Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem élnénk kényelme...

Csak szerintem élnénk kényelmesebben ha csak 7-8 millióak élnének az országban? Tulajdonképpen miért baj a természetes fogyás és a kivándorlás?

Figyelt kérdés

Nekem így is azaz érzésem van, hogy túl zsúfolt az ország, túl sokan vagyunk. Nem férünk el ennyien. Sokkal kényelmesebb lenne ha 1-2 millióval kevesebben élnénk itt. Csak egy a probléma ezzel, hogy túl sok a nyugdíjas, és nem lenne aki kitermelje nekik a nyugdíjat. Erre az lenne a megoldás, hogy felemeljük 75 évre a nyugdíjkorhatárt, és akkor jóval kevesebb öreget kell eltartanunk. Termelje meg szépen mindenki magának a megélhetését. Ha szalaggyárban, akkor szalaggyárban, de dolgozzanak az idősek is.

Ezzel a gondolatmenettel egyedül vagyok? Ezzel a gondolattal egyedül vagyok, egy ilyen mozgalomnak lenne jövője itthon? Hogy vállaljunk kevesebb gyereket, ne engedjünk be ukránokat akik katonaságot jönnek ide megúszni, valamint dolgozzon az idősebb korosztály is


2020. jan. 3. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted csak, igen.
2020. jan. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet az öregeket akár meddig dolgoztatni. Nem lesz hatékony, épp ezért van nyugdíj. Az lenne a jó, ha mindenki fájdalommentesen elpatkolna 70 éves korában. Mindenkinek jutna pár szép nyugdíjas év, és ilyen égető munkaerőhiány sem lenne.
2020. jan. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Dehogy, szeretettel vár téged a NER csapata 🍻
2020. jan. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Felső tízezernek nagyon jól menne, de a fiatalokat meg őket is el kellene tartania majd a öregeknek!
2020. jan. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Remélem, hogy csak egyedül vagy ezzel a gondolatmenettel. Kívánom, hogy 75 évesen még dolgoznod kelljen😄
2020. jan. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 hollófernyiges ***** válasza:
És ha lecsökken hétmillióra a lakosság, akkor varázsütésre minden nő elkezd átlag 2,15 gyereket szülni és onnan kezdve stabilizálódik a létszám?
2020. jan. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért baj a fogyás?


Mert a szakképzett, vagy értelmiségi réteg mdgy ki, a cigó meg szaporodik.

2020. jan. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A népesség jelentős csökkenésével, a nyugdíj veszélyeztetve lenne.

A dolgozó osztály termeli meg a nyugdílyt de ha a dolgozó osztály két harmada a nyugdílyas korosztálynak azt mindnkét csoport megsínyli.

2020. jan. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!