Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha valóban "Magyarország...

Ha valóban "Magyarország fejlődik a leggyorsabban az unióban", akkor mégis miért a forint gyengül drasztikusan az Eurohoz képest (is)?

Figyelt kérdés

Itt a nyilatkozat, hogy mi vagyunk a legjobbak:

[link]



Most 295 HUD egy USD. 2008 júliusban egy USD 148 forintot kellett fizetni. [link]


Ma 329 forintba kerül most egy Euro. 2008 júliusában Euro pedig 230HUF volt. [link]



Akkor, ha Magyarország fejlődik a legjobban és nálunk nincs infláció, az Euro meg az USD inflálódik, akkor mégis miért nem a forint erősödik és miért gyengül ilyen kiemelkedő mértékben? Mi lehet az oka? Valaki hazudik? Ha igen, akkor ki és miért?


Elhiszem, hogy van olyan dél-amerikai pénz mondjuk, ami még a forinttól is nagyobbat gyengült, de ettől nem gondolom még, hogy mi lennénk a legjobbak..



2019. dec. 14. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
A negatív fejlődés is fejlődés!
2019. dec. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Volt olyan időszak, amikor az EU-tól érkező összegek nagyjából 10 százaléka került csak a gazdaságba."


Mert 90 százalék zsebbe megy (ez még reális arány is lehet).


Egyébként tényleg fejlődünk, csak lassan (és jelenlegi állapotunkban mindenki szétver minket az EU-ban, kivéve Bulgária).

2019. dec. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
#1 bizony! Egyszerre, kétfelé néző MSZMP-s közgazdász zsenink unortodox fejlődése!
2019. dec. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
A kettő nem függ össze.
2019. dec. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Az én időmben általános iskola felső tagozatos anyag volt, hogy minél szegényebb az ország, annál nagyobb növekedést tud produkálni.


Tehát a valódi kérdés, hogy ha a magyar GDP 5%-kal nő, a német meg 2%-kal, akkor a magyarok 5%-a nagyobb-e a németek 2%-ánál vagy kisebb. Azaz csökken-e a különbség Magyarország és a nyugat között vagy nő. Aki nem hiszi járjon utána, 1 perc Google és 20 másodperc számológép-használat után kiderül, hogy a németek 2%-a nagyobb, így nem felzárkózunk, hanem szakadozunk le, az olló nagyobbra nyílik.

2019. dec. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Ez csupán egy tipikus példa az "Orbán-féle jólteljesítésre". Ilyeneknek örülnek annyira a fideszesek 9 éve egyfolytában és felháborodnak ha valaki ezt nem veszi be.
2019. dec. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A GDP a reálgazdaságot méri, az árfolyam meg ősidőkben a kamatok elérésére épült.

Na meg már kb nem jelent semmit, a piac rángatja.

A világ pénzpiac kb 600-szor nagyobb, mint a világtarmelés.

Ha az MNB akarná, felemelhetné az alapkamatot, rögtön venni kezdenék a forintot.

De mitől volna az jó?

2019. dec. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, mert Lübeckben a hajógyárban voltam minősített hegesztő 35 évig, most 7300 euró a nyugdíjam, 60 éves vagyok.
2019. dec. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!