Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyurcsány idején miért volt...

Gyurcsány idején miért volt 250 forint az euró? Most miért 330?

Figyelt kérdés

Félre értés ne essék, nem sírom vissza, soha nem szavaztam rá.

De nem értem, hogyha most dübörög a gazdaság, akkor hogy volt 335 pár hete?


2019. dec. 13. 10:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
A gazdaság többek között azért dübörög, mert gyenge a forint, de a kettő között nincs szoros kapcsolat. A forint azért csúszik egyre lejjebb, mert a Magyar Nemzeti Bank szélsőségesen alacsony kamatot fizet, tehát nem éri meg forintban tartani a pénzt. Amíg nem száll el az infláció (és eddig nem szállt el), nem fog kamatot emelni az MNB, mert a gyenge forint segíti a gazdaságot. Aki külföldre utazik, az persze nem örül, hogy forintban egyre többet kell fizetni ugyanazért. Az évenkénti 10-12 százalékos fizetésemelésnek viszont örülünk.
2019. dec. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
10%
Mert az európai unió és a globális bankrendszer közösen tönkre akarják vágni az országot amiért nem hódoltunk be a beteg tervüknek.
2019. dec. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
34%
Egyrészt azért, mert az infláció természetes velejárója minden gazdaságnak, másrészt azért, mert a kormány más gazdaságpolitikát folytat. Majd jönnek gazdasági szakemberek és kifejtik. :)
2019. dec. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
29%

Egy valuta annyira erős, mint az ország, ami mögötte van, illetve a világban betöltött szerepe szerint.

Orbán renintens politikát folytat, így megbízhatalan. Ezt pedig befektetők nem szeretik.

Illetve a Fidesz játszik is pénzzel, mert pont mielőtt jön egy nagyobb EU-s utalás, elszáll az euró. Most is megnyugszik a piac, jövőhéten jön az utsó utalás, aztán visszamegy 325-re.

2019. dec. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
30%

@10:51


Nincs rá szűkség. Orbán már megtette helyettük.

2019. dec. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
Ugye az MNB nem független, pedig annak kéne lennie.
2019. dec. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Isten lètezik és Orbàn Viktornak hívjàk. A Mennyorszàg létezik neve:Magyarorszàg.
2019. dec. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Én elég sokat utazok külföldre családi okok miatt és az interneten is szoktam külföldről vásárolni(még így is olcsóbb mint itthon) , így eléggé zavar ez az árfolyam.

Megmondom őszintén, nem érzem, hogy bármit érne a fizetésem. Hiába emelkedik mondjuk évente, ha minden drágább lesz. Ha most dübörög a gazdaság, akkor nagyon félek mi lesz ha majd nem.

2019. dec. 13. 11:07
 9/18 anonim ***** válasza:
68%

Egyszerű nem kell a ködösítés:

1. Dübörög a gazdaság, az emberek dolgoznak mint állat

2. A Forint egyre rosszabb


Miért is: mert aki forintot tart egyre kevesebbet kap érte, miért is, mert egy termék 100 ft helyett 200 ftba kerül mert 100 at le kell adni a korrupt rendszernek.


Tehát a leadott 100 ft (Extraprofit????) mögött nincs termék, azaz azért a 100 Ftért nem kap semmit a vevő akinél a forint van.


Ezért értéktelenedik a pénzünk folyamatosan. A világgazdasági inflálódás csak ürügy.


De egyik kutya másik eb: viszont nem kéne engedni egyiket se hogy elszaladjon a ló velük. Váltógazdaság a kormányzásban, legyen igazi konkurrencia ott és ne pénzéhes képviselők hada.


A nyugdíjak szándékos devalválása még tetézi a pénzromlást kis hazánkban, de erről máshol lehetne beszélni, ott ahol ismerik a kamatos kamat egyszerű képletét.

2019. dec. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
69%

"Én elég sokat utazok külföldre családi okok miatt és az interneten is szoktam külföldről vásárolni(még így is olcsóbb mint itthon) , így eléggé zavar ez az árfolyam.2


Én meg egy exportra gyártó 100%-ban magyar tulajdonú cégnél dolgozok, és eléggé örülök, hogy nem 250 az euró.

2019. dec. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!