Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az irániak miért nem tudtak...

Az irániak miért nem tudtak rendesen viselkedni a karanténban? Ezzel a fajtájukat járatták le.

Figyelt kérdés
Értem, hogy nem jók a körülmények a karanténban, de a civilizálatlan viselkedés, az erőszak bármilyen formája nem old meg semmit. Persze tény, hogy kívülről könnyű beszélni, amíg az ember nem került oda, de egyetemi hallgatóként tudniuk kellett volna, hogy ezzel lejáratják a fajtájukat, mivel az emberek sajnos hajlamosak általánosítani. Én, mint az irániakkal szimpatizáló egyetemista, nem szívesen hallom, hogy az emberek között ez eléggé téma lett, ahol az irániakra általánosítanak az eset alapján. Egyszerűen ki kellett volna várniuk amíg véget ér, egyébként is, Magyarországon jobb ellátást kapnak, mint Iránban.

2020. márc. 17. 01:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Moat mit vársz egy olyan orzág állampolgáraitól, ahol egy terrorszervezet iranyítja az országot. Ők azt szokták meg hogy az erőszak mindenre a megoldás.
2020. márc. 17. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, miért nem szabad általánosítani? Ha egyetemista vagy, akkor biztos tanultál statisztikát. Egy ember lehet normális és lehet barom. 2 iráni fertőződött meg, mindkét iráni barom. Nullhipotézis: a perzsák többsége barom. Mekkora a p értéke?
2020. márc. 17. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
49%

Ha szimpatizálsz velük, miért általánosítasz a kérdésben? Mert a kormány is általánosított a kormányinfón? (hiszen ezt megszokhattuk).


Olvass utána független sajtóforrásokból is, ne csak a pártpropagandából (sajnos tudjuk, hogy a bűnöző rezsimnek semmi sem szent, egy járványügyi vészhelyzet sem, ha szavazatszerzési céllal felhasználható uszításra és gyűlöletkeltésre).


Nem mindenik iráni diák viselkedett rendbontó módon. De mindenikre igaz, hogy nem kaptak megfelelő tájékoztatást, nemhogy az anyanyelvükön, de angolul sem (a személyzet jelentős része nem beszélt angolul). Egyikük végig tudósított a helyzetéről.


Mellesleg eljárás sem mindenik ellen indult, csak szólok.


De a kormánynak érdeke az általánosítás, és az, hogy erről a témáról beszéljünk - az egészségügy állapota helyett, vagy ahelyett, hogy rákérdezzünk: miért vezették vissza a korábbi kormányok által eltörölt VIP-ellátást az országgyűlési képviselőknek?


Nyugodt-e a lelkiismeretük, tudva, hogy hagyták lerohadni az ország egészségügyi rendszerét, és most, amikor lehet, hogy nagy baj lesz, majd vidáman besétálnak a VIP-kórtermekbe, VIP-ellátásra, pedig 95%-uk csak egy üresfejű gombnyomogató, szavazógék a parlamentben, ami helyett egy logaritmus is elvégezhetné a feladatát!


Az átlag magyar polgárt meg szelektálni fogják, mint most Olaszországban: aki idős, akinek rosszabbak az esélyei, rá se kötik majd a lélegeztetőgépre. Ha egyáltalán jut majd az átlagembereknek olyan, miután a VIP-ek és a korrupció, nepotizmus, hatalommal való visszaélés által előbbre került pereputtyuk, haverjaik, strómanjaik, maffiózó oligarcháik mind szépen bejutottak...


De nem ez a téma, nyilván, kreténisztánban, hanem, hogy két pánikba esett iráni eldobott egy széket a kórházban...

2020. márc. 17. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

A fickónak is balhéznia kellett, hogy vizsgálják meg a feleségét, akinek a fia elkezdett vlogolni a karanténból. Akkor ők is irániak?

Egyébként nem csodálom, hogy kiakad mindegyik, mert a magyar kórházakban úgy viselkednek a betegekkel, mintha nem is emberek lennének, hanem tehenek az istállóban.

2020. márc. 17. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%

Sőt, a többi migráns is balhézik:

https://www.youtube.com/watch?v=jbBfJJT0T8Y

Ezek a gonosz orvosok az ember vérét szívják, ráadásul injekcióstűvel. Hát mit képzelnek? Még jó, hogy hozzájuk vágják a széket.

2020. márc. 17. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Igazából nem ismerjük konkrét körülményeket. Nyilván nem kellemes bezárva lenni. Az iráni kutúra is más mint a magyar..
2020. márc. 17. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
3%
Szépen fogadd csak ek el a perzsa kultúrát, multikulti van.
2020. márc. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom mennyire megbízható információ, de azt olvastam, hogy akik balhéztak és széket dobáltak, azoknak tüneteik sem voltak, csak elővigyázatosságból voltak karanténba zárva. És a lényeg, hogy összezárták őket egy kórterembe olyanokkal, akiknek már konkrét tüneteik voltak, magas láz, köhögés.


Hát ebben az esetben lehet, hogy én is dobáltam volna a székeket és követeltem volna, hogy szeparáljanak el az egyértelműen fertőzött emberektől!

2020. márc. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A magyarok miért nem fognak?
2020. márc. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
38%
#8, azért, mert neandervölgyi vagy. Nem dobálunk széket. A vírussal nem az a baj, hogy te személy szerint elkapod, hanem hogy terjed. Az nem baj, hogy összezárnak 20 embert (mert mondjuk alapból túlterhelt a magyar egészségügy), a lényeg, hogy akkor mind a 20 legyen elszeparálva. Ez a feladat a járványok ellen. Tudom, belőled már rég kiirtották a kollektív gondolkodást, ezért szarsz bele, hogy mi van a járvánnyal, az egészségüggyel és a többi emberrel, csak a te segged legyen kinyalva. Ha nincs kinyalva, akkor szétversz mindent. Ügyes vagy.
2020. márc. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!