szakmunkás.

Műveltebbek,de az élethez való hozzáállásuk,ugyanolyan kispolgári.


Jellemző még az értelmiségiekre,hogy túlértékelik magukat,mivel nincs akkor konkurencia,mint a nagyvárosban.

2019. nov. 24. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

"Semmi köze a vidékiek megítéléséhez annak,hogy mivel foglalkoznak."


A kérdező írta, nem én. De egyébként már máskor is hallottam másoktól, hogy azért élnek falun az emberek, mert ott ők mezőgazdasággal foglalkoznak. Hát nagyon nem így van."

2019. nov. 24. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
78%

#7

Ezzel viszont egyetértek.

2019. nov. 24. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
68%

Hogyan is tarthatná többnek magát bárki is, ha nem nézne le senkit?

A városiak nem csak a falusiakat nézik le.

A rózsadombi lenézi az újpestit, az újpesti az agglomeráció lakóját, az pedig a vidéki városlakót, aki lenézi a falusit.

A falun lakó -ha irígyli is a városiak könnyebb élet-lehetőségeit- nem néz fel a városlakókra, tehát intelligensebb.

,

Aki lenéz bárkit is, bizonyítja, hogy alávalóbb az általa lenézettnél.

2019. nov. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 mindentudó99 ***** válasza:
25%
Ez az Orbángyűlöletről szól. Példaképp ez 1. hozzászóló a 4 elemilyével. Vidéken többen szavaznak a fideszre ezert kell őket utálni. Mintha a városi nyugdíjas egy fikarcnyival is különb lenne.
2019. nov. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!