Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha valaki hungarista vagy...

Ha valaki hungarista vagy magyar náci, akkor utálja a lengyeleket?

Figyelt kérdés
Chat alternativon találkoztam egy csapat, egyébként normális lengyellel, és azt monndták, hogy egy rohadt náci vagyok, mert van mögöttem egy német zászló (német származásom végett), erre elkezdték, hogy az összes német náci stb. Felmerült bennem ez a kérdés :D
2020. jan. 3. 21:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

Nem igazán értem,hogy következik a kérdésed a történtekből,de a lengyelek nem nagyon szeretik a németeket.Mármint főleg azokat akik még mindig a szívükön viselik a 2. világháború alatt elszenvedett sérelmeket.

A hungarista(=magyar náci) pedig mindenkit utál aki kicsit is eltér gondolkodásban tőle és persze sosem fogná fel,hogy alapvetően saját magával van baja.

2020. jan. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%

A magyar náci nem utál csak úgy más nemzeteket. Az eszme arról szól, hogy a magyar nép prioritást élvez más nemzetekkel szemben. Fontosabbak a magyarok, mint a bejövő kínaiak, négerek, arabok, törökök. A dolgozó magyar fontosabb, mint a léhűtő cigány.


Nincs ebben semmi utálat. Mint ahogy a szülő is a saját gyerekét helyezi előtérbe, úgy a hungarizmus a saját nemzetét.

2020. jan. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Sokan köztük a magyar nyelvet is utálja, legalábbis a szókincsük és a helyesírásuk, fogalmazásuk olyan gyatra, mintha fél éve tanulták volna csak. Mert a fáradtságot nem veszik arra, hogy megtanulják, csak a melldöngetés. Megjegyzem, ez pont nem igazán bölcs hazaszeretet, még akkor is, ha szívből jön talán.
2020. jan. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként szerintem a nemzeti érzelműek történelem miatt szimpatizálnak is a lengyelekkel :D
2020. jan. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Abban másodiknak van igaza, a hungarista em gyűlöl mindenkit, aki picit is eltér a mentalitásától. Főleg a mai világban. A mai hungarista nem utál egyetlen nacionalistát, konzervatívot, vagy bármilyen más jobboldalit, ha az nem antifa.
2020. jan. 3. 22:00
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Nem utálják a lengyeleket. Ha nem lógtál volna történelemóráról akkor a német unszimpátia okát is tudnád.
2020. jan. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Középfokú vizsgám van történelemből. Mielőtt kiélnéd itt a baromságaidat, kondolkodj. Azért van az oldal, hogy kérdezzünk. Nyílván nem tudok minden kis részletet. :D
2020. jan. 6. 15:04
 8/14 anonim ***** válasza:
Akkor történész létedre tudhattad volna, hogy öszességében a jobboldaliak szimpatizálnak a lengyelekkel, pl. az emlegetett történelmi okok miatt. :) Gyaníthatóan a hungaristák is.
2020. jan. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Németeket és vele a nácikat nyilván a 2. Világháború miatt utalják a Lengyelek!

Magyar-Lengyel barátság évszázadokra nyúlik vissza, oly annyira, hogy annak ellenére, hogy egymás ellen voltunk a háborúban Magyarok bújtattak Lengyel zsidókat.

Egyébként ma már szerintem annyira nem erezhető ez a barátság, talán azért sem mert szlovákiá közénk ékelődött területileg. Legalábbis én egy időben fogadtam egy cégnél Lengyen kamionosokat de semmivel sem voltak barátibbak mint pl az Ukránok...

2020. júl. 3. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Főleg a mai világban. A mai hungarista nem utál egyetlen nacionalistát, konzervatívot, vagy bármilyen más jobboldalit, ha az nem antifa."


Mondjuk, azért van egy kis ellentmondás ebben a "bölcs" gondolatban.

Pl. nagyon örülnek, ha a szomszédban nyer a szélsőjobb egy választáson, mert elvbarátok. De ha az a szélsőjobb, akik elvbarátok, elkezdik szapulni a magyarokat csupán hazaszeretetből, meg nyelvtörvényeket hoznak be, netán megvernek valakit, mert magyarul beszél, akkor már áll a bál. De azért simán kimennek nagymagyarországos autós matricával, zászlóval, és azt hiszik, hogy milyen jót tettek, aztán csak arra nem gondolnak, hogy ők visszajönnek, az ottani magyarok meg ott maradnak.

2020. júl. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!