Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány koronavírus tájékozt...

A kormány koronavírus tájékoztató oldala, hogy tetszik? Remekül összefoglalnak mindent.

Figyelt kérdés

Minden egy helyen benne van. Most indult el olvasom éppen a hírekbe. Remek, hogy egy helyről tájékozódhatunk ezentúl. Nem kell nyomozni a hírek közt. És ami a legjobb koronavírus fertőzés szüzek vagyunk ;-)


[link]



2020. márc. 4. 13:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Remekül félretájékoztatnak a vírus terjedésével kapcsolatban! Azt írják, hogy "leginkább cseppfertőzéssel terjed".


Ja, csak azt az APRÓ TÉNYT felejtették el közölni, hogy AEROSZOLOSAN is terjed a vírus!!! Erről miért kell mélyen hallgatni? Ez nem fontos információ???!!! Óriási a cseppfertőzés és az aeroszolos terjedés közötti különbség! A cseppfertőzésnél csak pár méter a "hatótávolság", lehullik a csepp a tárgyakra, földre, míg az aeroszolos a levegőben marad, akár a kulcslyukon is átmegy.


De itt egy videó róla:


https://www.youtube.com/watch?v=xWj9OUAfTLQ

2020. márc. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, pontosítok, ezt írja:


"A vírus leginkább cseppfertőzéssel terjed: köhögéssel, tüsszentéssel, kilégzéssel kerül a környezetbe, majd a közelben tartózkodó másik emberre. Ezen kívül a fertőzött felületek és tárgyak megérintésével a vírus a kézre kerülhet, ami aztán az archoz, szájhoz, orrhoz érintve bejuthat a szervezetbe. Egyelőre nem ismert, hogy pontosan mennyi ideig marad fertőzőképes a vírus a felületeken, annyi azonban bizonyos, hogy az egyszerű fertőtlenítőszerek is elpusztítják."


Tehát megemlíti, hogy KILÉGZÉSSEL is kikerül a környezetbe a vírus, de FÉLREVEZETŐ a megfogalmazás, hogy a cseppfertőzés módjainál sorolja fel. És nem mondja el, hogy mit is jelent, hogy kilégzéssel kerül a környezetbe. A levegőbe kerül, és ott is marad egy jó darabig. Nem vélelten, hogy a kínaikak az utcákon szórták a levegőbe a fertőtlenítőt!

2020. márc. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Fogadni mernék hogy Mihálynak már kifejlesztették az ellenszerét
2020. márc. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább maradok a régi, megbízható forrásnál.


Én nem hiszem, hogy "csak ennyi" az igazság.


Van egy orvosit végzett, de jelenleg külföldön élő, magyar pasas a Youtube-on, aki fontos dolgokat érthetően ad közzé és akit szerintem be kellene vennie a kormánynak ebbe az operatív törzsbe - csak hogy legyen egy jól kommunikáló és őszinte, hiteles szakértő is a csapatban - bár attól tartok, onnantól meg is szűnne a hiteles tájékoztatás, úgyhogy inkább mégse...!

2020. márc. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Remekül félretájékoztatnak a vírus terjedésével kapcsolatban!"


Ezt én is így gondolom, különösen, mivel külföldön már köztudott tény, hogy levegőben is terjed és tárgyakon 9 napig is megmarad a vírus, valamint akár 28 nap is lehet a lappangási idő, szóval akkor eléggé le van maradva ez a kormány meg az operatív törzs a valósághoz képest.


Én nem tudom, ezek nem néznek híreket?!


értem én, hogy nem akarnak pánikot kelteni, pedig sokkal jobb lenne az embereket felkészíteni és őszintén tájékoztatni a valódi helyzetről, mert az emberek nem hülyék - legalábbis egy részük még nem....

2020. márc. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Amikor a vírus még csak Kínában tombolt, én már akkor írtam, hogy le kellene zárni a reptereket és nem engedni be senkit sem az országba, de a kormány nem tett semmit - az az érzésem, hogy nem is akart -, most meg látszatintézkedések, kis semmit sem érő hőmérőzés és lappangás alatt minden külföldi szabadon ki-be fertőzhet, "remek"!


Mindnyájan csak a jó Istenben bízhatunk, vagy a szerencsében és az immunrendszerünkben.


Isten óvja a magyarokat! Imádkozzunk értünk, más úgysem segít.

2020. márc. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!