Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért diszkriminálják a...

Miért diszkriminálják a férfiakat a nyugdíjakkal, amikor ők, sokkal kevesebb ideig veszik igénybe a nyugdíjat, mint a nők?

Figyelt kérdés
A magyar nők átlagosan 23 évet, a férfiak 16 évet töltenek nyugdíjban, miközben a férfiak által befizetett nyugdíjjárulék arányosan jóval magasabb a több munkában töltött év miatt. (Most az adott esetben a keményebb munka miatti magasabb bért ne is számoljuk, vegyük azt, hogy a bér x %-a a nyugdíj.) Ehhez képest a járulék megállapításánál ugyanolyan arányszámokat használnak, holott az lenne az igazságos, hogy legalább másfélszer annyi nyugdíjat kapjon így egy férfi, mint egy nő. Ráadásul a nők 40 év munka után elmehetnek nyugdíjba, amíg a férfiak nem, ami szintén rettentően diszkriminatív a férfiakra nézve. Ezzel együtt pedig még igazságtalanabb a nyugdíj, tehát egy átlagos magyar férfinak az élete során ugyanannyi igénybe vett nyugdíjhoz másfélszer annyit kell fizetnie, mint egy nőnek. Értem én, hogy a nők szülnek, meg otthon vannak a gyerekkel, de normális esetben úgyis a közösen megkeresett pénzből élnek, a döntés is közös, mégis nyugdíjas évekre a férfiak nagyon rosszul járnak a nőkhöz képest.
2020. febr. 15. 14:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
40%
Ez pontosan az az érvelés, aminek semmi jelentősége. Formális, de még úgy is hamis. De ennek a problémakörnek a megbeszélése némi hozzáértést, empátiát, de legfőképp tárgyilagosságot igényelne. És ezek közül melyik érvényes?
2020. febr. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
45%
Ezek a dolgok kiegyenlítik egymást mert másban meg a nőket "diszkrimináljuk". Ők is ugyanannyi TB-t fizetnek pedig jobban figyelnek az egészségükre, újabban ők is ugyanannyi biztosítást fizetnek pedig nagyságrendekkel kevesebb baleset előidézői, stb. Nem kell felizgulni az ilyen hülyeségeken, társadalomban, szimbiózisban élünk és ilyen alapokon csak a vitát generáljuk teljesen feleslegesen két csoport között.
2020. febr. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
62%

Ha bármelyik országban beveztnék ennek az ellentétét (tehát a férfiak mehetnének hamarabb nyugdíjba) hatalmas tüntetések lennének és nem nyugodnának le ameddig aki ezt kitalálta bele nem bukik.

A férfiak egyszerűen hülyék, hogy hagyják hogy így kezeljék őket.

2020. febr. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
23%

“ Ők is ugyanannyi TB-t fizetnek ”


Állítólag a bérnél negatívan vannak diszkriminálva. Akkor hogy lehet ugyannyi a tb járulék?

Most elvesztettem a fonalat.

2020. febr. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
17%

Az hogy nekünk tovább kell dolgozni szerintem is rossz. A nyugdíjjárulék amit befizetsz a béred egy százalék, sőt én eddig úgy tudtam, hogy a nyugdíjad is ebből van számolva így ha valaki jól keres akkor ő több nyugdíjat is fog kapni(nemtől függetlenül), aki tovább dolgozik az is.


Alapból ha rajtam múlna akkor én mindenkinek egységes nyugdíj korhatárt írnék elő, a nők részére annyi könnyítéssel, hogy minden gyerek után 2 évvel hamarabb mehetnének nyugdíjba és hogy mégse legyen emiatt kisebb a nyugdíjuk egy szorzót is kapnának amivel pont arra a szintre hoznák fel őket, mintha azokat az éveket is ledolgozták volna.

2020. febr. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
#5 A GYED eleve beleszámít, szóval a két évvel hamarabbnak nincs értelme, a többiben igazad van.
2020. febr. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
42%

"Állítólag a bérnél negatívan vannak diszkriminálva. Akkor hogy lehet ugyannyi a tb járulék?


Most elvesztettem a fonalat."


Ebből a szempontból ez természetesen nem lehet releváns, hisz ugyanannyit kereső nő ugyanannyit fizet mint amennyit az ugyanannyit kereső férfi. Nem csodálom amúgy, hogy hajlamos vagy elveszteni a fonalat ha ilyen egyszerű összefüggésekbe is belezavarodsz. :D

2020. febr. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
57%

"az alacsonyabb bér többnyire abból adódik, hogy könnyebb munkát végeznek"


Pont nem! Ezt mindig azonos munkakör és munkaleírás esetére vizsgálják.

2020. febr. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
45%

"A nők nincsenek negatívan diszkriminálva sehol sem, az alacsonyabb bér többnyire abból adódik, hogy könnyebb munkát végeznek. "

Innentől kezdve felesleges lenne válaszolni a kérdezőnek...fogalma nincsen a világról...milyen könnyebb munkát te szerencsétlen? Anyám rengetegszer túlórázott, mindent ő oldott meg, ugyanabban a munkakörben lévő link f-szfej meg többet kapott, többet néztek el neki. Aztán hazajött nevelt minket és elvégezte a háztartási melót. Egyáltalán dolgoztál már munkahelyen? Undorító, hogy a hozzád hasonlók élősködők próbálják semmisé tenni emberek munkáját egy kis önigazolásért cserébe!

2020. febr. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
54%
" Vagy menjenek el a bányába, aztán utána ha nem annyi bért kap egy szénbányász nő, mint egy szénbányász férfi egy tonna szén kibányászása után, akkor jogos lesz a sírás." aham és te mennyit dolgoztál bányában? Fogadjunk még mindig anyád tart el és egy sima hólapátolás hatalmas kihívás neked. Vicc vagy kérdező, ilyen érvet legutóbb egy kisiskolástól hallottam. Lehet engem is lepontozni, duzzogó óvodás módjára.
2020. febr. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!