Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A népességfogyás egy második...

A népességfogyás egy második trianonhoz vezethet?

Figyelt kérdés
Borsodi származású vagyok, néhány faluban nagyon erős a népességcsökkenés és az olcsó ingatlanokat szlovákok veszik meg, akik oda járnak dolgozni, de itt alszanak.

2020. jan. 13. 21:56
 1/5 meszike91 ***** válasza:
Nem hinném. Amúgy Rajkán is ugyanez megy.
2020. jan. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen.


A GYMS megyei Rajka, pl szinte Pozsony elővárosa lett. Azonban addig örüljünk, amíg szlovákok jönnek ide.


Borsodi létedre mást nem vettél észre?

2020. jan. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
15%
Volt egy kis különbség: Trianonkor a Magyar Királyság területén 50% volt a magyarok és a magyar nyelv aránya.
2020. jan. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

#3 Meg még egy aprócska különbség, hogy éppen elvesztettünk egy világháborút.

Akárhogy forgolódtam is a hírekben, nyomát sem találtam hasonlónak mostanában. vagy csak figyelmetlen voltam és nem vettem észre hogy itt volt egy világháború megint és ismét elvesztettük.

2020. jan. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
64%

Igazából világháború nélkül is nemzetiségekre hullott volna az OMM 20-30 éven belül az erősödő függetlenedési és nacionalista törekvések miatt, szóval ez ilyen módon elkerülhetetlen lett volna, esetleg csak jobb kimenetellel.

Kérdésre válaszolva: A népességfogyás önmagában nem vezet ahhoz. Ezt a fejlett államokban egy- két kivételtől eltekintve mindenhol láthatjuk, azaz fogy a népesség. A probléma ott van, ha -mint ahogy mondod- külföldiek költöznek ide akár tömegesen is, ehhez viszont nem is kell népességfogyás, ez megtörténhet anélkül is. Persze a kormány asszisztálásával a letelepedési kötvények, és az egyéb ázsiai "vendég" munkások miatt sokkal inkább kell tartani az ilyesféle "Trianonoktól" mint a szlovákoktól. Egyébként a mai Európában az országhatárok gyakorlatilag jelentőségüket vesztették, már nem nagyon van aktív politikai vita arról, hogy a Borsodi- szénmedence például Szlovákiához tartozzon-e, és a románok sem kardoskodnak amellett, hogy Debrecen főterén román zászló lobogjon. (nem a népesség körében lévő néhány szélsőségesre és meggondolatlan politikai elszólásokra, hanem valódi kormányzati szándékokra gondolok).

2020. febr. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!