Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Indulhat 2022-ben az ellenzék...

Indulhat 2022-ben az ellenzék úgy, hogy a körzetekben egy közös jelöltet indítanak, de listán külön indulnak majd aztán mikor megvan az eredmény akkor összeállnak koalícióba?

Figyelt kérdés
Tehát csak akkor állnak össze ha már lezajlott a választás és tudjuk melyikük mennyit kapott listán. Ez szabályos lenne? Csak mert így nem kellene vitázni a miniszterelnök személyén.
2020. jan. 4. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

A koalíciós alkuk akkor kezdődnek, ha már világos, kinek mekkora szerepe lesz az új parlamentben

2020. jan. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A pártok bármikor koalícióba tömörülhetnek, szóval igen, de ettől még nem fognak kormányra jutni, hogy bármit is eldöntsenek a miniszterelnök személyén.


Aki a választáson a legtöbb mandátumot kapja, az alakíthat kormányt. Akkor szokott kavarodás lenni, ha nem szereztek eleget a parlamenti többséghez. Ilyenkor kell eldöntenie a győztesnek, hogy kisebbségi kormányt fog üzemeltetni, vagy koalícióra hív egy másik pártot.

2020. jan. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A jelenlegi választási rendszerben akkor van a legnagyobb esélye az ellenzéknek, ha a valódi ellenzéki pártok egy technikai párttá alakulnak.


Ha marad a sok párt, akkor csak úgy állíthatnak országos listát, ha pártonként legalább 27 EVK-jelöltet állítanak, tehát elég sok jelöltet kell egymás ellen indítani, ami tuti vesztes lesz az adott EVK-ban minden ellenzéki számára, (hacsak nem kamuból indítanak valakit, és azzalkampányolnak, hogy csak kényszerből indulnak ott, és x párt jelöltjére szavazzanak a saját szimpatizánsaik is, egyéniben,ami szintén nulla esélyes.

2020. jan. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
60%

A legtöbb körzetben elvileg igen, de pártonként 27 körzetben a lista miatt egyéni jelöltet kell indítaniuk. Ehhez még hozzátartozik, hogy minél több saját jelöltjük van, annál több kampánytámogatást kapnak az államtól, és ha az összes EVK-ban indulnak, akkor még sokkal több pénzt kapnak. Szóval anyagi szempontból ellenérdekeltek az együttműködésben.


Ez még a kétfordulós választásnál, és a kopogtatócédulás indulásnál elfogadható volt, de azóta több szabály is megváltozott, és így teljesen igazságtalanná, antidemokratikussá tette a Fidesz az egész választási rendszert.

2020. jan. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!