Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik itt teljesen elégedettek...

Akik itt teljesen elégedettek a lakhatási helyzettel: Ti mit tudtok adni a gyermekeiteknek?

Figyelt kérdés

Mivel indítjátok őket 21-25 évesen?

Mi van ha pl alacsony bérezésű szakmát választ?

(Orvos, nővér, tanár, óvodapedagógus, könyvtáros, postai alkalmazott, zálogfiókos, egyetemi kutató, természetvédelmi szakember, erdész, vagy még ezeknél is kevesebbet kereső)


Mi van ha nem lesz nettó sokszázezres vállalkozó, mert nincs érzéke hozzá, és mondjuk villamosmérnök se, mert ahhoz sincs motivációja?

Mindenki mással mi van?

Vagy a saját gyereket is le hülye életképteleneznétek?



2019. nov. 29. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne csináljunk már úgy, mintha máskor, máshol, a húsvéti locsolópénzből venne magának házat a gyerek, mikor betölti s húszat. A lakásvásárlás mindig, mindenhol nagy érvágás, ritka kivételektől eltekintve.

A kérdésre válaszolva: bár még nem időszerű, de valószínűleg fél-fél családi házat vagy annak értékét tudom majd adni nekik, én is ennyit kaptam, hatalmas segítség volt, és megmaradt a másik rész előteremtésének a szépsége is.

2019. nov. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom honnan veszed, hogy máshol könnyebb lenne, vagy hogy ezt én állítanám.

Hol írtam én ilyet? Idéznéd?


Engem a magyar emberek magyarországi lakáshelyzetről alkotott véleménye érdekel most, és ezért nem az angliai lakáspiacról kérdeztem (ami szintén tragikusan elszállt).

2019. nov. 29. 13:56
 3/6 anonim ***** válasza:

A kérdésedből egyértelműen az tűnik ki, hogy te kifejezetten elégedetlen vagy a kérdéses helyzettel, vagyis máshol jobb, máskor jobb volt. Szerintem meg a világ élhető részein nem jobb, vagy semmiképp sem jelentősen, de még az is lehet, hogy rosszabb. Ahol meg könnyen menne a lakásszerzés, oda valószínűleg nem szívesen mennénk.

Olyat pedig senki nem állít, hogy teljesen elégedett a helyzettel, de az ellenkezője is baromság, elég sokan lakunk saját ingatlanban.

2019. nov. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"A kérdésedből egyértelműen az tűnik ki..."


Jó, tehát félinfóból komlikálsz, és ezt rám vetíted.

A továbbiakban maradhatunk annál, ami le van írva, és nem a "hát szerintem te ilyen- meg olyan vagy, és ezért..." szinten?

2019. nov. 29. 14:38
 5/6 A kérdező kommentje:
komPlikálsz*
2019. nov. 29. 14:39
 6/6 anonim ***** válasza:

Jó, akkor ne komplikáljuk. Kevés kivételtől eltekintve mindenkinek van hol laknia, ezek többsége pedig saját ingatlanban lakik. Igen, a csóróbbak is. Hitel, kuporgatás, örökség, szülői támogatás, és ezek tetszőleges kombinációja a megoldás legtöbb esetben.

És sajnos vannak életképtelen hülyék is, kár lenne tagadni.

2019. nov. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!