Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » NAT - Mire fel támogatja...

NAT - Mire fel támogatja bárki is?

Figyelt kérdés
Látom politikai kérdés lezt a NAT. Fidesz-szavazó voltam és az is maradok, de az alaptanterv borzalmas. Hogy lehet egyetérteni egy olyan tervezettel, amely ennyire nem gyerekbarát? Középszerű és gyenge írókat tettek bele, hiába gondolkoznak hazafiasan, ha egy gyereknek ezt el kell olvasni, egy életre megutálja az irodalmat.

2020. febr. 13. 17:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

"ha egy gyereknek ezt el kell olvasni, egy életre megutálja az irodalmat."


Hát de ez a lényeg. Minél műveletlenebb és butább a nép, annál megvezethetőbb, amilyen a fidesz szavazóbázisa is.

2020. febr. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem mikor most jutt mindenkinek eszébe gyerekbarátnak lenni.

Jó estét! Rendszerváltás óta hol tetszett lenni? '91es születésű vagyok, azóta nem volt még olyan kormány, ami valaha az életben gyerekbarát alaptantervet összerakott volna.

Wass Albert miatt sírunk-rívunk, de az senkit nem zavar, hogy már általános iskola második osztályában a gyerekeknek példával felsorolva tudniuk kell mi a szénhidrát fogalma, fehérje fogalma, stb.

Ezt szoktam hívni képmutatásnak, mikor politikai nézett miatt vagyunk hajlandó csak támodni a NAT-ot.

2020. febr. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
84%

Én nem állítom, hogy jó az új NAT. De mert? Az eddigi jobb volt? Azonkívül jelentkezzen aki tanár és akkor lesz szíves a saját tárgyán példákkal elmagyarázni hogy mi nem jó. Addig meg nyugi van.

Megutálja az olvasást Wass Albert meg mittudomén ki miatt? Ja. Mert én nem utáltam meg a szott Szigeti veszedelem meg társai miatt.

Lehet mindig csak ugyanazt harsogni amit a média, de az baromira senkit nem érdekel, hogy az alap tárgyakból (matek, magyar - főleg matek) most is hetekig alig van házi, holott napi 10-20 db alapfeladatot kéne megoldjanak, hogy rutinjuk legyen benne.

2020. febr. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

3: Ezeknek ezt hiába magyarázod. Nekik a lényeg, hogy mindent szidjanak, ami nem az ő politikai nézeteikkel egyezik.

Az nem érdekli őket, hogy kb. 2000-es évek óta elavult az oktatásunk, csak az a baj nekik nem az ő politikai nézetüknek megfelelő párt állította össze az egész NAT-ot.

2020. febr. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 meszike91 ***** válasza:
72%
Szerintem az átlag fidesz szavazó már csak azért is támogatja, mert a "libsik sivalkodnak" miatta.
2020. febr. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%
Érdekes módon az oktatást valóban tönkretevő cigányokkal semmi problémájuk nincs azoknak, akik szerint most Wass Albert miatt összedől a világ. Sőt a mi nagy demokratáink azért küzdenek, hogy a 19 éves 70 IQ-val megáldott, agresszív véglények a 13 éves magyar gyerekekkel "tanuljanak" együtt. Mellesleg senki ne mondja nekem hogy az a baja Wass Alberttel, hogy rossz író, nem, az a baj vele, hogy jobboldali. Az verte ki a hisztit meg a picsogást. Nehogy véletlenül tanuljon már valaki olyan irodalmat, amit a kommunisták nem favorizáltak! Abban igazuk van a kritizálóknak, hogy Wass valóban nem a legjobb választás, de eddig is volt már elég olyan kötelező, ami olvashatatlan csak azok ugye az ellenoldal narratívájába beleillettek. Egyébként #5 ti is ezt csináljátok a jobboldallal. Ha valamit gyalázni kell, vagy valamivel provokálni, akkor azt ti nem azért csináljátok mert jajj de jó, hanem azért, mert bizonyos köröknél kiveri a biztosítékot!
2020. febr. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 meszike91 ***** válasza:
35%

"Egyébként #5 ti is ezt csináljátok a jobboldallal."


Ezt benézted, mert jobboldali vagyok.

2020. febr. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

Akkor most álljunk meg egy pillanatra, és gondoljuk át ezt az egész NAT-kérdést újra, figyelmen kívül hagyva azokat a részeket, amelyre akár azt is mondhatjuk, hogy „ízlés kérdései”!

Mi is a probléma a mostani NAT-tal? Az első és legnagyobb gond, hogy most, egy felvételi időszak közepén lett hatályos, és szeptembertől kell bevezetni. Miért gond ez? Először is azért, mert a középfokú iskolák hiába hirdették meg a tagozataikat, a gyerekek hiába felvételiznek ezekre, valószínűleg nem tudják majd azokat elindítani szeptemberben. Ugyanezt csinálta a kormány a pár hónapja kihirdetett szakképzési törvénnyel – a szakmai képzést nyújtó középfokú iskolák (szakgimik, szakiskolák) igazgatói a tájékoztatókon csak széttárták a karjukat, mivel fogalmuk sem volt, hogy háromnegyed év múlva mit, hogyan kell tanítaniuk.

Akinek van felvételiző gyereke (vagy csak minimális empátiával bír), az tudja, milyen kretén ez a felvételirendszer alapból, de hogy még azt sem lehet idén tudni, hogy milyen feltételekkel járhat majd suliba a gyerek, az nonszensz. Persze tudom, hogy vannak, akik magasról tesznek rá, hova jár, mit tanul a gyerekük, de azért sok szülő fontosnak tartja ezt. Ahogy annak is örülnének, ha nem idegbeteg, megalázott, megfélemlített tanárok tanítanák a csemetéjüket.

Első kérdésem: Miért jó az kormányunknak, hogy ilyen kapkodva vezet be ilyen horderejű dolgokat?Konkrétan miért nem ér 2021 szeptemberében bevezetni a NAT-ot, hiszen akkor más mindenki felkészülhetne rá (a jövőre felvételizőkkel ilyen szempontból nem szúrnának ki vele).

„Én nem állítom, hogy jó az új NAT. De mert? Az eddigi jobb volt? ”

Az eddigit is ez a kormány vezett be 2012-ben, szintén kapkodva. Akkor a céljuk egyértelmű volt: tönkre akarták tenni a tankönyvpiaci cégeket, hogy átállhassanak az állami rendszerű tankönyvkiadásra (amiből óriási EU-pénzeket nyúlhattak/nyúlhatnak le). Ez nem fikció, hanem tény. Belülről láttam a folyamatot, nagyon ügyesen véreztették ki a tankönyvkiadókat, majd megvették a legnagyobb kettőt, és azok könyveit tolták államiként, míg össze nem hányták a sajátjaikat.

„3: Ezeknek ezt hiába magyarázod. Nekik a lényeg, hogy mindent szidjanak, ami nem az ő politikai nézeteikkel egyezik.

Az nem érdekli őket, hogy kb. 2000-es évek óta elavult az oktatásunk, csak az a baj nekik nem az ő politikai nézetüknek megfelelő párt állította össze az egész NAT-ot.”

Mint írtam, már egyszer megújították a NAT-ot, ahhoz jelenleg is készülnek a tankönyvek és a digitális tananyagok. Aztán 2017-ben felkérték Csépe Valériát, hogy dolgozzon ki egy új NAT-ot. Dolgozott is rajta a csapatával, de kiderült tavaly, hogy „nem lett elég nemzeti” ez a NAT (nem meglepő, a nő nem ideológus, hanem pszichológus és tanár), ezért odaadták Takaró Mihálynak és csapatának, hogy nemzetiesítse. A mostani ennek eredménye.

Mindeközben évek óta folyik az állami tankönyvek előállítása. Az ezért felelős hivatal folyton változik, attól függően, épp hová tudják becsatornázni az EU-pénzeket. És most itt az új NAT, és lehet előlről kezdeni mindent.

Ha a saját NAT-ukat 5 év után felülírják, akkor azt gondolná az ember, átgondolják már az egészet. De nem, megint kapkodva összehányták, és magasról tesznek rá, hogy a szintén kapkodó bevezetés folytán szívnak a gyerekek, tanárok, szülők.

Áruljátok el, emögött miért is sejtene bárki jó szándékot? Két lehetőség van csupán: nem rosszindulat vezérli őket, csak ennyire ostobák, vagy direkt szét akarják cseszni teljesen az oktatást (esetleg csak leszarják, és a pénzlenyúlás a cél), hogy buta birkákból álljon a nép.

2020. febr. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

„Szerintem az átlag fidesz szavazó már csak azért is támogatja, mert a "libsik sivalkodnak" miatta.”

Pont ez a gond az „átlag Fidesz-szavazókkal”, hogy nem gondolkodnak.

Érdemes elolvasni ezt a cikket (ha az „átlag Fidesz-szavazó” pár percre képes levenni ideológiai szemellenzőjét): [link]


„Nyilvánvaló volt, hogy ebből így politikai ügy lesz; hajlamos vagyok tehát a kormányzatot felelőssé tenni a mostani konfliktusokért, nem pedig az okkal, ok nélkül liberálisnak bélyegzett érdekképviseleteket. Rogán Antal és Habony Árpád nyilván csapkodja a térdét örömében, hogy sikerült ideológiai háborút kreálni a NAT-ügyből is, hogy újra összecsapnak az állítólagos nemzetiek meg az állítólagos nemzetellenesek; ez a taktika eddig bejött a propagandafelelősöknek. Mi viszont nem vagyunk boldogok, sőt sírunk, ha a tantestületeinken belül is elkezdődik az egymásnak feszülés. Ha pedig az új NAT azt jelenti majd a gyakorlatban, hogy egyes tantárgyak esetében nullára redukálódik az oktatók szabadsága, sokan elhagyhatják a pályát. Én azért vagyok itt, hogy figyelmeztessem a politikát: beláthatatlan következményei lesznek, ha józanság helyett törzsi háborúkat szítanak, illetve harci fegyelmet követelnek az oktatásban.”

2020. febr. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%
#7 Akkor elárulhatnád, hogy neked mit is jelent a jobboldaliság.
2020. febr. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!