Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is súlyos gond,...

Szerintetek is súlyos gond, hogy a budai középosztály gyerekei nem ismerik meg a cigányokat? Mit kellene tenni?

Figyelt kérdés

Balog Zoltán szerint erőteljesebben kellene küzdeni az államnak a szegregáció ellen, de nem fejtette ki, hogy mit kellene tenni ezen földrajzi, társadalmi különbségek kapcsán.


De például a baloldalon fel szokott merülni igényként a szabad iskolaválasztás, iskolák autonómiájának a megszüntetése. E mellett például kvótákkal, kötelező buszoztatással lehetne segíteni az egyenletes keveredést, erre példa volt a hódmezővásárhelyi modell, amit gyakran felhoznak mintaként. A nagy távolságok áthidalására pedig lehetne kötelező közös nyári táboroztatásokat tartani például összevonva budapest II. kerületi és edelényi, csenyétei csoportokat.



2020. febr. 5. 00:06
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Kérdésedből világosan megállapítható, hogy nem ismered a budai középosztályt.
2020. febr. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Rendesen megverik a suliba a gyereket, ahogy illik egy #csicskagyászmagyar ge#it, szóval érzi saját bőrén az elfogadást. Ne náciskodjál, hogy szegregál mert nem szép ilyet olvasni.
2020. febr. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
A 0,000000000001%-os támogatottságú Balogh Zoltán bátran beszél egyenjogúságról, mikor az ő kislányát még nem kúrták fel a cigók :))
2020. febr. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Ezek olyan problémák amikre soha nem is lesz megoldás, nem kell ide budai középosztályt felhozni, egy olyan magyar aki utálja őket, de azért a mulatós zenébe Ő maga is belehallgat, az mindent elfog követni hogy ne kelljen velük egy légtérben lenni.

Én közöttük nőttem fel, igaz ennek hatására már érettebb voltam a koromnál, egy 13-15 éves "jól nevelt, szerető családban élő" gyerek ma hol lát élőben olyat hogy egy vitából késelés, majd ebből csoportos balhé alakul ki, amit a magyar csak átvészel amíg ki nem jönnek a készenlétisek, mert hogy ilyenkor a rendőr sem akar közéjük állni. Ilyen a helyzet az országban, ahogy Romániában, és Szlovákiában is.

A szüleimnek akkor lett elég a vegyes lakóközösségből, amikor leromlottak a jegyeim, 7. osztályban már én is ütöttem vágtam magyar létemre a magyarokat ha nem volt hely a torna öltözőben, folyosó padján, gyakran előfordult hogy loptam a pénzesebb rétegtől, amikor elfajult odáig ez az egész hogy elkezdett megjelenni azon a városrészen a drog, később a lakótelepen is, akkoriban kapkodva bújták a szülők munka után délutánonként az ingatlanos hirdetéseket, így is több hónapba tellett, kölcsön mellé, még a nagyszülők is besegítettek hogy minél hamarább pakoljunk és jöjjünk onnan, addig míg számomra börtön nem lett volna ebből az egészből, ugyanis mindig több volt a cigány haverom és soha senki nem mondta hogy figyelj ez túl sok lesz már, hagyjuk az egészet, nem ér annyit. Én ugyan nem jártam betörni(nyaranta nyitva hagyott erkélyajtón keresztül mentek be) de a pénz miatt gondolkodtam rajta, így nem a szülőktől kellett volna kérni.


Aki haladni akar az életben annak szerintem cigányok közelségére semmi szüksége nincs, mert 10-ből 8 úgy berántja idő előtt a magyar "haverját" hogy utána csak a sírás megy.

Mégis miről tudnál beszélni egy elmaradott Csenyéteivel amikor Európai szinten is nagyon a legalja réteg, így Miskolciként(egykori Avasiként) is mérföldekre vagyunk egymástól emberi is anyagi szinten is, pedig csak 50km-re van tőlem a rezervátum.


Olyanok akarják összeboronálni a két társadalmat, akik soha nem éltek közöttük, hiába kérik a Showder klubos Lakatos Lacit a reklámra, a valóságban bemész közéjük látják rajtad hogy sajnálkozva nézel rájuk, kapsz két pofont, és leszedik rólad a ruhát, telefonod elveszik, az autódban meg százezres károk keletkeznének, a barátkozás miatt.


Én voltam Perecesi táborban, egy kivételes időszak miatt, amikor mindenki dolgozott, és tényleg nem volt megoldott a helyzet, 30% volt a magyarok aránya, és ebből is a problémásak tették ki a nagyját, a többi mind lelenc volt, azok a pedagógusok is megérdemelnének egy kiadós verést akik engedték hogy gyermekvárosiakat engedjenek össze normálisan szocializált kölykökkel.

Én sem voltam elveszett bárány, de amikor hárman nekem álltak akkor amikor nem volt közelben felügyelet, és próbáltak betörni, én is kicsit meglepődtem, de álltam a helyzetet mert kicsit olyan voltam mint Maugli, állatok között nőttem fel, és legalább megtanultam tőlük hogy álljak ki magamért.

Viszont én biztos nem támogatnék ilyesmit.

2020. febr. 5. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Én gyöngyöspatat roma lakoságát betelepíteném a rózsadombra a gazdagok közé,1 nap alatt lenne mind neonáci újfasiszta.
2020. febr. 5. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 mindentudó99 ***** válasza:
83%
Oda kell telepíteni 15000 ezer cigányt. Ismerkedjenek.
2020. febr. 5. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Mindenki megismeri ezeket így vagy úgy!
2020. febr. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

A rózsadombi, vidékiző, felsőbbrendűek igazán megmutathatnák, hogyan is kell kezelni ezt a kérdést!


Brendonka majd helyretenné a kivagyiságukat.

2020. febr. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Lakatos aurélió krisztofer megtanítaná nekik amit mc zsolax énekelt:

lenn az utszán nincsen kegyelem

Lenn az utszán nincsen szerelem

Lenn az utszán vannak fiatalok és öregek

2020. febr. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
32%

#8 én ugyan nem ott lakom, de nem felsőbbrendűek (azzal nem lehet mit kezdeni, ha te annak tartod őket) és valóban tudja közülük néhány, mit lehetne kezdeni a problémával. Sőt, nemcsak közülük tudja néhány, ez ugyanis nem lakhelyen, hanem egészen más dolgon múlik.

Azonban ezt az ismeretet mégsem fogja megosztani közülük senki sem veled. Ennek okát megosztom én. A problémáknak eltérő szintjük van. A potenciális hallgatóknak is, akikkel ezt valaki meg kívánja beszélni. Na most, ha ha az első túl bonyolult a másodikhoz képest, akkor a megbeszélés elmarad. Nem kivitelezhető. Az anyázás meg nem visz előbbre.

Annyit még: a probléma kezelhető, de akik erre nemet mondanak, úgy képzelik, valaki nekiáll és a jövő héten minden rendbe jött. Hát nem! Ha csak valaki áll neki, akkor soha nem jön rendbe, és ha nagyon sokan, akkor sok idő múltán. És ez az időtartam nagyon függ a "rendbetevők" létszámától. Egyet biztosan tudok, és ez nemcsak a cigányokra, hanem bármely ilyesfajta dologra igaz: ezt rendőrség soha sehol nem teszi rendbe. Maximum szőnyeg alá söpri, a kételkedőket elhallgattatja.

2020. febr. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!