Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az októberi önkormányzati...

Az októberi önkormányzati választáson az ellenzéki szavazók ahhoz asszisztáltak, hogy a Jobbik és a DK (+ a nagyvárosokban a Momentum) felosztotta egymás között az országot?

Figyelt kérdés

Már 2018-ban is látszott, hogy a baloldal Budapesten kívül gyenge, Budapesten viszont a Jobbik jelöltjei sok helyen megakadályozták hogy a baloldal győzzön pl. a Budapesti 4-es választókerületben Bauer Tamást stb.: [link]

Ugyanez fordítva: a Jobbik Kelet-Magyarországi és más vidéki mandátumszerzését 2018-ban a baloldal akadályozta meg pl. Rig Lajost Tapolca környékén stb. [link]

Ősszel valójában az ellenzéki pártok felosztották egymás között az országot: Budapestért cserébe a DK szinte a teljes vidéki Magyarországgal fizetett a Jobbiknak?



2020. jan. 15. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Azt írod "az ellenzéki szavazók ahhoz asszisztáltak". Nem. Az ellenzéki szavazók erre szavaztak.

Éppen elégszer el lett mondva hogy ez lesz belőle, csak vagy nem vették figyelembe vagy nem is érdekelte őket.

Majd kiderül pár év múlva hogy tetszik-e nekik vagy sem.

2020. jan. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

Én magam részéről ahhoz, hogy eltűnjön a városunk éléről ez a paprikajancsi, akit még a fidesz is alkalmatlannak tartott és gyámság alá helyezett, nem utolsó sorban csődbe is vitte a várost.


(kíváncsi vagyok hány fideszes fogja azt hinni, hogy Budapestről beszélek. :-DDDDD)

2020. jan. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
28%
Jelenleg akkora a fidesz útálat hogy leszarják csak takarodjon a fidesz persze ennek később biztosan lesznek következményei
2020. jan. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, vidék alatt nem feltétlen a Budapesten kívüli területeket nevezzük, hanem akkor már inkább a megyei jogú városokon kívüli településeket. Úgy talán valamennyivel könnyebb a válasz.


A megyei jogú városokban eléggé szépen tarolt az MSZP, annak ellenére, hogy az EP-választáson 1 mandátumot szereztek.. Nálunk Szombathelyen például nincs sem Momentumos, sem Jobbikos a közgyűlésben, cserében a bizottsági helyeket szépen szétosztották, fáj az igazság, de egyáltalán nem szakmai alapon, ugyanúgy haveri alapon.


Azért ne felejtsük el, a Jobbik már túl van 2018 óta egy pártszakadáson, jelentősen csökkent a támogatottsága. Így mérjük, hogy mennyire van dominanciája vidéken. Szerintem nincs vidéken sem dominanciája, amit nem értek, az az MSZP jelentős térnyerése, nem tudom, hogyan hagyta ezt a többi párt!?!?

2020. jan. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na ja, Szombathelyen én is meglepődtem, hogy a klasszikus jobboldali körzetekben is tudott nyerni a baloldal. :(
2020. ápr. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!