Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért okoz Magyarországon...

Miért okoz Magyarországon akkora ellenszenvet egyes embereknek, ha egy magyar meg akarja tanulni és használni az igazi ősi magyar írásmódot?

Figyelt kérdés

Hatalmas ellenszenvet váltott ki az alább felzett kérdés.


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


2020. febr. 7. 22:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%
Mert egy divat! pont olyan, mint a kínai írásjeles tetkó vagy a piercing vagy bármi más.
2020. febr. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
40%

Talán azért, mert:

- tudományosan nem igazán bizonyított, hogy valóban ősi,

- a mai nyelvvel használva anakronisztikus.

Ez olyan, mintha a diszkóban a Halotti beszéd magyar nyelvét használnám. Kiröhögne mindenki. Jogosan.

2020. febr. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
2.oké csak a piercing ha jól tudom nem okozott ilyen felháborodást!
2020. febr. 7. 22:37
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

Én nem találkoztam ilyen ellenszevvel, gimiben volt egy tanárom aki rendszeresen rovásírásos pólóban volt, én meg anno teleírkáltam a kölcsönzött könyvek utolsó lapját rovásírással, valami olyasmi kezdetű szöveggel hogy "ha ezt el tudod olvasni..."

Magyar tanárunk is ismerte, pedig akartunk úgy puskázni.


Szerintem tök jó titkosírásnak is, mert könnyű megtanulni, de annak ellenére hogy a legtöbb város neve alatt is kint van ugyan az a szöveg rovásírással a táblákon, sokan azt se tudják mi az :D

2020. febr. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Ha tudtok a másik, linkelt fórumra is írjatok!
2020. febr. 7. 22:45
 6/19 anonim ***** válasza:
37%

De kérdező okoz, csak ezek viselői nem olyan érzékenyek mint a magyarkodók. Ők úgy vannak vele, hogy nem tetszik, nem érdekel ne nézzed, neked nem kell legyen. A rovásírásosok meg úgy, hogy mi, akik nem osztozunk a hobbijukban vagyunk a rossz magyarok, meg idegenszívűek és hasonlók.

mutass nekem egy tetkóst, aki mindenkire akarna tetoválást? Mutass nekem egy mélymagyar honfitársat, aki nem zokog amiatt, hogy nem mindenki ultranacionalista?

2020. febr. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

8

Először is tele vagy előítéletekkel!


Én soha nem momdtam,hogy hoódj ilyet vagy használj te csak a " fejedben " lévő hamis elgondolások alapján ítélkezel!

2020. febr. 7. 22:50
 8/19 anonim ***** válasza:
44%
Nem ellenszenves számomra, csak értelmetlen, mert sehol sem használják.
2020. febr. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
20%
A linkelt kérdés # 39 válasza szerintem tökéletesen leírja, hogy mi a gond vele.
2020. febr. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

#9

[link]

2020. febr. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!