Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Éjféltől 30 éve van demokrácia...

Éjféltől 30 éve van demokrácia az országban. Érdekes módon a kései 90-es évek mégis valahogy nyugatiasabb és modernebb hatást keltenek, mint a mai Magyarország. Ti is hasonlóan éreztek?

Figyelt kérdés

Ugye hivatalosan 1990.01.01 00:00-tól vagyunk Kapitalista Demokrácia, nempedig Kommunista Diktatúra, ez ma éjfélkor lesz pont 30 éve.


Mégis valahogy ha visszaemlékszem az 1990-es évek végére pl. olyan 1996-tól 2000-ig terjedő időszakra, az valahogy sokkal nyugatisabb és modernebb kulturájú országnak tűnt, mint a mai, pedig akkor még csak pár éve ért véget a komcsi rendszer, nem lassan egyharmad évszázada, mint most.


Ilyenekre gondolok hogy pl. megnyílt a Westend pláza, amit a Pet Shop Boys - Go West zenéjével reklámoztak, egyre több embernek lett 386-os, 486-os számítógépe, pedig akkor még csak 1-2 irodai programra meg játszani volt jó, nyomtató rohadt drága volt, internet is lassú meg percdíjas, mégis megvették az emberek, mert futurisztikusabban gondolkodtak.


A TV-ben, rádióban mindenki röhögött a hátrafele nyilazó Csurka Istvánon és a hasonló beállítottságú politikusokon, a mainstream közelében sem volt a mai Orbáni felfogás.


Nem keleti diktatúrákkal haverkodtunk, Oroszország, Türk Tanács, Kipcsákok, Arabok, Kínaiak stb. hanem a Nyugattal, 1998-ban pl. elértük, hogy belépjünk a NATO-ba, 2000-től nem kellett vízum Angliába.



Az emberek is sokkal toleránsabb gondolkodásúak voltak, igaz sokan akkoriban is furán néztek pl. a melegekre meg a négerekre, de legalább nem gyűlölettel, csak kívácsisággal, mert eddig nyíltan még nem láttak ilyet.



Összegezve úgy érzem, hogy most primitívebb ország, barbarisztikusabb társadalom vagyunk, mint mondjuk 1997-ben, pedig akkor még csak 7 év telt el a kommunizmus bukása után, most meg 30.



Ti nem éreztek hasonlót, ha megnézitek az ország történelmét 1990-től?



2019. dec. 31. 16:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%

Kedves kérdező! Hivatalosan NEM 1990.01.01 00:00-tól vagyunk Kapitalista Demokrácia, ugyanis az átállás egy folyamat volt, nem egyik napról a másikra történt. A Magyar Köztársaságot egyébként is már 89. október 23-án kikiáltották.

De egyéként tökéletesen igazad van.

2019. dec. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
60%
2013-tól már nem számoljuk a demokráciát, akkor megszűnt.
2019. dec. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
82%
A harmadik magyar köztársaság sajnos halva született.
2019. dec. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%
Magyarországon most nincs is demokrácia, hivatalosan az ország nevében már nincs benne a köztársaság...
2019. dec. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
33%
mert németország nevében benne van?
2019. dec. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Alex Fly ***** válasza:
83%
BundesREPUBLIK Deutchland...azaz Német Szövetségi KÖZTÁRSASÁG... Egyéb kérdés?
2019. dec. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem még '85-ben is jobban, szabadabban éltünk mint manapság!

1990-ben voltam egy nagyobb körúton, ahol meghallották hogy magyar vagyok, azonnal kinyíltak a szívek...

Tavaly voltam Ny.-Európában - szánalommal vegyes részvéttel hallgatták hogy magyar vagyok...

2019. dec. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
44%
Magyarországon MÁR nincs demokrácia!
2019. dec. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
42%

#7-es úgy van szerintem is.


Svédországban ismerek egy nőt, aki a 80-as evekben volt tini és minden nyarát Magyarországon töltötte!


Nagyon jó emlékei vannak a magyar fiújáról kivel angolul tudtak szót érteni, meg a fiú családjáról, és egy !kanadai! férfiról aki másfél évet élt itt Magyarországon angoltanárként.


Azt dícsérte, hogy mennyire okos és nyitott volt itt mindenki a 80-as években akikkel találkozott.


A mai Magyarországról szóló híreket elképedve hallgatja.

2019. dec. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
56%

A '80-as években szabadság volt.

A szabad ember kiegyensúlyozott, békés és barátságos.

Kár, hogy nem éltél akkor!

2019. dec. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!