Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez mekkora probléma?

Ez mekkora probléma?

Figyelt kérdés
Nem tudom jól látom e a dolgokat de egy olyan 15-20 év múlva a magyar állam fent tarthatatlan lesz. Sokan mennek nyugdíjba (már ha lesz még akkor) és alapból kevesebben születtek a 90-2000-es évek között , mint a 70-es és 90-es évek között így nem lesz pótlólagos munkaerő. Plusz erre rájön , hogy sok fiatal külföldön próbál szerencsét. Tudom van a csok meg ilyenek de nem sikerült megállítani a népesség fogyást vele.

2020. jan. 18. 18:29
 1/4 mindentudó99 ***** válasza:
Ez elég nagy probléma jól látod.A munkaerő problémát meg tudják oldani. A nyugdíj már húzósabb. Egyenlőre kezelhető.
2020. jan. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem is tudom melyik elemző mondta erre azt hogy ez nem valós probléma mivel tudunk behozni ukrán,vietnámi, bangladeshi vendég munkásokat. Nem akarok nagy hülyeséget mondani de ez a nyugdíj dolog 15-20 éven belül szerintem olyan 1 millió embert érint és ennyi vendégmunkást akarnak behozni ? Akkor ez semmiben nem fog különbözni mondjuk Németország, Hollandia, Nagy Britannia etnikai összetételétől
2020. jan. 18. 18:53
 3/4 anonim válasza:

Jól látod. Nagyon jól. Gondolj bele. Annyi pénz hiányzik a amgyar kasszából, mint amenynivel több volt a szocializmusban!!! Nem vagyok komcsi, nyugi, csak amikor a pénz nem villákba fektették, hanem az országba, akkor azért más volt a helyzet...


Én érettségi után elmentem németországba informatikusnak egy céghez. Bankhoz terveztünk biztonsági védelmeket.. Itthon ilyen munkáról álmodni sem mertem. Itthon semmi nincs. Jól teszi az, aki kimegy, ha jót akar magának. Azzal, hogy itthon amradok dolgozni, azzal csak az országnak teszek jót. Magamnak nagyon nem.. Ja és itthon egy nagyon amgas informatikusi állás fizetése kb 15%-a a némethez képest. hülye lennék, ha itthon amradnék!!!

2020. jan. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hasonlóan látom én is a dolgot, de nem nagyon akarnak rá megoldást találni.
2020. jan. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!