Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mit szólnátok ha készülne...

Ti mit szólnátok ha készülne egy sorozat a magyar politikai életről?

Figyelt kérdés

Nem dokumentumfilm hanem rendes sorozat, olyasmi mint a Trónok Harca. A sorozat bemutatná, hogy milyen volt a magyar politika az elmúlt 15-20 évben. Teljes mértékben független lenne, egyik oldalhoz sem húzna, nagyon törekedne a valósághű ábrázolásra, minden apró részletre odafigyelne. Megmutatná, hogyan a működik a politikai élet, hatalmi harcok, intrikák, ármánykodások, korrupciós ügyek, mutyizások. Benne lennének a politika főbb eseményei is mint az öszödi beszéd, rendőrattak, korrupciós ügyek, tüntetések, migráció, stb. A Trónok Harcához hasonlóan szövevényes, összetett sorozat lenne és több szálon futna. Bemutatná a Fideszt, MSZP-t, SZDSZ-t, Jobbikot, LMP-t, Momentumot, Magyar Gárdát stb. és ezek képviselőit. Megtudnánk mi zajlik a színfalak mögött, miről beszélnek egymás között stb. Szerepelne benne Orbán Viktor, Mészáros Lőrinc, Habony, Gyurcsány, Kóka János, Bajnai, Vona Gábor, Jakab Péter, Toroczkai László,

Schiffer András, Karácsony Gergely, Puzsér, Márki Zay Pétet stb. Betekintést nyerhetnénk ezen szereplők lelki világába, megtudnánk, hogy mi zajlik bennük, miért teszik amit tesznek, mit gondolnak a világról, mi vezérli őket. A sorozat a lehető legkritikusabban állna mindenkihez, pláne azokhoz akik megérdemlik pl a fideszes és balos gazemberek. Természetesen nem személyesen Orbán, Rogán és Gyurcsány stb. szerepelnének a sorozatban hanem színészek játszanák őket. A kisemberek világát is bemutatná a sorozat például, hogy milyen állapotok uralkodnak az egészségügyben, oktatásban, munkalehetőség terén stb. A kérdésem onnan jött, hogy nagyon szeretem a Trónok Harcát és az jutott eszembe, hogy milyen jó lenne ha az elmúlt 15 év magyar politikai életről is készülne egy hasonló sorozat, mert szerintem nagyon is illik rá. Amit a Trónok Harcában láthatunk az nagyon is igaz akár a magyar helyzetre, akár a világpolitikára.

Ti is szívesen megnéznétek egy ilyet?



2020. febr. 15. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazából már létezik hasonló, igaz az nem csak arról szól.


Az Arany Élet valamennyire enged betekintést a politikába.

2020. febr. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az Aranyéletből én is láttam pár részt és nagyon tetszett.
2020. febr. 15. 17:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Van 1-2 könyv, ami már erről szól, de a film is.
2020. febr. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Meglepődnél az igaz valóságtól hogy milyen összefonódások vannak. A trónok harca és a keresztapa ehhez képest bakfitty lenne.
2020. febr. 19. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!