Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akarják a magyar kultúrá...

Miért akarják a magyar kultúrát és a történelmet eltörölni?

Figyelt kérdés

Szerintem aki elakarja törölni ezeket az lelketlen, gyökértelen, és kulturálatlan.


Folyamatosan azt hallom hogy a gyerekek túl vannak terhelve. Mivel vannak túlterhelve? Az irodalommal, a történelemmel? A logika fejlesztő matekal? Az alapműbeltséggel, azzal hogy erősítik a gyerkek magyar idetíását hogy a magyar költők verseiről és életéről tanulnak? Szerintem az a szégyen, aki nem ismeri ezeket, de még is magyarul merészel beszélni, és magyar kenyeret mer enni. Bárki aki nem értelmi fogyatékos, és magyar ezt neki tudnia kell. Ahogy a Franciáknak is a francia történelmet.


Sokkal pozitívabbak azok az emberek akik tanulnak, és nem mocskolódnak. Aki ezen az úton jár, és folyamatosan csak mocskolódnak előbb utóbb megkapják a büntetésüket. Bebizonyított hogy azok az emberek akik folyamatosan elégedetlenek, azok kevesebb ideig élnek. És ez nem a magyar egészségügy hibája, hanem az egész testükre és lelkükre nincs ez jó hatással, és a szívük is egyre nehezebben viseli a sok stresszet és elégedetlenséget.


A magyar történelmet nem megváltoztatni, átírni kell, és eltörölni, bele értem a történelembe azt is ami 1000 évvel ezelőtt volt, az is ami 100 és az is ami 10 évvel ezelőtt volt, és az is ami lessz, mert az utódaink sorsa is fontos, és az is hogyan emlékeznek majd ránk.


Az való igaz hogy ezek elvont dolgok meg már elmúltak, de nem vesztek el. historia est magistra vitae, ezt sokan elfelejtik/elfelejtették. Úgy beszélnek a magyar történelemrő hogy "szipi" "szopi" Trianon, meg a magyar identitást semmibe veszik. [link]



2020. jan. 25. 14:06
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
71%
Kik akarják eltörölni, és egyáltalán honnan veszed hogy ilyesmit akarnának?
2020. jan. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
1. Egyesek sokan itt gyakorin is állandóan nemzet romboló, nemzet ellenes, kérdéseket és válaszokat írnak. A történelmet pedig tényleg semmibe veszik.
2020. jan. 25. 14:13
 3/27 anonim ***** válasza:
81%

A történelem nem tűnik el attól, hogy nem mindenkit érdekel. Hogy valaki nemzetellenes, abból pedig nem következik, hogy bármilyen kultúrát vagy történelmet el akar törölni. Pláne hogy a nemzetellenest jellemzően úgy szokás használni manapság, hogy "aki nem az általam támogatott pártra szavaz".

Szóval a kiindulópontod és a feltevéseid között semmilyen logikai kapcsolat nincsen.

2020. jan. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
38%
A történelem oktatással probléma hogy teljes hazugságokat írnak le tényként, ilyen a honfoglalás vagy Róma alapítasanak éve. Elkene fogadni hogy vannak olyanok akiket nem vonzanak ezek a dolgok, főleg hogy a magyar irodalom amit tanítanak idegen az emberektől, én utaltam irodalmat tanulni, mégis azóta szoktam olvasni, mert megtaláltam ami érdekel azon belül, ami tényleg elég jó, nem pedig az a fajta unalmas mint amiket leadnak. Előbb megkene változtatni a rendszer hogy érdekes legyen az emberek számára, nem véletlen panaszkodnak azok, te nagyon lenező vagy, de elfogadom hogy teis valami hamis ábrándokat követsz mint a többség, az hogy magyar valaki definiáld már, ez egy nacionalizmust követők kedvenc fegyvere hogy kiszoritsa azokat az embereket a saját csoportjábol amelyekkel nem értenek egyet mert más gondolataik vannak, és ezek a katiszottak is létrehoznak egy csoportot és így alakulnak ki ezek a csoportok melyek egymást támadják megállás nélkül, skandalva mindenanyian a saját igazuk miközben mind tévednek, az ideologizmus nem teremtő hanem egy pusztító eszköz inkább, mert az összefogás helyett szethuzast hoz.
2020. jan. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

"A történelem oktatással probléma hogy teljes hazugságokat írnak le tényként, ilyen a honfoglalás vagy Róma alapítasanak éve."


Akkor tessék bemenni az MNT-be és követelni, hogy az állami támogatást arra használják fel, hogy igaz dolgokat írjanak a magyar történelemkönyvekbe.

2020. jan. 25. 14:21
 6/27 A kérdező kommentje:
Magyar Tudományos Akadémia* helyesírás javítás folyamatosan kijavítja a rövidítéseket.
2020. jan. 25. 14:23
 7/27 anonim ***** válasza:
36%

"a magyar egy hitvány, másokat ok nélkül gyilkolászó, kollektíven bűnös nép"


Így van.

2020. jan. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
59%

Te a nyelvtan órákkal nem voltál túlterhelve az biztos.

Megnézném hogy te, mint hatalmas kultúrmagyar, mennyi évszámot meg költő anyja nevét tudnád fejből :D

A prostisrácok link a végén megkoronázta az egész kérdést :D

idióta

2020. jan. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Ha észre vetted volna ez nem egy kézzel írott levél, könyv, vagy akár újságcikk. Telefonnal írt szövegből, hogy a fenébe lehet megállapítani, hogy az illető hogy ír? Egyébként ez a hibajavítás nem magyar szerkesztés, azt nem lehet kritizálni? Csak azt lehet kritizálni ami a magyar alapműveltséghez kell?
2020. jan. 25. 15:10
 10/27 anonim ***** válasza:
16%
Azért kérdező, mert akinek nincs múltja, annak nincs identitása, akinek meg nincs identitása annak nincs jövője, mivel korlátlanul befolyásolható. Ez ennyire egyszerű,de már elég régóta tart ez a folyamat, nem az utóbbi 30 évben kezdődött és ne csak Magyarországon, ez bizony világméretű jelenség. A globalizmus ugyanis nem folyamat, hanem eszköz. A globalizáció és kultúrának, alig nevezhető, popkultúra, közösségi média és egyebek pontosan ezt a célt szolgálják. A helyi sajátosságok, kultúrális minták és egyéb identitásképző elemek szétrombolása által egy jóformán korlátlanul koordinálható, agymosott rabszolgatömeg létrehozása a végső cél. Persze ez csak nácifasiszta gyíkemberes összeesküvéselmélet:D De ezt a kérdést kár volt itt feltenned kérdező, mivel ezen az oldalon eléggé túlsúlyban vannak haladóék, így aztán itt túl sok értelmes racionális választ ne várj! Mint azt az előttem hozzászólok bizonyítják, akik szerint a nemzeti identitás és a közösségi érzet kirekesztő. Hát elmondanám, hogy minden közösség exkluzív, ergo nem lehet benne mindenki, pont ettől lesz közösség, tökmindegy, hogy egy felekezetről, bélyeggyűjtőkről, vagy egy nemzetről beszélünk, ez mindig így volt és így is lesz. Én sem lehetek izraeli állampolgár, mégsem siránkozom, hogy jajj ez milyen kirekesztő! Aki ebből valamiféle morális problémát gyárt, csak azért egy hogy sort ajvékolhasson annak kár is volt ehhez a topikhoz hozzászólni.
2020. jan. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!