Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igazságos-e emberileg, hogyha...

Igazságos-e emberileg, hogyha valakinek 3 hónapnál régebbi TB tartozása van először elvesztheti az ingyenes orvosi ellátásra való jogosultságát, majd ezután a TAJ számát is?

Figyelt kérdés
Az ilyen személyt sürgősségi alapon sem fogják akkor ellátni?
2019. nov. 29. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
Igazságról itt szó nincs. Legfeljebb nem méltányos, nem erkölcsös, nem humánus stb. De ettől a kormánytól nem is kell elvárni, hogy az legyen.
2019. nov. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Most erről tárgyalnak éppen.

Emberileg mindenképpen vitatható,ugyanakkor érthető,hogy ne mások fizessék a nem fizetők TB-jét.A Taj szám megvonása ugyanakkor embertelenség szerintem.Ez szociálisan nagyon érzéketlen kormányra utalhat.Mi van azzal,aki 40 évig fizette a TB-jét,de mondjuk 3 hónapja éppen nincs munkája?

Annak is elveszik a TAJ számát? Nem nagyon humánus ez az egész.

2019. nov. 29. 22:19
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

A sürgősségi mindig más elbírálás alá esik, nyilván nem fogja otthagyni a mentő kilógó belekkel az út szélén.

Egyébként meg én is unom, hogy a sok ingyenélő cigány ugyanazt az ellátást kapja az én befizetésemből, minr amit én kapok.

2019. nov. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

"Mi van azzal,aki 40 évig fizette a TB-jét,de mondjuk 3 hónapja éppen nincs munkája?"

Az valószínűleg havi 7500Ft-ot ki tud fizetni gond nélkül és akkor nem lesz gondja akkor se ha orvosi ellátásra szorul.

2019. nov. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Embertelen. DE!, miért van az, hogy velem visszamenőleg kifizettettek hónapokat, más meg soha nem dolgozott, és soha nem b.a.sztatta a NAV? Ez a rendszer sz.a.r!
2019. nov. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

A sűrgősségi eseteket mindig ellátják. Ettől nem kell félni.

Hogy igazságos-e vagy sem azt nem tudom.

Egyrészt az egészségügyi ellátásért fizetjük az egészségügyi hozzájárulást. Ha egyeseknek anélkül is jár akkor másokkal szemben nem igazságos, hogy nekik fizetni kell érte.

Ha viszont valaki segítségre szorul azt nyilván el kellene látni ha van rá lehetőség.

2019. nov. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%
Abszolút igazságos. Ezzel az erővel a csövesek miért nem kapnak ingyen öröklakást? Aki nem fizeti a hitelét, annak miért veszi el a bank a házát? Stb...
2019. nov. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4%
Hol élsz kérdező? Arról a Fideszről van szó, ami konkrétan kriminalizálta a hajléktalanságot és gyűlöletkampánnyal marad hatalomban immár négy éve! Ha ezektől várod el az "emberségességet" akkor vagy nagyon tájékozatlan vagy, vagy nagyon naiv.
2019. nov. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!