Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kommunizmus idején terjeszte...

A kommunizmus idején terjesztett "nyugati repülőkből ledobott krumplibogár" propaganda mennyire befolyásolta a mai idehaza élő magyarok politikai gondolkodását? Milyen utóhatása lett szerintetek?

Figyelt kérdés

Még szórólapokat is osztogattak az ügyben. Mit gondoltak az akkori emberek?

Elhitték? Ma ha a sajtó, ami inkább bulvár ugye, felkap valamit, egyértelmü, hogy negativ értelmüt, akkor annak valamilyen szinten a nyugati civilizációhoz kell kötődnie.

Melynek egyébként normális esetben a részei vagyunk mi is, de ebbe ne menjünk most bele.


A lényeg az, hogy a krumplibogarak története az egyik ilyen első rémhir volt ugye?

Most itt vannak a "migránsok", a homoszexuálisok és a többi ellenség a bogarak helyett.



2020. febr. 18. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Én nem találkoztam ilyen híreszteléssel, és nem láttam ilyen szórólapot. Tudnál mutatni egyet?


Volt hülye, hazug propaganda elég, de ez speciel nem volt.

2020. febr. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10%
Én emlékszem, hogy azt beszélte mindenki, hogy nyugati repülőgépekről dobják le a krumplibogarakat, hogy tönkre tegyék a termést, az életünket. Nagyon útáltuk emiatt az amcsikat, angolokat, franciákat amúgy is :(
2020. febr. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

[link]


Itt egy profn összeszedett cikk a témáról.

Diafilm is volt róla!

2020. febr. 18. 15:06
 4/11 A kérdező kommentje:
Na épp ez az, kedves 2-es, amire kiváncsi vagyok. A gyülöletkeltésre amit csináltak. Rettenetes.
2020. febr. 18. 15:08
 5/11 anonim ***** válasza:
itt vannak szórólapok [link]
2020. febr. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mint valami horror sci-fi film plakátja. Félelmetes ez.
2020. febr. 18. 15:10
 7/11 anonim ***** válasza:
nekem is megvolt [link]
2020. febr. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a linket, végig is nézem, olvasom, én nem láttam a diafilmet még. 95-ös vagyok XD
2020. febr. 18. 15:11
 9/11 anonim ***** válasza:
34%
Lehet hogy igaz,érdekes módon mióta barátaink az amcsik még nem láttam krumplibogarat.
2020. febr. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A krumpli már akkor is fontos politikai kérdés volt.
2020. febr. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!