Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem elfogadott az a nézet, hogy valaki mind a két oldalt egyformán megveti?

Figyelt kérdés

Természetesen van kialakult világnézetem, van elképzelésem arról, hogy milyennek kellene lennie az országnak, viszont ezektől az elképzelésektől más-más okból kifolyólag, de mind a két nagy politikai tömb (Ellenzék, Fidesz) is egyformán távol áll.


Ennek ellenére, ha egy társaságban szóba kerül a politika, a társaság politikai beállítottságától függően fideszügynököznek vagy gyurcsányistáznak ha kritizálom valamelyik oldalt. A különböző hírportálokon is azt érzem bizonyos véleménycikkek alapján, hogy a független (és most nem az ideológiai függetlenségről, hanem az oldalaktól való függetlenségről beszélek) embereket mindkét tömb jobban gyűlöli, mint az ellenkező oldalon állóakat.


Én ugyanúgy nem akarom, hogy Gyurcsányok, Karigerik és Horváth Csabák kezére kerüljön az ország, mint ahogy az is elszomorít, hogy jelenleg olyan emberek, mint Kövér László, Németh Szilárd, vagy Rogán Antal ma közjogi hatalommal rendelkezhetnek.


Magyarországon miért nincs kialakult hagyománya a két nagy tömbtől való függetlenségnek, miért akar mindenki mindenkit beskatulyázni?



2020. febr. 14. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
Te annak a hülye Puzsérnak a híve lehetsz.
2020. febr. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
hány emberrel beszéltél, aki nem fogadott el...???
2020. febr. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindkét tömb ugyanolyan ha nem vagy velünk akkor ellenünk
2020. febr. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem tudom kikkel beszélgetsz, mert az én ismerösi, baráti és családi környezetemben két csoport van.

Fideszesek, de ezek azért igen igen kicsi mennyiségben.

Ès azok akik senkiben nem hisznek, akik totál ellene van mindegyik pártnak.

nem is látok olyat aki igazán meg lenne elégedve bárkivel is.

A fideszesek kjözül is akiket ismerek azoknak a fele minimum érdekböl fideszes, csak azért mert pénzt látnak belöle.

2020. febr. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én megértelek, de akkor kik irányítsák az országot?? Senki...??
2020. febr. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
Az ilyenektől én csak azt szoktam megkérdezni, hogy akkor mégis mi a tököt akartok, ha semmi sem tetszik?? Miért gondoljátok, hogy lesz-e olyan párt valaha is, aki megfelel nektek? Nem értem, mire vártok...
2020. febr. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
Az emberek egyszerűek, két táborra szakadtak, nem gondolnak arra, hogy valaki egyik táborba sem tartozik (ami amúgy is kis halmaz). Aki ajtónak futó komcsi bolondokat vagy Orbánt akar, annak nincs sok esze.
2020. febr. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Több probléma van itt kérdező, ami csak annak látszik, de nem az.

1. Aki "megvet" azt értelmesen gondolkodó ember semmiképpen nem fogadja el. Nem veti meg, csak nem kíván közösködni vele.

2. Ha egy hatalom megvalósítja a totális gyűlölködést és "nézet" szerinti megosztottságot, mert ez erősíti a manipulatív hatalmát, akkor ott nem lehet senki semleges. Nem azért nem, mert nincs "semlegesség", hanem azért, mert senki nem hiszi ezt el.

3. Kritika és kritika között lehet nagyobb különbség, mint lenézés és együttérzés között. Megfogalmazás, gesztusok és viselkedés kérdése. Mondhatom ,hogy Gyurcsány alkalmatlan miniszterelnöknek, de nem mondhatom, hogy Gyurcsány egy csótány. Mondhatom, hogy Orbán pszichopata hatalommániája irtózatos károkat okoz az országnak, de nem mondhatom, hogy Orbán egy g*ci. A különbség abból adódik, hogy előbbi álláspontokat lehet védeni (ha képes valaki rá), utóbbi esetekben azonban nincs méltóság csak alpáriság.

4. Végül egy fontos emberi sajátosság. Az embertársas lény. E vonatkozásban az azt jelenti, mindenki tartozni akar valahová. A sehova se tartozókat (vannak ilyenek, leginkább azért, mert nem találnak maguknak társaságot), a valahová tartozó többség egyszerűen nem érti. Ha gyűlölködésre tanították, akkor a nem értését gyűlölettel fejezi ki.

5. Természetesen lehet a "két nagy tömbtől" függetlennek leni. Ez gondolati függetlenséget jelent. Elég sokan vannak ilyenek. Ez azonban éppen emiatt nem eredményezi azok megvetését. Ugyanis ekkor máris besoroltál valamelyik megvetett tömbbe. Ez ugyanis az ő sajátosságuk.

2020. febr. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ilyen birkák lettek a magyarországi emberek. A technológia fejlődésével és annak kihasználásával valamint a facebook felhasználásávak hatásosabban megy az agymosás mind a baloldal, mind a jobboldal részéről. Egyszerűen birkák.


Magam részéről én sem kedvelem egyik oldalt sem. Szavazni sosem voltam. Egyik sódernek sem dőltem be. Sokan csodálkoznak a környezetemből, mert szerintem jobbikos vagyok, de ők nekem nem ölég jobbosok. Az értékrendem nacionalista, revizionista (szélsőjobbos). És így vagyok semleges. A fideszesek sokszor liberálisnak titulálnak engem ennek ellenére. Közben a baloldal pedig fasiztáz engem. Ilyen szűklátókörű birka népség van itt.


Magyarországon pár százezer magyar él. A többi jó pár millió vagy jobboldali birka vagy baloldali.

2020. febr. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!