Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan tudnám elmagyarázni...

Hogyan tudnám elmagyarázni vér-Fideszes anyámnak, hogy Magyarország egy élhetetlen hely és valójában nyugaton baromi jól élnek az emberek?

Figyelt kérdés

Sajnos egy baromi tévúton élő Fideszes ember az édesanyám. Állandóan M1-et néz, PestiSrácokat/origó-t

és társait olvas és szentül megvan győződve arról, hogy Mo. egy nagyon élhető ország, mert azon fiatalok, akiket ismer és kimentek mosogatni/szállodába dolgozni folyamatosan jönnek haza, mert élhetetlen Anglia/No. és baromi veszélyes, mert tele van migránssal. Szerinte Mo.-on nincs munkanélküliség, mindenki szuper fizetésért tud dolgozni, mert rendszeresen olvas hirdetéseket, hogy betanított munkást keresnek nettó 300-ért munkásszállóval Dunántúlon. Ja és amúgy is 4-en 1 szobát kell bérelniük, akik kint élnek, a kaja/szállás/megélhetés sokkal drágább, mint amennyivel magasabb a fizu és a nőknek este után nem érdemes kimenni ill. rabszolgaként kezelik a kint élő magyarokat. De persze soha nem lépte át az országhatárt.


És itt jön a csavar, amit mindeközben nem képes felfogni. Én 1 hónapja végeztem gazdaságinformatikusként már vagy 10 helyre beadtam és egyik helyről sem írtak vissza. Ő lassan 1 éve táppénzen van, mert hiányos kórházi ellátás miatt epilepsziás rohamot kapott pitvarfibrilláció után és krónikus remegése van. De persze nem a nővérek voltak a hibások, hanem ő amiért túlhajszolta magát a munkában (kérdezném itt is, hogy normális-e hogy túlhajszolta magát azért a 200-ért ami szerinte nagyon jó fizetés). Ja természetesen havi 70 körül kap táppénzre, de szerinte semmi gond nincs, mert mindig lesz munkahely ahol el tud helyezkedni (de egy kézzel nem képes a kanalat megtartani). Apám pedig építőipari melósként állandóan dolgozik, hogy el tudjon minket tartani miközben baromi sok járulékot kell befizetnie. Állandóan nyomja a propaganda-szöveget az EU-ról, hogy a kormány milyen jó életszínvonalat teremt. Az egészségüggyel persze ő is sokszor elégedetlen volt az 1 év alatt, de szerinte ez az MSZP maradványa és azzal a diplomás nővéremmel példálózik (Mo.-on milyen jó az élet), aki végigtanulta/dolgozta az egész életét és 30 évesen kb. 10 milliós megtakarítása lehet+céges kocsija miközben ennyi idős korukban a kinti élő magyarok már házat vesznek. Totál zűr van a fejében, megfogadtam, hogy az első fizetésemből el kellene vinnem őt Bécsbe, de szerintem akkor se látná be, hogy hülyén látja a világot és tuti csak a fejkendős arabok maradnának meg a fejében nem az, amiből életében hozzá hasonló magyar soha nem fog részesülni.



2020. febr. 12. 14:20
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
74%

Semmit nem kell elmagyaráznod. Szerinte jó hely, marad, boldogul, jól érzi magát.

Szerinted élhetetlen hely, fogod magad, és elhúzol oda, ahová szeretnél.

2020. febr. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
59%
Ha szerinted élhetetlen akkor lehet húzni elfelé!
2020. febr. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
82%

Nézd, mi Németországban élünk és rendszeresen jönnek hozzánk rokonok és barátok vendégségbe.

Mindenki pont azt látja amit akar. Sokan mondják azt a végén, hogy szép helyen lakunk és milyen nyugodt életünk van, amit amúgy mi is így érzünk.

Aztán kijött asszony vérfideszes nagymamája, aki amint meglátta az első színesbőrűt az utcán elkezdte hajtogatni, hogy ez micsoda rettenet, hogy ilyenek vannak az utcákon, ez egy bukott ország és hogy ő retteg. Innen kezdve napokig azt hallgattuk, hogy mi hogy tudunk itt élni és inkább ne is kiránduljunk sehova, mert ő fél.


Valsz ez történne anyáddal is...

2020. febr. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
44%
Nem kell magyarázgatni hanem menj ki te dolgozni külföldre és a baromi jó fizetésedből minden hónapban segítsd a szüleid, ideje, hogy a rád áldozott évek alatt megroggyant egészségüket és életüket bearanyozd kis hálával.
2020. febr. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

"Szerinted élhetetlen hely, fogod magad, és elhúzol oda, ahová szeretnél."


Ja, csak tudod köt engem egy olyan szerződés ehhez a helyhez, amit úgy neveznek, hogy HALLGATÓI SZERZŐDÉS.

Mivel sokáig tartott a diplomát megszerezni, így súlyos milliókat kellene visszafizetnem. Nulla tapasztalattal, pályakezdőként külföldön meg aztán pláne nem érne semmit a diplomám úgyhogy nekem is maradna a mosogatás szakma hiányában. Ha pedig nem válik be a külföldi kaland, aminek a sikere elég kétséges (egyedül angolt tanultam abból is csak gyenge B1 szinten van jelenleg a beszédem, nincsenek külföldi ismerőseim és talpraesett sem vagyok), akkor nem tudom a külföldi fizuból kiperkálni a tandíjat és vissza kell jönnöm, de már egy rakat adóssággal a hátamon. Nagyon jó ötlet mondhatom...

2020. febr. 12. 14:35
 6/37 anonim ***** válasza:
45%
Ja mert gyugaton szivárványpónik szálnak az égen miközben bor folyik a csapból és kolbász a kerítés.
2020. febr. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
58%

Saját bevallásod szerint is értéktelen a végzettséged, nyelvet nem beszélsz. Akkor mire számítasz?


Nem is értem, hogy miért nem dobtak még meg egy vezérigazgatói pozícióval havi nettó 5 millióért...


Biztos az ország a szar, jah tényleg.

2020. febr. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
63%
A fideszállapot lényege, hogy nem lehetséges észérvekkel hatni, a pszichiáterek a szektásokhoz hasonlítják a Fidesz szavazókat, a gyenge jellemű embereket könnyű fanatizálni.
2020. febr. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Na sejtettem, hogy mindenkinek egy tanácsa lesz: menj ki külföldre.


Legalább a kérdést olvassátok el! Diplomás vagyok, ergo aláírtam a hallgatói szerződést vagyis sok-sok milliót kellene visszaperkálni azon nyomban, amint átlépem az országhatárt. Bármilyen jól keres kint egy mosogató is, kétséges, hogy nekem bejön a kaland és meg tudok maradni 2-4 évig, mert ekkora összeget nem lehet primitív munkával csak úgy félretenni pár hónap alatt hiába jobb a nyugati fizu. Főleg, hogy az angolom is gyenge német meg nulla. A diplomámmal meg ahogy említettem, nem érek semmit, mert nincs gyakorlatom szóval marad a kétséges kulimunka, amit fizikailag jelenleg nem is bírnék.

2020. febr. 12. 14:40
 10/37 anonim ***** válasza:
37%
Diploma====vécépapír
2020. febr. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!