Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akiknek szimpatikus Schiffer...

Akiknek szimpatikus Schiffer András azok tisztában vannak a családi hátterével?

Figyelt kérdés
Sokaknak szimpatikus Schiffer amiatt, hogy annak idején lemondott az LMP elnökségéről és, hogy milyen független, tisztességes, demokrata stb. stb. Na, ugye Schiffer az LMP elnöke volt 2016-ig. Schiffer András dédapja Szakasits Árpád volt aki kommunista volt. Forrás: [link]

2019. dec. 23. 19:30
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Ja és rövid keresgélés után megtaláljátok, hogy ő Schiffer dédapja volt.
2019. dec. 23. 19:32
 2/29 anonim válasza:
0%
Ha majd egyszer előkerül a lángszóró, őt sem kíméli...
2019. dec. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
76%
Minden második ember kommunista kollaboráns volt. A többiek meg vagy hazudtak, vagy loptak. Schiffer legalább személyesen nem vett részt abban a rendszerben a besúgó miniszterelnökünkkel ellentétben.
2019. dec. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
93%

rettenetesen nem csípem a komcsikat - de Schiffert bírtam,igen, talán a legszimpibb volt. Miért? Mert mindig normális hozzászólásai voltak, és morálisan tisztának láttam (már amennyit láttam, mert nem sokat időzök a politika mellett). El is hagyta ezt a fertőt, amit művel a többi vadbarom 'politika'címén.

Nem ismertem dédapját, de most megnéztem az arcanumot. "1950-ben koholt vádakkal letartóztatták s életfogytiglani börtönre ítélték. 1956. márc.-ban szabadult" - tehát nem a legrosszabb volt, mint pl. legjobb tarkón-lövető filozófusunk, Lukács Gy.

De:

Nem vagyunk felelősök az őseinkért. Sőt. Ismered Vörösmartynak ezt a gyönyörű disztichonját?

[link]

2019. dec. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
92%
Tudtad, hogy Ludwig von Beethoven apja idült alkoholista volt és mindkét szülője vérbajos ??
2019. dec. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Szakasits, barátom, a Szociáldemokrata Párt elnöke volt, és nem jókedvéből borult össze a kommunistákkal. Koncepciós perben le is ültették 50-ben, 56-ban szabadult. Egyébként én ezt az infót már legalább tíz éve tudom Schifferről. Te viszont, kérdező, nem tudsz semmit, még a legalapvetőbb dolgokat sem.
2019. dec. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Orbán nem volt besúgó, KISZ titkár azért volt mert abba az időbe ez kellett az érvényesüléshez. Nem a Fidesz az MSZMP utódpártja hanem az MSZP és a belőle kinőtt pártok(DK, PM, Momentum stb.)
2019. dec. 23. 19:46
 8/29 mindentudó99 ***** válasza:
100%
És mit számít hogy valaki dédapja mit csinált vagy mit tett?
2019. dec. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyi jutott a kérdésedről eszembe, hogy: na és? A rokonait nem választja az ember.
2019. dec. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha elolvastad volna, amit belinkeltél, abban szerepel, hogy a kommunizmus áldozata is volt: "1950-ben koholt vádakkal letartóztatták s életfogytiglani börtönre ítélték."


Engem sokkal jobban érdekelne pl. a véleményed Varga Judit jelenleg regnáló miniszterasszony apjáról, aki egyáltalán nem volt kommunista, csak szimplán anyagi érdekből kiszolgálta a rendszert SZT-tisztként.

2019. dec. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!