Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon az emberek tisztában...

Vajon az emberek tisztában vannak azzal, hogy egy esetleges karantén idejére se munkabér, se táppénz nem fog járni nekik és nem lesz jövedelmük?

Figyelt kérdés
Most mindenki okoskodik, le akarják záratni a határokat, mindenkit karanténba akarnak küldeni, de a következményekbe senki sem gondol bele. Az hogy ez mekkora kárt okoz az országnak és ez majd kihat mindenki életszinvonalára, az más kérdés, de egy karantén esetén a törvények szerint a munkáltató nem köteles bért adni ha nem megy be az illető dolgozni, mivel vis major, és táppénz sem jár, mivel az illető nem beteg. (Most abba ne is menjünk bele, hogy mi lesz ilyen esetekben a hiteltörlesztésekkel, stb.) Sok ember él hónapról-hónapra, sokan laknak albérletben amit fizetni kell, és nagyon sokaknak ez egyszerűen létkérdés. De most mindenki csak az észt osztja, a következményekkel meg nem is számol. Persze addig amíg másról van szó minden kell, de ha vajon az ilyen kerülne karanténba, akkor is ez lenne a véleménye?
2020. febr. 27. 19:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
55%
A táppénz gyorsan megoldható. Előadsz a körzeti orvosnál egy megfázást és máris ki vagy írva 1-2 hétre.
2020. febr. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
20%

Éppen ezen gondolkodtam ma én is!


Kíváncsi lennék, hogy hogyan fegyelmeznék meg a jónépet!

Nem dolgozhatsz így pénzt sem kapsz, a boltokban nincs semmi mert nem szállíthatnak és már kifosztották őket tehát ha van is tartalék pénzed akkor sem kapsz érte semmit.


Kiváló polgárháborús alaphelyzet!

Hajrá!


Egy DK-s. XD

2020. febr. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Jó, lesz sok táppénzcsalás (ami valószínűleg a számokból előbb-utóbb úgyis kiderül), de vajon be fogsz jutni a körzetihez, ha mindenki táppénzes papírért fog menni. (És ezt az értelmes munkáltatók sem fogják hagyni, mert a táppénzt az első időben nekik kell fizetni és ők sem hülyék.) Arról nem is beszélve, hogy akkor mikor fogja az orvos ellátni a valódi betegeket, akiknek tényleg szükségük lenne az orvosi ellátásra?
2020. febr. 27. 20:09
 4/22 A kérdező kommentje:
Hát igen. Most arra nem is tértem ki, hogy az ilyen helyzetek általában pár nap után fosztogatásba mennek át, sok példát lehetett erre látni (ld. Catrina hurrikán - st. Maarten.)
2020. febr. 27. 20:12
 5/22 anonim ***** válasza:
46%

#2 vagyok:


Hagyjuk már ezt a táppénz témát, és szálljunk vissza a földre.


A magyar egészségügy az első öt percben összeomlana.

Hozzáveszem még, hogy ha itt vírusveszély állna fenn, akkor a magyar orvosok qrvára leszarnák a betegeket, és a saját bőrüket féltenék.


Egy xaros műtétre több hónapos várólisták vannak, mert vagy orvos nincs, vagy műszerek, vagy pénz.


Ébresztő!

2020. febr. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
32%

#5 vagyok:


És természetesen a törvényeknek az Orbáni értelmezése lenne érvényben, vagyis a karantén nem mindenkire vonatkozna. A fejesek, rokonok, csókosok elhúzhatának.

2020. febr. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
41%
itt a világvége! rohanjon mindnenki száraztésztát meg rizst venni mert az tartja távol a koronavírust!
2020. febr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 mindentudó99 ***** válasza:
40%
Ha karantén van otthon vagy. Nem fosztogatnak
2020. febr. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
42%
Na és? 15 napot nem húzol ki munkabér nélkül? Észre se veszed hogy kiesett. Én Dec és januárt, két hónapot voltam most otthon.
2020. febr. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
59%

Ha karantén van orvoshoz lemehetsz ?

Illetve le mersz menni 100 másik beteg közé ? Ha eddig nem kaptad el a koronavírust, akkor most másik 4 ferőzéssel együtt megkaphatod.

2020. febr. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!