Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Keresztül lehetne azt vinni,...

Keresztül lehetne azt vinni, hogy a belső kerületekben megszüntetik az ott lakó autósok ingyenes parkolását?

Figyelt kérdés

Megvalósulna az egyenlő elbánás az autósok és a többiek között, akiknek jelenleg semmi nem jár.

Csökkenthető lenne az autóforgalom és a zsúfoltság. Vagy kijjebb parkolna vagy eladná a kocsit. És persze fizethet is, amivel az önkormányzat jól jár.


2020. febr. 9. 14:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki ott lakik, attól ezt milyen alapon vennéd el? Illetve akkor mit adnál cserébe?
2020. febr. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne egységesen megszüntetni, nem csak a belvárosban? Ja, mert Te ennek a rendszernek az "áldozata" vagy?


Én pl. a XVI. kerület kertvárosi részén lakom és a szomszédomban lévő ötlakásos társasház minden autója előttem parkol csak azért, mert nekem nincs autóm.

2020. febr. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
XVI kertvárosi részén egyébként sincs parkolódíj, tehát mit akarsz megszűntetni?
2020. febr. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

“ Ha valaki ott lakik, attól ezt milyen alapon vennéd el? Illetve akkor mit adnál cserébe?”

Olyan alapon, hogy túl sok az autó. Ugyanaz járna cserébe, mint a nem autózóknak. Vehet támogatott bérletet a közösségi közlekedésbe.

Az egyetlen kivétel, akinek meghagynám, azok a mozgássérúltek.

2020. febr. 9. 15:02
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"Olyan alapon, hogy túl sok az autó"

A túl sok autó nem csak a belső kerületekből származik. Vagyis te önkényes alapon büntetnél csak bizonyos embereket, miközben egyenlő bánásmódról hadoválsz. Ez csúnya öngól lett.

2020. febr. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

# 3:


A kérdező egyenlő elbánásról, csökkenthető autóforgalomról és zsúfoltságról ír, meg arról, hogy hogyan vegyük rá a belvárosiakat az autóik eladására.


Valóban nincs felénk parkolási díj, de igazságos az, hogy a szomszédságom telezsúfolja az autóival a házam előtti útszakaszt, mert nem fér el előttük mindenkinek az autója? Az az 5 család is járhatna busszal. :D

2020. febr. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

járhatna ha egyébként a tömegközlekedés valós alternatíva volna


nekem pl másfél óra tömegközlekedéssel az, ami autóval 20 perc

2020. febr. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Alapvetően szerintem nem is a forgalommal lenne baj, hanem tényleg a parkoló autók tömegeivel a belvárosi utcákon. Főleg a 6. és 7. kerületek szűk, kb sikátorszerű utcáiban nem értem, hogy miért nem lehet kezdeni valamit a két oldalon, félig ráadásul a járdán parkoló kocsisorokkal. Az ember gyalogosként gyakorlatilag egy szűk, egyébként rettenetesen mocskos sávba van kényszerítve a járművek és a házfalak között. Tipikusan ilyenek a Nagymező utcára merőleges utcák például. Mindez miért? Mert a lakóknak "jár" az ingyen parkolóhely. Hát szerintem rohadtul nem jár egy belvárosi lakosnak (én is az vagyok egyébként, bár kocsim nincs) az, hogy a közterületből alanyi jogon több négyzetméternyi felületet elfoglal. Ugyanezért az éttermeknek és bároknak súlyos pénzeket kell fizetnie, ha nyáron teraszt akarnak nyitni, pedig az azért kellemesebb dolog, mint egy autósor. Aki autót szeretne a belvárosban tartani (micsoda hülyeség egyébként), az vegyen csak bérletet az egyik mélygarázsba vagy parkolóházba (kb 5 percen belül bárhonnan kiindulva találok egyet a belvárosban), az utcákat meg felejtsük el végre parkolóként használni. Pár helyet háztömbönként meg lehetne tartani kirakodáshoz, szigorúan mondjuk 30 percben maximalizálva a megállást. Így például el tud menni egy belvárosi is a Tescóba bevásárolni, leparkol a háza előtt, felviszi a cuccot, majd elviszi szépen a kocsit a garázsba, ahonnan hazasétál.
2020. febr. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

8: teljesen igazad van. A parkoló autósok miatt nem jut hely a gyalogosoknak és bicikliseknek, akik sokkal hely-hatékonyabbak és környezetbarátabbak. Nem mellesleg olcsóbbak is, nem mindenki engedheti meg magának az autót.

Aki kényelemből és passzióból autózik, azt le kell szoktatni erről a káros szenvedélyéről. Ha valaki mozgássérült, az persze más. Aki szállít, az pedig nyilván ki tudja fizetni a díjat is.

2020. febr. 9. 15:51
 10/17 anonim ***** válasza:

Én támogatnám, sőt, az összes régebbi megyeszékhely belvárosában. De cserében kéne P+R parkoló a város szélére vagy ahol van vasút, HÉV, akkor oda, illetve korrekt ráhordás kéne ezekre. A párhuzamos járatokat meg kell szüntetni, a különböző tömegközlekedési eszközök menetrendét össze kell hangolni, a feltáratlan területeket tömegközlekedéssel ellátni. Továbbá kéne kombinált bérlet. A városban lakóknak lehetőséget kell biztosítani a bérlet és a környéki ingyenes parkolás között, sőt, akár utóbbit eltörölni. Utána elengedhetetlen lépés lenne a belváros(ok) autómentesítése, mert az egyik legjelentősebb lépés meglenne már téve. És ehhez nem is kell rengeteg pénz, mert szimplán az erőforrások hatékonyabb felhasználásáról van szó a P+R parkolók kivételével..


Dugódíj meg szerintem hülyeség, ameddig nem ismerjük egy jóval hatékonyabb tömegközlekedés eredményét.


Kevesebb (vagy semennyi) parkolóhely az amúgy értékes belvárosi területeken: nagyobb járda, zöldfelület növelésének lehetősége, jobb levegő -> magasabb várható életkor, légúti megbetegedések jelentős csökkenése, szebb városkép. Hosszútávon mindenki csak jól jár ezzel. De a tömegközlekedés és P+R fejlesztések nélkül nem lehet ezt meglépni.

2020. febr. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!