Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Személyes történetek Trianonról?

Személyes történetek Trianonról?

Figyelt kérdés
Szeretnék pár személyes/felmenőktől hallott vagy ismerősöktől hallani mit is éltek meg mikor bekövetkezett Trianon. Családi életükbe hogyan nyilvánult meg, a munkahelyükön, az élet többi területén (oktatás, hivatalok, stb), esetleg sikerült-e visszatérni Magyarországra, ha igen hogyan, a határokon történő ellenőrzések voltak-e, milyen módon, hogyan bántak az emberekkel ha olyat tett ami nem tetszett a másik nemzetiségnek? A válaszokat előre is köszönöm!

2020. febr. 5. 12:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Nincsenek személyes történetek, százéves túlélők csak a táborosok közt vannak.
2020. febr. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Hasítok trianonnál és gondoltam jól lehugyozom a kastély kerítését, de nem volt hol kiállni.
2020. febr. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nyilván észrevetted a kérdésed ellentmondását,de érteni vélem.

Nagyon nehéz lesz erre választ találnod mert 1. Az emlékek torzulnak.2.Nem élnek már azok akik igazán elmesélhetnék.

Értem,a hallott tapasztalat jelzést a kérdésedben és erre linkelem: [link]

2020. febr. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

...illetve még javaslom "felkutatni" :) a [link]

könyvet!

2020. febr. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Aki akkor született az ma 100 éves. Aki akkor már érdemben felfogta a dolgokat az mondjuk 110 lenne. Nekik már a gyerekeik is 80 év körül járnak...
2020. febr. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az én nagymamám apukája német állampolgárnak vallotta magát az első világháború után. Felvidéken éltek Pozsony környékén. Világháború után a felvidéken nem volt biztonságos sem németnek sem magyarnak lenni, igyhát az anyaországba menekültek Zala megyébe sok százezer honfitarsunkkal együtt. Itt Zalában ismerkedett össze a papám és a mamám, összeházasodtak, családot alapítottak.

A lényeg, ha nincs vesztes világháború nincs Trianon, nem találkoznak a nagyszüleim, nem születik meg az apám, azaz én sem lennék. Érdekes az élet/sors/ Isten akarata kinek hogyan tetszik.

2020. febr. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%

Nagyon nehéz lesz erre választ találnod mert 1. Az emlékek torzulnak.2.Nem élnek már azok akik igazán elmesélhetnék.


Érdekes, a tábori emlékek sosem torzulnak, még hetven év után sem, azok szent és úgy történt dolgok

2020. febr. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Dédpapám segített a román szocializmus alatt magyar falvakat rombolni, dózer gép kezelő volt, ismertebb nevén nehézgépkezelő.
2020. febr. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
38%
Az én Trianonnal kapcsolatos történetem, hogy egy rakás trianonos kérdést látok itt tök értelmetlenül.
2020. febr. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
Felvidéki magyarként írok. Elszakítottak minket az anyaországtól. Szlovákia történelméről nem kell és nincs is mit írni. Viszont, a mai napig gyűlölnek minket, itt élő magyarokat. Ott van Malina Hedvig esete. Nyitrán nem érdemes magyarul telefonálni. A lányom Pozsonyba járt egyetemre. Magyarul beszélt az évfolyamtársával az utcán-leköpték. Ezek a dolgok is trianon hozadékai.
2020. febr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!