Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem tud a magyar egészsé...

Miért nem tud a magyar egészségesen, okosan nemzeti lenni?

Figyelt kérdés

Én szeretem az országot, kiskoromból megvannak a vidék emlékei, a nyáriszünetek, sáskazúgás, színes gyíkok a magas fűben, a dombok a város határában, az elhagyatott, régi gyárak és ódon épületek, várak és templomok, hosszúházak, nagy hátsókerttel, az állatok a ház körül, a nagyszüleim, ahogy a kertben dolgoznak, stb... A város hangulatát is szeretem, a neobarokk és klasszicista épületek stukkós díszítései, múzeumok, szobrok és roppant hidak, az egésznek az a nehéz, fémízű, dohos szagú levegője, amiben lehet érezni a hely nagy múltját és annak a szürnyűségeit is. Látni a múlt külömböző stílusait. Történeteket hallani a csatákról, amik itt zajlottak, az emberekről, akikről ma iskolákban beszélünk, de egykor itt alkottak. Szerintem ezek azok, amikre az embernek jó szívvel kéne gondolnia a hazájában, ezek azok, amiktől hazának érződik a haza.

Sajnos egyre gyakrabban van az érzésem, hogy annak a rétegnek, ami ma nemzetinek hívja magát teljesen más a hozzáállása. Ugye szeretem a régi korok zenéit, nem csak a magyart, mindenféle néptől szoktam hallgatni, de nyilván magyart is, viszont ha lemegyek a kommentszekcióba csak nálunk érzem azt, hogy inkább bár ne tettem volna.


Mindenhol ott vannak, minden népzene alatt, minden történelmi videó alatt az olyan felhasználók, akiknek általában ilyen árpádsávos, vagy Nagy Magyarországos profilképük, valami táltos felhasználónevük van és szitkozódnak, gyűlölködnek, meg osszák az összeesküvés elméleteiket. Azzal kétkednek, hogy ki mikor félt tőlünk mennyire, meghogy kiket vert meg a magyar (vagy éppen a magyarnak az ő verziójukban igaznak vélt valamelyik őse). A dicsőséget háborús győzelemekben mérik és a világ nagy részét ellenségeiknek tekintik. Ami még szomorúbb és bosszantóbb, hogy nagy részük pedig mindenféle mendemondában és eredettörténetben találja meg a büszkeségét, sokuk előbb vallaná magát szkítának, hunnak, sumérnak, mint magyarnak. Vannak, akik azt mondják, hogy ez mind egy nép és a magyarok csak a jéghegy csúcsa a sorban. Lázálmokban és "világuraló ősökben" keresik az identitásukat, miközben magyarul (és angolul) írni alig tudnak és az ország valós kultúrájából, ami ott van az orruk előtt annyit ismernek, amennyi itt - ott rájuk ragadt. Miért csak a mieink égetik ezzel az országot az interneten? Úgy veszem észre, hogy sajnos a közéletben is elég gyakori lett ez. Miért hagyjuk, hogy ők legyenek a nemzetiek? Pontosan ezek azok a dolgok, amik sok embert kiábrándítanak a magyarságból, mert ez az első, ami beugrik nekik, ha meghallják a szót.


Megoldás lenne az, ha kialakulna itt egy egészségesen, értelmesen nemzeti réteg, ami azok miatt a dolgok miatt szereti a hazáját, amiket az elején felsoroltam? Azért randalírozhat kedvére az általam ellenszenvben részesített réteg, mert nincs meg a normális nemzeti réteg Magyarországon, ami helyre rakná, elnyomná, vagy legalább perspektívába tenné őket? Nincsenek olyan emberek, akiket zavar ez? Mi lenne a megoldás arra, hogy a végletesen "nemzeti" és a kiábrándult magyarok között létrejöjjön egy egészséges, hidegfejű nemzeti réteg? Van itt esetleg olyan, aki hasonlóan gondolkodik és ehez a középhez sorolná magát?



2020. jan. 17. 01:27
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi a novella miatt, úgy éreztem körül kell írnom, hogy ne keltsek félreértéseket.
2020. jan. 17. 01:33
 2/6 anonim ***** válasza:
40%

Rosszul látod a dolgokat nagyon. Pl. a múltbeli háborús győzelmeket csak poénból emlegetik, nem kell véresen komolyan venni.

"Pontosan ezek azok a dolgok, amik sok embert kiábrándítanak a magyarságból, mert ez az első, ami beugrik nekik, ha meghallják a szót."

Kikről beszélsz? A külföldiek max. addig jutnak el hogy gulash, azt ennyi, mást nem tudnak a magyarokról, mi meg mi vagyunk, nincs eltorzítva a képünk a magyarokkal, azaz saját magunkkal szemben.

2020. jan. 17. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Én abszolút érte, mire gondolsz. Falusi gyerek voltam, olyan tárgyak vettek körül, amit manapság leginkább csak a falumúzeumban lát az ember (nagyanyáméknál az eketaliga, a zsírosbödön, ...), esténként tücsökciripelésre aludtunk el, reggel arra ébredtünk, hogy az ablak alatt a szomszéd felszerszámozza a lovait...

Hallgatok magyar, moldvai csángó, mezőségi, gyimesvölgyi népzenét ugyanúgy, mint hanti/manysi, skandináv népzenét és népies zenét is, és nagyon szeretem a néptáncot is, és bár én nem tudok táncolni, de ha a fiam elég idős lesz hozzá, biztosan el fogom vinni táncosok közé, hátha megjön a kedve hozzá.

De eszembe nem jutna a manapság jobboldali érzelmű magyarok közé sorolni magam, mert amit ezek a nagymagyarkodó arcok művelnek, az egy szégyen. A gyűlölködésük, az idióta összeesküvés elméleteik, abszolút távol áll tőlem. Pedig azt látom, hogy más országokban működik a hazaszeretet értelmes módon való megértése, nálunk pedig valahogy teljesen hiányzik a kultúrája. Nekünk csak ez van, ez a szélsőséges, buta, sötét, vérciki nagymagyarkodás.

Aztán ezek a nagymagyarkodók sírnak, hogy a liberálfasiszta vadkapitalista nagytőkés média elnyomja a magyarságtudatot, és a rádióban még éjfél után sem adnak Kárpátiát meg Fankadelit. Persze, hogy nem, mert amit a nagymagyarkodós együttesek kiizzadnak magukból, az nagyjából vállalhatatlan.

Érdekes, mert ha áthangolom a rádiót a hrvastka radio HR2-re, ott a skandináv népzenétől kezdve a a török folkig többféle stílus is megy, teljesen vállalhatóan.

2020. jan. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg az lenne a legjobb ha kialakúlna egy oylan réteg ami annyit látna mindenkiben hogy ember és kész, nem az hogy bezzeg ezt a népet így azt a népet ugy félemlitettük meg stb.
2020. jan. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Én nem hallgatok semmit, mert napi 20 órát dolgozok.
2020. jan. 18. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Pupusz ***** válasza:
44%
Engem is régóta zavar ez és ismerek még sokakat, akiket szintén. Ez megint a ló túlsó oldala. Túlzások, ízléstelenség, konteo hegyek, kirekesztés, ego, nagyzási hóbort, ki ha én nem stb. Egyfajta modern mondavilágban élnek ezek az emberek, távol a relaitástól, valóságtól és lehazaárulózzák, aki nem kíván ebben a katyvaszban hinni. A magyar Jézustól a Szíriusz bolygóról való származásunkig, a szürkékig, a magyarok kiírtásának céljáig stb. Egyszerűen nem lehet velük vitatkozni, mert a hivatkozási alapjaik is mind konteok. Álhír oldalak rendszeres olvasása, oltásellenesség, tudomány ellenesség, összeesküvés a magyarok ellen mindenütt stb. Sajnos a kormány is ezt nyomja, konteokkal bombáz minket folyamatosan, amit több millió ember benyel. Így uralják a közbeszédet, a témákat, hiszen most is erről beszélünk, mert nem hagy nyugodni. Nagy igény van a tudatlanság magyarázására, miszerint a tudás egy nagy átverés és nem is érdemes elsajátítani, helyette ott van az alternatív katyvasz, amely által a tudatlanok okosabbnak hihetik magukat mindenkinél, úgy érezhetik, hogy náluk van a tuti, mindenki más hülye, vagy gonosz, vagy hazaáruló, idegenszívű, zsidóbérenc, libsi, bolsi, komcsi stb. A jelenlegi kormány pedig erre folyamatosan ráerősít, meg a szélsőjobbos vazallusai. Ráadásul ez az egész álmagyarázat világ megmagyarázza, hogy miért vagyunk sok területen lemaradva másokhoz képest. Szlovákokhoz, csehekhez képest pl. Miért nálunk a legdrágább egy km út, az miért a legrosszabb minőségű, miért omladozik az egészségügy, a nyugdíjrendszer, az oktatás, a tömegközlekedés, miért állami szintű a korrupció, miért vagyunk az egyik legdepressziósabb nép, miért legmagasabb nálunk az öngyilkosságok száma, a rákban való elhalálozások száma stb. Szóval felmentő válaszokat ad ez a hiedelemvilág a problémákra, anélkül, hogy meg kellene őket oldani. Megmagyarázza a bénaságokat és elfordítja róluk a gondolatokat a vélt sikerek, dicsőségek irányába. Persze a valódi sikereket, dicsőségeket sem emlegeti. Sem a kulturális, sem a tudományos értékeket, amikre valóban büszkék lehetnénk, persze úgy, hogy minket is hajtanának ezek abba az irányba, hogy tegyünk valami valóban értékeset, hasznosat a hazánkért, honfitársainkért, embertársainkért. A konteo világ azonban a fröcsögést, a kirekesztést, a gyűlölködést értékeli hazaszerető tevékenységnek és ennyiben meg is áll. Azonban akiknek van saját, megalapozott értékrendjük, kulturális, tudományos hátterük, lelkiismeretük és kellő neuronjuk, azokat nem tudják befolyásolni, ahogy a hangya sem tudja terelgetni az elefántot. Egyébként pedig ezek a konteós bemagyarázások csak egy kis ideig tarthatók fent a történelmi tapasztalatok szerint. Aztán általában lehull a lepel.
2020. jan. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!