Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem túlzás amit Magyarország...

Nem túlzás amit Magyarország művel a határokon az átutazókkal szemben?

Figyelt kérdés
Megértem, hogy válsághelyzet van, és nem engedi be Magyarország a külföldieket, de pontosan e válsághelyzet miatt nem túlzás elzárni a Kelet felé utazók útját? Saját otthonuk felé tartó családokról beszélünk, Víz és élelem szűkében bizonytalanságban tartva őket. Hol vannak a humanitárius hangok? Ki lesz ezért a felelős?

2020. márc. 17. 15:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%

természetesen ÓÓÓRBÁN a felelős

meg az ellenkezőjéért is

2020. márc. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%
A civilek dolga lenne, hol is vannak nem tudom.
2020. márc. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem nem túlzás, ebben a helyzetben jobb lenne, ha mindenki ülne a saját helyén. Nem kint nyaraló emberekről van szó, hanem életvitelszerűen kint élőkről, felelőtlenség, hogy most jut eszükbe hazamenni.

Egyébként a most feltorlódött tömeget valószínűleg átengedik.

2020. márc. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Már egy ideje azt hajtogatja mindenki hogy ne most menjenek nyaralni, utazgatni az emberek. Akinek nem feltétlen szükséges, ne utazgasson sehova.

Most már pedig mindenkinek otthon kellene maradnia, már a határokat is lezárták a legtöbb országban.

Aki most akar hazautazni országokon keresztül, annak nyilvánvaló hogy a határon meg fogják állítani, ha nem készül fel rá az az ő baja. Nem tegnap szóltak hogy nem mehet senki sehova, szóval aki a határon ragad és sokat kell várnia, az ne panaszkodjon már pont most miatta... Számítani lehetett rá.

2020. márc. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nektek kb. minden baj, amit a kormány csinál.


Vannak olyan dolgok, amikben elkéstek, hibás döntések, de ez már vicc. Mielőtt lezártuk a határokat, akkor az volt a baj, hogy még nem zártuk le őket. Amikor lezártuk, akkor az volt a baj, hogy késve zártuk le, most meg ez a bajotok. Mi szerintetek a jó döntés? Vagy lehet kivételezni, csak "nem szabad megmondani, hogy Olaszban volt"?


Szerintem mindenkinek egyértelmű volt, hogy az 1-2 naponta szigorodó rendeletek előbb-utóbb oda fognak vezetni, hogy a határokat részlegesen, vagy teljesen le fogják zárni.


5 napja korlátozták a határok forgalmát.

7 napja jelentettek be utazási tilalmat a WHO szerinti gócpontokból.

8 napja került egész Olaszország karantén alá, előtte már Észak-Olaszország jelentős része karantén alatt volt.

Legalább 2 hete egyértelmű, hogy Olaszország gócpont Európában.


Tudták, hogy szinte óránként súlyosbodik a helyzet. Miért nem indultak el előbb? Miért töltöttek ennyi időt karantén alá vont területeken (Olaszországban dolgozik a legtöbb román)? Miért nem értik meg, hogy maradjanak ott, ha már időben nem indultak el?

2020. márc. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Azért nem várható el mindenkitől főleg csaladosoktól, hogy azonnal reagaljanak válsághelyzetre. Továbbá az sem igaz, hogy lehetett tudni előre, végig hivatalosan is és a média is bizonytalansagot mutat, többször hallani mai napig, hogy nem látják előre a következményeket. A határzár viszonylag hirtelen jött, akik most indulnak el ahhoz képest hogy valszeg életvitelszerinti lakóhelyet változtat hamar reagálnak. Tehát a holnapi határidő nem kielégítő, sokan fognak még útnak indulni.
2020. márc. 17. 15:51
 7/15 anonim ***** válasza:
34%
Én már a határon tarkón lőném mindet.
2020. márc. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal irány a tász meg a heltyinki. Szlovénia, Szlovákia ugyanúgy nem engedi be őket. Az nem túlzás magyarfikázó cuni? Szerinted miért nem kerültek arra? Mert ugyanúgy nem engedik őket ők se. Olaszország tele van rumanyeszkuval. Tényleg át kell haladni ezeknek az országon mer jogájik vannak?
2020. márc. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

eleve nem értem, mit nem lehet felfogni abban, hogy a vírus ellen csak úgy lehetne védekezni, ha mindenki marad a seggén. ezek az emberek nem is értem, minek indultak el haza...vagy jobban bíznak a román egészségügyben, hogyha esetlegesen ott éri el őket a betegség?


vagy a családdal akarnak lenni, aztán hátha tényleg fertőzöttek, és a végén még a saját hazájukat is elkezdik fertőzni...nem a vírus itt a veszélyes, hanem a sok idióta ember...

2020. márc. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
#6 bizony elvárható, főleg egy családos embertől.
2020. márc. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!