Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem félnek, hogy a koronavírus...

Nem félnek, hogy a koronavírust, csak még jobban elterjesztik a külföldi cserediákok az egyetem bezárásával?

Figyelt kérdés
Tudjuk hogy az első fertőzöttek is a romkocsmákat, közfürdőket, fesztiválokat járták végig. Nem félő, hogy most amikor nem kell bejárni végig partízzák helyette a várost és közben elfertőzik az embereket?
2020. márc. 12. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Valóban ennek csak úgy lenne értelme, ha haza is toloncolnák őket.
2020. márc. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Amikor az egyetem nyitva van, akkor se járnak be még nem egyes órára, van aki otthon tanul addig, vagy valaki szabad időt csinál magának...lehet nagyobb az esélye, de ha nem zárják be, akkor is, mert utazás alatt is meg tud fertőzni valakit...



De úgyse jó nektek semmi, ha nyitva maradt volna az a baj, ha zárják az...múltkor is az ellenzék mondta, hogy komolyabb intézkedés kéne a kormány részéről, tessék itt van...


Most meg egyikötöknek az a baj, hogy miért van zárva az egyetem, a másik meg miért nincs zárva az általános iskola is?


WTF?



Most akkor mi legyen? 🧐

2020. márc. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
# 1/2 jogos!
2020. márc. 12. 16:34
 4/8 anonim ***** válasza:
38%
Nincsenek fertőzöttek, mert nem csinálnak teszteket. Ha pedig nincs teszt, akkor fertőzöttek sem lehetnek ugye.
2020. márc. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Hogy lehetne még jobban elterjeszteni a vírust azzal, hogy a hallgatók NEM járnak be az egyetemre és fertőznek meg adott helyzetben mindenkit?
2020. márc. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Majd bezárják őket a kollégiumokba, miután a magyarokat hazaküldték.
2020. márc. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

Attól még, hogy nem kell bejárni, lesz oktatás, csak online.

(Igen, lesz aki ezt ellógja. Ugyanazok, akik a normál rendszerben is ellógják az órákat.)

2020. márc. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
45%
Nevetséges az egész... nem csak ez a rendelet, hanem úgy alapból körülbelül minden, ami a koronavírussal kapcsolatban itt folyik Magyarországon. Én nem vagyok szakértő stb., de én egészen biztos vagyok benne, hogy itt alapvetően nem azon múlik a dolog, hogy most zárva van-e az iskola vagy nincsen, most hazaküldik-e a kollégistákat vagy sem, most itt vannak-e a külföldiek vagy nincsenek, most milyen szórakozóhely látogatható és milyen nem. Az embereken múlik leginkább, rajtunk, és az a nagy büdös igazság, hogy igénytelenek vagyunk, önzőek, tele vagyunk mindenféle gyűlölettel, nagy szabadságunkban már azt se tudjuk mire játszuk az agyunkat és alapvetően sz@&#unk rá, hogy ki mit mond, mi van a másikkal vagy akár saját magunkkal is. Ez van. Mikor megláttam, hogy az egyetemi mosdóban ki van rakva egy tájékoztató, ami képekkel együtt elmagyarázza, hogy hogyan kell kezet mosni és később még egy videót is készítettem róla, akkor azt hittem, eldobom az agyam... most tényleg? Egyetemre járó, felnőtt embereknek el kell magyarázni, hogy hogyan kell kezet mosni? Fel kell hívni a figyelmüket arra, hogy mossák meg a kezüket sz&#@ys után? De aztán rá kellett jönnöm, hogy igen, mert sajnos ez rohadtul nem egy alap dolog és két kezemen nem tudnám megszámolni, hogy hány embert láttam kézmosás nélkül kisétálni a wc-ről. Ez csak egy dolog a sok közül, ami szerintem nem a járvány idején fontos, nem az óvintézkedések miatt fontos, hanem ez egy totál alapvető kis apróság, ami része a személyes higiéniánknak. Ehhez képest rengeteg embernek ez sem magától értetődő. Akkor mégis mi a tökömet várunk most? Ugyanezt tudom elmondani a határátkelőkön történő szűrésekről is. Megkérdezik honnan jössz, oké mehetsz vagy megmérik a lázad, megkérdezik köhögsz-e, nem?, jó mehetsz. Felszólítanak rá, hogy a tömegrendezvényeket (pl. ünnepségek, megemlékezések, bulik és miegyéb) el kellene halasztani vagy eltörölni. Hányan pattognak, hogy "nehogy elmaradjon", "már mióta tervezzük, megvettük a jegyet" és akkor városvezetők is ilyeneket mondanak, hogy " jó lenne, ha az emberek megmaradnának a valóság talaján és nem a valóság-show színvonalán élnék az életüket" meg hasonlók. Akkor felhívják rá a figyelmed, hogy kerüldd a nagy rendezvényeket, aztán mennyien felháborodnak, hogy márpedig én elmegyek bulizni meg ide és oda. Ne legyen szájraáldozás a templomokban, de azért a nagy hívők csak úgy kérik, csak úgy fogadják el és a pap meg is teszi? Féltik, óvják, védik az időseket aztán kikérik maguknak, kinevetik, nem is értik? Én nem azt mondom, hogy most ebben a szent minutumban mindenki zárja magára az ajtót és az a jó, ha rögtön lelőnek az utcára kilépve, de azért szerintem ez is sokat mond, hogy nekünk aztán lehet ilyen-olyan tájékoztatást nyújtani meg ilyen-olyan intézkedéseket hozni, ha közben mindenki cseszik rá.
2020. márc. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!