Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az új román miniszterelnök,...

Az új román miniszterelnök, aki félig magyar, Ludovic Orban, képviseli valamennyire az erdélyi magyarságot is?

Figyelt kérdés
Egyáltalán tud magyarul? Ha -úgy tudom- brassói magyar apai ágon, akkor csak tud, nem?

2019. dec. 28. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:
15%
Igen. Igazából őket képviseli csak hiszen Dr. Orbán Viktor Mihály Miniszterelnök Urunk romániaai megjelenése.
2019. dec. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
Na már nem csak Budapesten de Bukarestben is Orbán van. Mégegy ok hogy miért fogják a külföldiek keverni a két várost
2019. dec. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Az hogy úgynevezett "modellértékű a kisebbségi jogok biztosítása Romániában" kijelentése sugallja, hogy megint ez a elfedés folytatodni fog, hogy Romániát jónak probálja feltüntetni-e téren, mi alapján jelent ki ilyet? Kikérdezte a kisebbségeket? Vagy egy kisebbségieket képviselő mondta volna ezeket? Sok változást tőle jobb nem várni, eleinte énis reméltem tőle dolgokat-e terén, ez lekorlátozodott arra hogy az országba rendet tesz, de a kisebbségekkel való hozzállást nem igazán fogja valószínűleg változtatni.


Itt egy kis link amin az olvasható hogy tulajdonképpen mindig leszavazták a magyarok jogait kiszélesíteni akaró modósításokat:

[link]


Itt meg kifejezetten azt olvastam hogy szégyelli a magyarságát:

[link]


Szóval Románia miniszterelnöke, olyan magyar amelyből kinevelték a magyar identitást, inkább lenne teljes egészében román, sőt megtámadta Magyarország Székelyföld felé irányuló beruházásait, hát mit vártunk? Tudjuk hogy évszázados elbutítás ment ott, Boia-t aki a leghíresebb román történészek közt van és román, Trianonról leírja hogy igazságtalan volt Magyarország részéről és hogy Romániának igazából nemis voltak jogos követelései Erdély felé, erre kommunista ügynöknek kiáltják ki, ennek valóságalapját nem tudom, de gondolom nem, de ez nem változtat a tényeken.

2019. dec. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
12%
Így látatlanban is azt mondom hogy jobban képviseli az az Orbán az ottani embereket mint az itteni Orbán minket. Utóbbi csak pénzcsinálóként és jobbágyként tekint ránk.
2019. dec. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%
Természetesen nem. Ott aki nem magyargyűlölő, annak esélye sincs a választásokon.
2019. dec. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
4-es elolvastad amit írtam? A jelenlegi állapototokat mintaként írja le, vagyis esze ágában sincs javítani a helyzeten, sőt simán kitelhet egy ilyen kijelentés után hogy elvesznek jogokat, mert mondják hogy túl sokat kapnak ezek. Látatlanban mi? Megeggy tipikus basescu felé magyargyűlölő román akinek csak a családi származása köti kicsit a magyarokhoz. Vagy akkor miért lehet olyanokat olvasni hogy magyarellenes személyek ott a politikában még mindig jelen vannak? Ez csak a psd politikai korrupciós pártemberetol tisztítja meg az országot.
2019. dec. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
5-s traian basescu? Ő nyiltan jelenti ki hogy Románia a Tiszaig tart? Mért ne lehetne? A románok többsége még mindig magyargyűlölő. Interneten találkozok romanokkal kB 80% mikor megtudja hogy magyar vagyok elkezd szidni. Pedig ez a fiatalabb korosztaly aki nem érte meg a kommunista rezsim abszurd nacionalista politikáját, de így látszik a románok ezt tovább adtak a következő generációnak, vagy miért van az hogy Romániaba lehet professzor egy olyan ember aki szerint Magyarországot Románia mentette meg a kommunizmustol miközben pont miattuk adta át Károlyi a hatalmat, és mindenki kétségbeesett és ők erőt mutattak föl.
2019. dec. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!