Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit ért el eddig az új Magyars...

Mit ért el eddig az új Magyarság Kutató Intézet?

Figyelt kérdés
Csakmert ugye az MTA - val az volt a bajuk, hogy nem csináltak semmit és csak vitték a pénzt. Mit sikerült az új tudósoknak elérni, min dolgoznak tulajdonképpen?

#Budapest #történelem #MTA #pénzelés #Magyarság Kutató Intézet #tudományos intézet
2020. jan. 2. 21:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%

Jelentős vidámságot okoztak különféle hagyományőrzéssel és régészettel foglalkozó facebook-csoportok tagjainak a bejegyzéseikkel, lasd pl a legutobbi az "ősmagyar" fényünnepről.

Bár ezen inkább sírni kéne.

2020. jan. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ettől féltem. Reméltem nem ez lesz és megmaradnak professzionálisnak, de végtére nagyon úgy néz ki, hogy ez is csak egy eszköze lesz a kormánypropagandának. A tudománynak a lehető legtávolabb kéne állni a politikától, nemhogy még az állam pénzelje, aztán úgy táncoljanak, ahogy az fütyül. Végére talán tényleg "felfedezik", hogy igazából kipcsakok/kunok vagyunk vagy valami (bocsi, aki tényleg az). Nem egyszer kezdődtek már a történelem során a rossz dolgok akkor, amikor államfüggő lett a tudomány.
2020. jan. 2. 21:58
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
"Más dolog ismerni az utat, és más járni rajta."
2020. jan. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
31%
Ez az intézet is csak a tudatkontroll eszköze.
2020. jan. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
64%

Mi lenne ha találgatás meg poénkodás helyett MEGNÉZNÉD azt hogy valójában mit csináltak az elmúlt 1 évben, amióta létezik az intézet egyáltalán? Nagyon megzavarna a valóság ismerete az elképzeléseidben, azt értem, de ez már nem az ovi, nem feltételezni kell meg mesélni.

[link]

2020. jan. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Az Mta-val nem az a baj, hogy nem csinálnak semmit. Az ugyan tényleg baj, hogy érdemtelenek kapják a pénzt.

Ugyanaz a baj, mint amire már Széchenyi is rájött. Pedig ő még nem is tudta, hogy a Vámbéry által leadott forrást elsuvasztották.


Az új intézet összehozza a korábban mellőzött, félreállított, hiteltelenített különböző szakterületen dolgozó embereket. Koordinálják a külföldi kutatásokkal, összefognak más érdekeltekkel. Ahogy mondták is, hogy mit fognak csinálni.


Vannak beszélgetések velük, keress utána.

2020. jan. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Az MTA-t ideje lene már eltakarítani.
2020. jan. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Elolvastam pár interjút az oldalukon. Demagóg, populista fröcsögésnek tűnik a nagy része a dolognak. Áthallatszik belőlük a politikai elfogultság és visszahallani a fideszmédia retorikai sajátosságait belőlük. Nem is tagadják az együttműködést a kormánnyal és a tudósok is nyíltan vállalják politikai hovatartozásuk.


Ezek sok téren szakmai sebet is hagynak az egészen, például az archeogenetikai kutatásokat az egekik magasztalják, miközben egy populáció történetében a genetika a legváltozékonyabb tényezők közé tartozik és egy erősen kevert populációnál nem lehet megállapítani archeogenetikai módszerekkel, melyik rétegnek tulajdoníthatunk központi szerepet, vagy pedig az eredmény objektív. Megjelennek továbbá kocsmaelméletek is, mint pl. a magyar az A genezisnép, amitől származtathatóak más csoportok világ szerte.


Most nem azért a 20 fillérért, mert nem vagyok baloldali (kulturálisan konzervatív, politikailag centralista vagyok), de az, hogy egy tudományos kutatóintézet hírfolyamán a "balliberális agresszióval" kapcsolatos, meg a tusványosi beszéddel foglalkozó híreket hoznak le, egy kicsit nem oda illő. Csak szerintem nincs rendben az ilyen mértékű politikai átitatottság egy tudományos intézményben? Lehet, hogy paranoiás vagyok, de szerintem ezt eléggé ki fogják használni. Ennél már az is jobb lenne, hogyha nem csinálnának semmit.

2020. jan. 3. 02:02
 9/18 anonim ***** válasza:
25%

#8 Még szerencse hogy nem te döntheted el hogy MÁSOKNAK mivel kell és lehet foglalkoznia ha a történelmi kutatások érdeklik.

Gondolom semmi gondod a genderkutatásokkal vagy az összes "globális felmelegedés" témával, netán a fasizmus modern helyzetének vizsgálatával és hasonlókkal, amik MELLETT most végre ezek a témák IS lehetőséget kapnak.

Engem sem érdekel az amivel az ott folyó kutatások foglalkoznak, ahogy egy rakás más téma sem érdekel amivel emberek ezrei foglalkoznak. DE ŐKET ÉRDEKLI.

Amúgy ne minősíts le olyan témákat amihez nem értesz, csak mert neked nem tűnik megfelelően értékesnek!

2020. jan. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Mi van barátom, megérintett az igazság? Nem kell nagybetűvel írkálnod kollega.


"Még szerencse hogy nem te döntheted el hogy MÁSOKNAK mivel kell és lehet foglalkoznia ha a történelmi kutatások érdeklik."


Nem teljesen értem mire vonatkozóan írtad ezt, de azért megpróbálok válaszolni. Nem nekem kell eldöntenem ki csinálhatja ezt, de nem tudom, hogy mi a kivetnivaló abban a véleményemben, hogy a pozíciókat a szakmai teljeseítmény, nem pedig a politikai hovatartozás alapján kéne kiosztani. Az igazgatója az intézetnek egy ügyvéd! Másik kettő vezetője pedig ex - kurultájos neoturanista, akiknek a "hagyományörzésen" kívül semmi köze a tudományos témához. Tehát azt nem mondhatod, hogy nem a politikai hovatartozás alapján válogatták be őket és rakták őket vezető pozícióba. Ezek szerint egyet értesz ezzel a módszerrel? Egy pártkatonával vitatkozok?


"Gondolom semmi gondod a genderkutatásokkal vagy az összes "globális felmelegedés" témával, netán a fasizmus modern helyzetének vizsgálatával és hasonlókkal"


A genderkutatások a Nyugat betegsége, nem tekintem valid tudománynak. Viszont nálunk nem akkora probléma, mivel nem nyomatják államilag, mint most a másik végletet. A globális felmelegés létező dolog, aki nem látja/tapasztalja az barlangban él. A fasizmus modern helyzetének vizsgálatáról még nem is hallottam, de ha tényleg akkora jelenség, amilyennek beállítod, akkor ellenzem, mert feleslegesnek tartom. Ez nem talált, mondtam, hogy nem vagyok baloldali.


", amik MELLETT most végre ezek a témák IS lehetőséget kapnak."


Eddig is voltak a magyar genezissel foglalkozó intézmények, annyi külömbséggel, hogy nem elfogult, politikailag befolyásolt bábokat raktak az élükre, vagy ha igen, akkor a tudományos közösség ki tudta szűrni azokat, mert nem az állam tolta beléjük a pénzt. Több kiadvány is készült az elmúlt évtizedben a témáról. Nem az a bajom, hogy kutatják, az a bajom ahogyan.


"DE ŐKET ÉRDEKLI."


Ha mindenki vezető pozíciót kapna, akit csak érdekel a dolog, akkor mi már hivatalosan a Szíriuszról származnánk. Ki mondta, hogy engem nem érdekel amúgy, éppen az a problémám, hogy korrupt lett az új leghangsúlyosabb intézmény a témában.


"Amúgy ne minősíts le olyan témákat amihez nem értesz, csak mert neked nem tűnik megfelelően értékesnek!"


Nem azért minősítem le, mert nem tartanám értékesnek, épp ellenkezőleg. Azért minősítem le, mert túl értékesnek tartom ahoz, hogy csak a kormány egy újabb szócsöve és eszköze legyen. Amúgy szakirányultságomból (része a genetika) adódóan szerintem jobban értek hozzá, mint egy random fideszes ügyvéd, vagy egy hagyományörző, akiknek most a kezében van az intézmény. Ezek úgy fogják lekommunikálni a tudósok által biztosított adatokat, ahogy akarják.

2020. jan. 3. 12:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!