Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért idegenkednek annyira a...

Miért idegenkednek annyira a magyarok a piacgazdaságtól?

Figyelt kérdés

Minden legyen államosítva, mindent intézzen el az állam, mert ami állami, csak az lehet nemzeti magyar és ehhez hasonló süket szövegek, miközben a gazdaságnak teljesen mindegy, hogy nemzeti magyar, vagy nem nemzeti magyar, a lényeg a hatékonyság és az értéktermelés.

Ezzel a makacskodással gyakorlatilag az ország fejlődését ássák alá, mivel az állam rossz gazda. Az állami tulajdon senkié, a magyarok többsége úgy tekint rá, mint szabad prédára, amit szét lehet hordani, el lehet lopni. Az utóbbi 30 évben ezer milliárdok, ha nem tízezer milliárdok mentek el így üresjáratra, amit fejlődésre is lehetett volna költeni.



2020. jan. 4. 00:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Mert komcsik, kádári kultúra alakult ki, na meg mindig is egy szolganépség volt, a komcsik előtt is.
2020. jan. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1

De nem is tudom, hogyan lehetne ezen változtatni. Talán diktatúrával kellene rájuk erőltetni a piacgazdaságot? Rendben, hogy viccesen hangzik, de tényleg nem tudok jobbat.

2020. jan. 4. 01:03
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
A neoliberalizmus már megbukott,szóval már nem aktuális a kritikád
2020. jan. 4. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekünk nem kell piacgazdaság,az ilyeneket gulágra záratnám.
2020. jan. 4. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A többség valóban fél megmérettetni magát egy valódi versenyben, ezért is ilyen magas a korrupció (nem csak állami szinten), ezért kevés a valódi vállalkozás (főleg olyan akinek saját terméke, szolgáltatása van). Sokkal egyszerűbb és 'biztonságosabb' elmenni alkalmazottnak (főleg állami céghez). Ilyenek ez emberek többsége, és ezen csak ront, hogy a vállakozó szellemű emberek tömege ment el az országból.
2020. jan. 4. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Már a honfoglalás előtt is híresen korrupt, sunyi nép voltunk, görög történész írt arról, hogy minden nép fiai összefognak, de a magyarok egymás háta mögött ártanak egymásnak. Nem a teljesítmény számít a hazai gazdasági életben, hanem hogy kinek a fia-borja valaki, akkor kerül fontos állásba, kontraszelekció a dolog neve, és emiatt soha nem is fog az ország ötről hatra jutni.
2020. jan. 4. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%

Hogyan vársz el jogkövető magatartást egy átlagpolgártól, ha a politikusok ekkora gazemberek ?

Kovács József választópolgár szeretne piacgazdaságban élni. De nincs egyetlen olyan politikai párt sem amely ezt szeretné, amelyet a szavazatával támogathatna. Vajon mit tehet Kovács József választópolgár ?

2020. jan. 4. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mert nem akarja megérteni, hogy annak nem úgy kellene működnie, ahogyan azt a mi nemzetünk akarná. És mivel mi mindenben elsők akarunk lenni, ez meg nem jön össze, így ódzkodunk ellene.
2020. jan. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#3 neoliberalizmus nem bukott meg, a kádárista magyarország viszont számtalanszor.
2020. jan. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amit te piacgazdaságnak nevezel, az a liberális vadkapitalizmus volt. Megmutatták ezt a magyarnak, és köszöni szépen, nem kér belőle. A legtöbb magyar nem olyan gazdag, hogy profitáljon abból, amit te piacgazdaságnak nevezel.
2020. jan. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!