Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz szerint a migráció...

A Fidesz szerint a migráció nem alapvető emberi jog? Ezalatt azt is értik, hogy nekem nem feltétlenül kéne, hogy jogom legyen innen elvándorolni, akár egy olyan országba sem, ahol szívesen látnak?

Figyelt kérdés

Milyen országok vannak ahol a migráció már ténylegesen a törvénykezésben sem alapvető emberi jog? Nekem csak észak-korea jut eszembe...


Persze nálunk nem illegális átlépni a határt, de elég nyomasztó, hogy a Fidesz azon az állásponton van, hogy a migráció nem alapvető jog.


Ti mit gondoltok erről?



2020. febr. 5. 07:30
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
44%
Dehogynem az téged is szívesen látnak Észak_Koreába. Még ma menj. Fizetem az oda utat is.
2020. febr. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
32%

Nem alapvető jog.

Szerinted alapvető jog,hogy a nappalidba beköltözzön, aki jónak látja?

2020. febr. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

A nappali nagyon rossz példa, mert az magántulajdon.


Szóval ha én informatikus vagyok, vagy bankár, és szívesen látnak az Egyesült Államokban, fizetik a munkavállalói vízumomat amíg szükséges és havi 2 millió forintnak megfelelő dollárt keresek, itthon pedig csak 320 nettót, akkor mondhassa meg a magyar állam, hogy mehetek e vagy sem?


Vagy ugyanígy, ha burkoló vagyok, és Németországban 3-4* annyit keresnék mint itthon?


Miért ítéljük el a gazdasági bevándorlókat, hogyha mi magunk is olyan országokba mennénk ki, ahol jobban élhetünk? Ukrajnába pl. nem hiszem, hogy sok magyar szívesen ki megy...


Aztán ha az ember nem dolgozik, akkor úgysem tud normálisan megélni, a nyugati országokban sem.

Csak valahol akkor sem, ha keményen dolgozik...


Szerintem az már nagyon durva diktatúra, ahonnan nem lehet szabadon kivándorolni.

2020. febr. 5. 07:43
 4/41 anonim ***** válasza:
84%
Nem értem a problémádat. Ha szívesen mész és szívesen fogadnak, akkor semmi akadálya. Ha a kettő közül bármelyik feltétel hiányzik, akkor nem "alapvető jog".
2020. febr. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
29%
Irány brüsszel kis libsik-komcsi.
2020. febr. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

4. Csak ugye ezt nem a társadalom, de főleg nem az állam (még az U.S.A esetében sem), hanem a piac diktálja, mármint hogy szívesen látnak e...

Azt támogatom, hogy átvilágítás legyen, és ha valaki potenciális veszélyforrás, vagy vétett valamit az adott ország ellen, akkor azt legyen joga az államnak nem beengedni, de ez ne szubjektív legyen és ez szerintem nem cáfolja azt, hogy a (e)migráció alapjog.

2020. febr. 5. 08:01
 7/41 anonim ***** válasza:
43%
A népvándorlás nem alapjog, az önkényes honfoglalás sem alapjog. Persze ezek régen is léteztek, csak akkor fegyverekkel várták őket, nem jogvédőkkel. Idióta vagy.
2020. febr. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
89%
Számomra az illegális migráció elfogadhatatlan... De egyébként nyitott kapukat döngetsz, mert Magyarországról sok tízezren mentek ki Nyugat Európába munkát vállalni, és a mai napig is ott boldogan élnek és dolgoznak... akkor mi a gondod?
2020. febr. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
51%

Erre egy nagyon jó sztorim van:


Németországban élek anyaként. Fent vagyok egy németországi anyukák Fb oldalon. Múlthéten egy anyuka kérdezte, hogy nagyon aggodik a gyerekeiért a kornona vírus miatt. Mert hát itt Németországabn minden féle jött ment bevándorló van és kitodja honnan jöttek.... Meg is kapta a magáét az anyuka: leírtuk neki, hogy az ö kölkei pont ugyan olyan bevándorlók és kitudja honnan jött, jött mentek mint a lengyel, angol, bulgár, török, szíria, indiai gyerek. Egy fikarcnyi külömbség sincs köztük... Söt a menekült családok sokkal jobban kontrolálva vannak(pl beérkezéskor eleve felveszik adataikat, egészségügyi szürésen mennek át, megkapják az oltásokat, és folyamatosan 1-2 hetente szociális munkás látogatja öket) mint pl az eu területéröl jövök.

2020. febr. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

8.

Képzeld tisztában vagyok azzal, hogy Magyarországról egyelőre shabadon el lehet menni, csupán aggasztónak találom, hogy emellett a Fidesznek a fentiekben vázolt az álláspontja, nyíltan... És nem azt tapasztalom, hogy a magyar társadalom részéről ez felháborodást keltene, sőt.

2020. febr. 5. 08:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!