Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha állítólag annyira sz** az...

Ha állítólag annyira sz** az oktatási rendszer, hogy lehet, hogy az M5-ön a digitális iskolában C# programozási nyelvet sugároznak, amit én egyetemen tanultam infósként?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy az M5 folyamatosan fogja közvetíteni az iskolai tanagyagot, hogy a diákok ne maradjanak le és távoktatás valósul meg, de épp bementem anyámhoz és láttam, hogy egy kölyök C# programozási nyelvet magyaráz amit én egyetemen tanultam. Meg orrba szájba nyomják az angol/német kurzusokat miközben azt hallani, hogy a magyarok nem tudnak idegen nyelvet. Ja meg akkor hogy lehet, hogy rengeteg idegennyelvű álláshirdetés van a profession.hu-n? Ha annyira sz** lenne a (nyelv)oktatás, akkor nem lenne ennyi meghirdetett nyelvtudást és informatikai végzettséget igénylő állás. És a konkurencia (ergo elég sok a képzett munkaerő) is elég nagy lehet, mert engem gazdaságinformatikusként se vettek fel a saját szakmámban hirdetett állásokra pedig elvileg az informatikusokért egymást ölik a munkavállalók. Akkor hogy lehet, hogy mégis olyan sz** az oktatási rendszer, ha már az M5-ön is a programozást oktatják.

2020. márc. 17. 16:54
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
* tananyagot - mielőtt valaki még lecsapná ezt a magas labdát, hogy diplomásként írni se tudok
2020. márc. 17. 16:57
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze van a tényleges tudásnak ahhoz, hogy mit sugároz az M5?
2020. márc. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem a mit, a hogyan a lényeg. De ha jól és érthetően adják át az anyagot, akkor végülis ez jó. Már hamarosan a 21. század negyedénél járunk, elvárható lenne, hogy az oktatás működhessen digitálisan (a tanárok meg jogdíjat kap6nak az előadás videók után, így ők is megélnének).
2020. márc. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
azért még mielőtt ennnyire örülnél, én is tanultam többek között, de ez nagyjából az alapokban merült ki, mivel a tanár is tanár volt, nem pedig egy programozó...ugyanez igaz az idegennyelvekre is...a legtöbb angoltanár leadja azt, ami a könyvben van, aztán ha ebből megtanulsz angolul, ügyes volnál...
2020. márc. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az előző eltalálta a lényeget, speciel a programozót a problémamegoldó képesség és a kreativitás teszi azzá, ami, a programozási nyelv csak egy eszköz, tehetség is kell. De nincs ezzel baj, az emberek nem egyformák, különböző emberek különböző dolgokra termettek, valaki meg egészen más területen alkot jókat.
2020. márc. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
98%
Ha állítólag annyira jó az oktatás, akkor honnan szalajtják a magadfajta hülyéket?
2020. márc. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Meg orrba szájba nyomják az angol/német kurzusokat miközben azt hallani, hogy a magyarok nem tudnak idegen nyelvet"


Nem érzed itt az ambivalens kapcsolatot? Azért nyomják orrba szájba ezeket a kurzusokat, MERT a magyarok nem tudnak idegen nyelven beszélni.


"egy kölyök C# programozási nyelvet magyaráz"


Miért nem a NAT-ból indulsz ki, ha már országos léptékben akarsz véleményt formálni?


Egyébként sem feltétlenül az számít, hogy mit és mennyit oktatnak, hanem hogy mennyire tudják átadni. Ezért van az, hogy a finn gyerekek fele annyit vannak iskolában és házit sem igazán kapnak, mégis jobb eredményeket érnek el.

2020. márc. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"Egyébként sem feltétlenül az számít, hogy mit és mennyit oktatnak, hanem hogy mennyire tudják átadni. Ezért van az, hogy a finn gyerekek fele annyit vannak iskolában és házit sem igazán kapnak, mégis jobb eredményeket érnek el."


Azt meg hogy? Nem lehet inkább a választ abban keresni, hogy a finn gyerekek lehet genetikailag okosabbak? Nem megsértve a magyar fiatalokat, de ez is simán előfordulhat csak nem lehet kimondani. És pont ezért nem vezetik be a finn modellt, mert a kormányt tudja ezt.

2020. márc. 17. 17:19
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha olyan jó volna a magyar oktatás, hogy két kézzel kapkodnak a munkavállalók után lehet nem aggódnál az éhhalál miatt!


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__10..

2020. márc. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem az oktatás miatt van ehhalal,hanem a rossz gazdasag miatt,meg a politika miatt,meg a mentalitas miatt.
2020. márc. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!