Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Puzsér Róbert marxista?

Puzsér Róbert marxista?

Figyelt kérdés

Hallottam már tőle, hogy Marx és Hitler bizonyos szempontból egyformák...

Ezzel egyet is értek, de ez még nem jelenti azt, hogy Puzsér ne lehetne Marxista.


Állandóan prolizik és értelmiségizik, a prolikról pedig nagyon nagyon negatívan beszél, és mindig kiemeli, hogy mennyire lenézi Őket...


Ugyan nagy centrista, és szerinte nem kéne a világot fekete-fehérben szemlélni, Ő a prolik esetében mégis ezt teszi.

Azt el sem tudja képzelni, hogy "prolik" és "értelmiségiek" között van egy igencsak népes réteg.


De összességében szerintem ezek a fogalmak a valóságban nem is állják meg a helyüket, csak egy marxista álomvilágban.



2020. jan. 21. 20:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
13%

A neoliberális gazdaságpolitika az az állami beavatkozásokat vallja a piacon. De a fidesz is ilyen ebben az esetben, ugyanis egy csomó olyan céget tömnek pénzzel, ami amúgy veszteségesen profitál, csak hogy munkahelyet biztosítsanak. Angol megfelelője ennek a "too big to fail", kvázi egy meglevo veszteséges cégnek a bezáratása meg tobb kárral járna, mint annak fenntartása állami beavatkozással.


Ő amúgy centrista, ezért van neoliberális gazdaságpolitikai nézete, de ettől függetlenül jobboldali-konzervatív is abban az értelemben, hogy a kultúrbal vadhajtásait (gender, LGBTQ fasizmus, feminácik, metoo) meg az ilyeneket elutasítja.

2020. jan. 22. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
76%
A leírásban kifejtetted, hogy miért nem marxista. Akkor tulajdonképpen mi a kérdés?
2020. jan. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
15%
Aki lepontozott elmondaná, hogy miért pontozott le?!
2020. jan. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy újmarxista, vagy neoliberális. Egy félművelt, zavaros fejű bölcsész egy névtelen egyetem értéktelen papírjával, erőszakos stílussal.
2021. márc. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Károli Gáspár Református Egyetem


Színház és Filmművészeti Egyetem


Ezekbe az intézményekbe járt...


Nem egy ELTE egyik sem, de magyar viszonylatban szerintem ezek messze nem a legrosszabbak...

Sőt a Károli manapság egyre jobb.


Világviszonylatban, meg Magyarországon nincs híresnek vagy nevesnek számító egyetem.


Az ELTE van a ranglisták élén, de így is a legjobb szakjaival is maximum 400. helyezett.

2021. márc. 8. 21:45
 16/16 anonim ***** válasza:
Puzsérban pont az az értek, hogy nem lehet így beskatujázni
2021. márc. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!